Skocz do zawartości

Zabudowa nowego pojazdu + dolozenie osi


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam tego typu sprawe bo nie zdarzaja mi sie takie tematy - klient zakupił nowe Volvo i na rame polozyl sprzet do przewozu ciezarowek. W zwiazku z tym ze mieszcza sie tam dwa ciagniki siodlowe a ich masa przekracza ladownosc dolozyl trzecia os.

I teraz - czy jest prawnie mozliwosc zwiekszenia ladownosci tego pojazdu??? (bo DMC chyba nie???)

Kto ma wymienic TZ - czy ten co robil zabudowe???

Ew na co jeszcz zwrocic uwage???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane mi są takie przypadki, ale 3 oś została dołożona przez aso (jest specjalny zestaw części do dołoóżenia 3 osi) i aso wymieniło TZ na taką z poprawnymi danymi technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz - czy jest prawnie mozliwosc zwiekszenia ladownosci tego pojazdu??? (bo DMC chyba nie???)

dokładając trzecią ośkę, która waży np 0,5t zwiększymy masę własną i "ubędzie" ładowności

więc taka zmiana to u producenta i nowa TZ z poprawnymi masami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Tak tez powiedzialem - os oczywiscie jest nowa od producenta, ale zabudowa juz jest robiona w firmie specjalizujacej sie w budowie/naprawie takch rzeczy. Z tym ze zabudowa jest po renowacji - nie jest nowa.

Czyli chyba caly sens "sprytnego" dzialania szlag trafi...no chyba ze producent da nowa TZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszcza sie tam dwa ciagniki siodlowe a ich masa przekracza ladownosc

 

Tu masz i pytanie i odpowiedź.

Przecież dołożenie osi mu ładowności nie zwiększy!! Owszem - zwiększy techniczną nośność ramy poprzez rozłożenie nacisków, ale w tym układzie konieczne będzie zwiększenie DMC (dołożona oś przecież jeszcze odejmie mu i tak już za małą dopuszczalna ładowność).

 

Nowa homo, nowa tabliczka i wtedy OK.

Zabudowa ma spełniać warunki. czy nowa czy używana nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dołożenie osi mu ładowności nie zwiększy!! Owszem - zwiększy techniczną nośność ramy poprzez rozłożenie nacisków, ale w tym układzie konieczne będzie zwiększenie DMC

 

To mu zwiększą DMC (tylko nie piszcie że nie wolno bo to wszyscy wiemy) . Znając nasze "polskie" realia znajdzie się taki "rzeczoznawca" który za odpowiednią opłatą napisze, że wsio jest dobre i wytrzyma potem pewnie diagnosta też się znajdzie bo rzeczoznawca napisał :razz: że będzie dobre.

 

Mi jakiś czas temu trafiła się zmiana konstrukcyjna z ciągnika siodłowego na sam. ciężarowy, rozstaw osi coś ok. 3,6 m a zwis tylny 3,5 m i rzeczoznawca napisał że jest to wszystko dobrze poskładane :evil: . Pognałem z powrotem do pana rzeczoznawcy po obliczenia wytrzymałościowe i obliczenia stateczności pojazdu przy pełnym załadowaniu i tyle klienta widziałem. Pojechało to do innej SKP i tam takich problemów nie mieli :lol: i jeździ to to już zarejestrowane :shock: , ale ja przynajmniej spokojnie śpię i nie snią mi się koszmary :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

No i mam urzadzenie pod stacja - DMC z tabliczki org 18000/20000

naciski 1os 8000 i druga 11500

naklejka z przerobki

DMC 23000

8000

4500

11500

 

Ale to tylko naklejka ala TZ. Czekam na papiery z Volvo i firmy przerabiajacej.

Inna sprawa ze to nie jest zarejestrowane wiec chyba pierw do WK a potem bedziemy ustalac co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien mieć homo na pojazd podstawowy - co tam jest?

 

Na razie czekam na papiery od firmy leasingowej - ale nie ma sie co spodziewac cudow - bylo dwuosiowe Volvo a teraz ma trzy.

Podobno homo rowniez nie potrzebne - wczesniej takie pojazdy byly rejestrowane na oswiadczenie o imporcie jednostkowym...

 

P.S. i wyslalem go na wage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie uwzględniało zwiększenia DMC.

 

No tylko skad wiadomo jakie jest DMC (oficjalnie) skoro nie ma homo???

i sa dwie TZ???

