Skocz do zawartości

cysterna na egzaminie


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Pewnie nie znam się tyle co Wy panowie diagności bo uczę się dopiero do egzaminu praktycznego (jeden już miałem ale niestety.....)ale może pomoże Wam w dyskusji moje doświadczenie.Na egzaminie miałem autocysternę na badanie dodatkowe(zabrany dowód rej. za zużyte opony).Sprawdzałem protokół i decyzję TDT na sprawność tej cysterny(nr fabryczny cysterny i data ważności badania).W zaświadczeniu musiałem to uwzględnić.Czyli wynika z tego że chyba za każdym razem żądamy takich dokumentów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie coś nowego z tym sprawdzaniem papierów ADR w przypdku badania pojazdu skierowanego na badanie dodatkowe, ale ......

 

ale taka jest ostatnio rozpowszechniana wykładnia :-D

 

coś co podlega pod dozór ma mieć do każdego BT ważne dokumenty dozorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale taka jest ostatnio rozpowszechniana wykładnia

 

Gdzie tak jest?

 

No już nawet na tym forum.

Chyba, że komuś umknął ten post / http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=120178&highlight=#120178 / Bogusława Maćkowskiego :x

:evil::evil:

Tam też jest napisane, że ten który zechce nawoływać diagnostów do takich zachowań powinien walić łbem w mur tak długo, aż się nie uruchomią odpowiednie mikroprocesory pozwalające na odczyt innych przepisów. :)

Niestety wszystko to zostało zapisane sympatycznym atramentem i kto mi nie uwierzy, dla odczytania tej treści będzie musiał zanurzyć monitor lub ekran laptopa we wodzie. :razz:

 

Ps. Przed zastosowaniem się do niniejsze porady należy zasięgnąć opinii u najbliższego lekarza lub też skontaktować się z odpowiednim konsultantem z tego zakresu. :x

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko to zostało zapisane sympatycznym atramentem i kto mi nie uwierzy, dla odczytania tej treści będzie musiał zanurzyć monitor lub ekran laptopa we wodzie. :razz:

Ps. Przed zastosowaniem się do niniejsze porady należy zasięgnąć opinii u najbliższego lekarza lub też skontaktować się z odpowiednim konsultantem z tego zakresu. :x

Powodzenia.[/b]

 

No, to proszę nie udzielac takich rad :what:

A lekarz wskazany przed ich udzielaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, Słuchaj Kolego ja nie pierwszy raz widze opisy "praktyk-a" . Więc ci mowie omijaj jego wypowiedzi . To są jego wielokrotne odchylenia i ktorymi stara sie zainteresowac kogos na tym forum. JEDYNA metoda to nie wchodzic z NIM w polemike aż sam uschnie na naszym forum. pozdrawiam drin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, Słuchaj Kolego ja nie pierwszy raz widze opisy "praktyk-a" . Więc ci mowie omijaj jego wypowiedzi . To są jego wielokrotne odchylenia i ktorymi stara sie zainteresowac kogos na tym forum. JEDYNA metoda to nie wchodzic z NIM w polemike aż sam uschnie na naszym forum. pozdrawiam drin

 

Wypowiedzi Praktyka mnie nie interesują, oczekuję tylko wzajemnego braku zainteresowania moimi postami.

Dzięki za tę radę!

Temat widać znany forumowiczom bo takie rady dostaję też na PW.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracając do tematu to czy przy badaniu dodatkowym z zabranym dowodem np. za łyse opony w ADR albo aucie z gazem skierowanym przez policję sprawdzamy protokół TDT czy nie sprawdzamy ? A jeśli się okaże że np. butla LPG straciła ważność to co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to czy przy badaniu dodatkowym z zabranym dowodem np. za łyse opony w ADR albo aucie z gazem skierowanym przez policję sprawdzamy protokół TDT czy nie sprawdzamy ? A jeśli się okaże że np. butla LPG straciła ważność to co dalej ?

 

Jeśli podlega pod TDT czy UDT masz zawsze, przy każdym BT sprawdzać ważność protokołu i wpisywac go do poz 2 na drugiej stronie zaświadczenia podając numer i datę ważności protokołu i numer urządzenia UDT czy TDT ktorego dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przygotowuję się do egzaminu praktycznego( za pierwszym razem poległem na wypisaniu zaświadczenia) więc jeśli na dodatkowe badanie przyjedzie pojazd podlegający TDT (gaz) z zabranym dowodem za np. łyse opony to sprawdzam protokół i ważność TDT i opony i jeśli jest ważny a opony wymienione to wypisuję zaświadczenie i w uwagach -usterkę usunięto- a poz. drugiej numer i ważność protokołu. A jeśli jest nie ważny to nie wykonuję badania czy wykonuję i w uwagach wpisuję -usterkę usunięto- a poz. drugiej -pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom technicznym dla gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma protokołu lub jest on nieważny to nieprzystepujesz do badania.

Wynika to z PoRD art. 81 ust 12 który mówi, że:

Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym

podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu

dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego

sprawność urządzenia technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to czy przy badaniu dodatkowym z zabranym dowodem np. za łyse opony w ADR albo aucie z gazem skierowanym przez policję sprawdzamy protokół TDT czy nie sprawdzamy ? A jeśli się okaże że np. butla LPG straciła ważność to co dalej ?

 

Jeśli podlega pod TDT czy UDT masz zawsze, przy każdym BT sprawdzać ważność protokołu i wpisywac go do poz 2 na drugiej stronie zaświadczenia podając numer i datę ważności protokołu i numer urządzenia UDT czy TDT ktorego dotyczy.

 

Przypomnij proszę z czego to wynika,czy z tego co piszesz niżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy każdym BT sprawdzać ważność protokołu i wpisywac go do poz 2 na drugiej stronie zaświadczenia

 

Nie w 2, tylko 1 pkt drugiej strony zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w 2, tylko 1 pkt drugiej strony zaświadczenia.

Dokładnie tak.

Pkt.2 służy tylko do warunków dodatkowych(z tego co ja się dowiedziałem).A w pkt.1 w uwagach wpisujemy wszystko pozostałe(np.TDT,brak wpisu w DR,usterki,itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.