Skocz do zawartości

Hak a rejestracja pojazdu


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może dziwne, ale trochę podnieśli mi dzisiaj ciśnienie, czy można wykonać badanie dodatkowe "hak" w nowym samochodzie, przed jego rejestracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czym dokonać identyfikacji pojazdu.

 

badanie dodatkowe "hak" w nowym samochodzie, przed jego rejestracją?

 

skoro nowy, to parę dokumentów właściciel posiada, ale do wyk. badania to nie wystarczy, tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZ będzie bardziej wiarygodna

 

 

To w czym Karta Pojazdu jest gorsza od DR lub PC że nie można jej uznać za dokument odpowiadający DR :-P

 

To na podstawie KP można jechać pojazdem po drodze? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na podstawie KP można jechać pojazdem po drodze?

Dokumentem dopuszczającym do ruchu jest Dr albo Pc

I dlatego właśnie :P KP nie jest dokumentem odpowiadającym DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na podstawie KP można jechać pojazdem po drodze?

 

Nie rozmawiamy o poruszaniu się po drodze tylko o badaniu, więc dalej nie wiem w czym KP jest gorsze od pozostałych dokumentów (DR,PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę, że tablice rej. też musiałyby być.

 

I to już jest lepszy argument, ale myślę że w przypadku nowego pojazdu i trochę "życiowego" podejścia i diagnosty i urzędnika WK (po to by nie ganiać klienta w tą i z powrotem) do tematu i nikt nie będzie robił problemów z takiego powodu. I nie piszcie że takie życiowe podejście może skończyć się odebraniem uprawnień bo to wszyscy wiemy, ale wystarczy tylko trochę zrozumienia na linii klient- diagnosta- WK i wiele rzeczy byłoby dużo prostszych do załatwienia a nie nerwówka bo ten chce to a tamten nie wystawi bo .... itd. Prawo mamy jakie mamy ale czy aż tak rygorystycznie go trzeba przestrzegać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myślę że w przypadku nowego pojazdu i trochę "życiowego" podejścia i diagnosty i urzędnika WK

 

Nie bardzo rozumiem, czemu to życiowe podejście ma służyć, bo klient i tak ma stawić się do WK po stały DR, więc może jednocześnie przedstawić kwit z badania na hak które zrobi posiadając PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czemu to życiowe podejście ma służyć,

 

Koledze" Qnic" chodzi tylko o >>

po to by nie ganiać klienta w tą i z powrotem
. Jestem również za tym ,lecz przeważnie życie stanowi inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślę, że tablice rej. też musiałyby być.

Prawo mamy jakie mamy ale czy aż tak rygorystycznie go trzeba przestrzegać :(

 

W końcu dochodzi do tego że WK wpisuje hak w DR na podstawie zapisu w fakturze zakupu pojazdu, bez żadnego DBT prawidłowości jego montażu.

Klient twierdzą nawet że mają hak "fabryczny" pomimo że został on zamontowany przez dealera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czemu to życiowe podejście ma służyć, bo klient i tak ma stawić się do WK po stały DR

 

Chodzi o to aby w stałym DR ten wpis już był taki ładny wydrukowany w PWPW a nie taka zwykła pieczęć z WK :) .

 

Swoją drogą nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić badanie już po otrzymaniu PC

 

 

Jestem również za tym ,lecz przeważnie życie stanowi inaczej.

 

No właśnie :ok

 

W końcu dochodzi do tego że WK wpisuje hak w DR na podstawie zapisu w fakturze zakupu pojazdu

 

A to też nie jest głupi pomysł jak auto ma rzeczywiście fabryczny hak, jednak hak "fabryczny" zakładany u dealera moim zdaniem powinien przejść badanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też nie jest głupi pomysł jak auto ma rzeczywiście fabryczny hak

W takim wypadku jest to potwierdzone w świadectwie homologacji.

hak "fabryczny" zakładany u dealera moim zdaniem powinien przejść badanie

Jak najbardziej musi, ale znane mi sa przypadki:

WK wpisuje hak w DR na podstawie zapisu w fakturze zakupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym punkcie jest "znak homologacji urządzenia sprzęgającego O ILE JEST ZAMOCOWANE"

 

Czyli w tym punkcie jest info jakie homo ma mieć HAK, gdyby ktoś sobie zażyczył go mieć. Anie nie mówi o tym, że ono tam jest, ani że go nie ma, tylko jakim ma odpowiadać wymogom homologacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych świadectw homologacji, które ja widziałem to jeżeli nie było haka to pkt 43.3 miał dopisek "nie określono" lub ŚH nie zawiarało takiego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.