G=11080kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko skad wiadomo jakie jest DMC (oficjalnie) skoro nie ma homo???

i sa dwie TZ???

G=11080kg

 

Zaraz, zaraz... TABLICZKA ZNAMIONOWA jest jedna. Drugie to:

tylko naklejka ala TZ

 

Będziesz miał homologację - to inna sprawa. Bez ingerencji producenta (nowe homo i tabliczka) DMC nie zwiększysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał homologację - to inna sprawa. Bez ingerencji producenta (nowe homo i tabliczka) DMC nie zwiększysz.

 

Producent nie da homo z prostej przyczyny - taki pojazd u niego kosztuje wiecej niz dolozenie osi + zabudowa.

Czyli auto bedzie rejestrowane na oswiadczenie o imporcie jednostkowym.

Okazuje sie ze jest tylko naklejka - spelniajaca wymogi TZ.

No i???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i???

 

No i DMC po zmianach można zmniejszyć a nie zwiększyć...

 

Po raz kolejny pytam - skad wiesz o DMC???(import jednostkowy - nie ma homo)

Na naklejce jest 23000kg

Naklejka spelnia wymogi TZ.

 

P.S. Bad1.4 + DIP dla nowego pojazdu nowego typu wyprodukowanego lub importowanego w ilosci 1 szt rocznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale obok jest też druga tabliczka, nie? :) Czy już poszli po rozum do głowy i nie ma? :)

 

 

Od Ciebie wiemy - co się pytasz :)

 

 

Tak masz rację - jak będzie tylko jedna tabliczka i będzie to import jednostkowy bez papierów to przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz o DMC???

 

DMC z tabliczki org 18000/20000

 

Prowokujesz czy w ciula lecisz?

 

Omylilem sie przy ogledzinach, moja wina - na szczescie stalo sie to 50 m przed stacja gdzie bylem osoba prywatna

Sa jeszcze jakies przeciwwskazania???

Pytam hipotetycznie - bo nie podchodze do sprawy w ten sposob zeby klientowi utrudnic zycie a pomoc. Piekne auto z profesionalna zabudowa - jedno z identycznych w duzej flocie jezdzacej po Europie. Zeby mi nie powiedzieli ze dokladali ta os to bym nie wiedzial - wszystko jest w 100% nowka i orginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie tylko jedna tabliczka i będzie to import jednostkowy bez papierów to przejdzie

Takie są nasze przepisy. Legalnie nie można zwiększyć DMC ale jak zginie TZ to nie ma problemu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 10:44

klient zakupił nowe Volvo

Dzisiaj 11:09

DMC z tabliczki org 18000/20000

Dzisiaj 12:44

Po raz kolejny pytam - skad wiesz o DMC???

a skoro nowe to "jakieś" homo mieć powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omylilem sie przy ogledzinach, moja wina

 

I sumienie cię nie boli? :evil:

 

wszystko jest w 100% nowka i orginalne.

 

Z tym ze zabudowa jest po renowacji - nie jest nowa.

 

To weź się chłopie kur@a zdecyduj, bo ja już nie mam siły... A klient nie powinien mieć homo na pojazd niekompletny?

 

 

Jesteś w końcu diagnostą czy rzecznikiem klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale obok jest też druga tabliczka, nie? :) Czy już poszli po rozum do głowy i nie ma? :)

 

 

Od Ciebie wiemy - co się pytasz :)

 

 

Tak masz rację - jak będzie tylko jedna tabliczka i będzie to import jednostkowy bez papierów to przejdzie.

 

Dzieki... :)

Racja - zastosowalem skrot myslowy - pytanie winno brzmiec.

Skąd WK wie o DMC ? - odp. ode mnie bo nie ma homo :)

Przepraszam Psuju :D

Jeszcze jedno - badanie tego jednostkowego importu moge wykonac przed rejestracja czy gonic klienta po czerwone tablice???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - badanie tego jednostkowego importu moge wykonac przed rejestracja czy gonic klienta po czerwone tablice???

 

hmm... najlepiej po czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby mi nie powiedzieli ze dokladali ta os to bym nie wiedzial

 

Pomyśl ile anglików po przekładce tak puściłeś ;)

 

Tu sie mylisz - ciety jestem na angliki, juz z 15 szt pogonilem - tych zarejestrowanych.

A to auto - tu juz bardzo dokladnie sie przyjrzalem to nowka sztuka - na szafie ma 4,2 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.