Skocz do zawartości

zmiany w przepisach


garfield

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszystkie przewody miedziane mają mieć dodatkowo osłonę gumowa lub z tworzywa.

Teraz pytanie czy stare gazioki też? Prawo zadziała wstecz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystkie przewody miedziane mają mieć dodatkowo osłonę gumowa lub z tworzywa.

 

Nie pamiętam , siegając pamięcią wstecz :-P , aby na OBT przewody były bez osłony. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z elastycznymi przewodami opisanymi "LPG, podana wartość ciśnienia max, itp", często stosowane w samochodach sprowadzonych z Italii z zamontowaną tam inst. gazową :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no moi drodzy. Wszedł nowy Dz.U. 104.poz.607-zmieniające rozporządzenie tak.I teraz czytając to któryś z koleji raz dopiero kurde zauważyłem ,że zgodnie z parag.3 ust.12 elementy instalacji [tzn.moim zdaniem butle też], może być umieszczona w pomieszczeniu przeznaczonym do przewozu osób. Natomiast w tym samym Dz.U parag.4 ust.8 zabrania .Chyba że przestrzeń pasażerska a pomieszczenie przeznaczone do przewozu osób to są dwa różne pojęcia. Coś tu jest nie tak. Może ja żle kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12. Elementy instalacji, w których znajduje się lub

przez które przepływa gaz, nie mogą bez pełnego osłonięcia

być umieszczone w pomieszczeniu przeznaczonym

do przewozu osób.

8. Zabrania się instalowania zbiorników w części

przedniej pojazdu, w komorze silnika oraz w przestrzeni

pasażerskiej.

a interpretacje, jak zwykle będą różne ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Słuchajcie no moi drodzy. Wszedł nowy Dz.U. 104.poz.607-zmieniające rozporządzenie tak.I teraz czytając to któryś z koleji raz dopiero kurde zauważyłem ,że zgodnie z parag.3 ust.12 elementy instalacji [tzn.moim zdaniem butle też], może być umieszczona w pomieszczeniu przeznaczonym do przewozu osób. Natomiast w tym samym Dz.U parag.4 ust.8 zabrania .Chyba że przestrzeń pasażerska a pomieszczenie przeznaczone do przewozu osób to są dwa różne pojęcia. Coś tu jest nie tak. Może ja żle kumam."

Witam!Według mnie jest wszystko ok.W starym rozporządzeniu ten sam par.3ust12 ma dodane-nie stosuje się tego do ścianek zbiornika i przewodów gazowych.Czyli jak rozumiem wtedy zbiornik wykluczył bo można było instalować go w przestrzeni pasażerskiej.A teraz nie wiec go nie wykluczył.

Przynajmniej ja tak rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ciągle nie daje mi spokoju zapis zakazujący mont. zb. w przestrzeni pasażerskiej ( vany 7-mio osobowe itp.)

 

Na szkoleniu z tych przepisow wyjasniono to tak - jesli zbiornik jest w przestrzeni pasazerskiej (n.p. T4) to musi byc zabudowany w opakowaniu n.p. w pudle z drewna, blachy etc....

 

[ Dodano: 29-11-2011, 19:04 ]

Dopuszcza się przewody niemetalowe,tylko czytam i nie bardzo kumam w jakiej sytuacji.Może ktoś to "rozkmini".

 

Juz powszechne sa przewody niemetalowe w instalacjach gazowych tzw FARO z szybkozlaczkami - ale to juz we wczesniejszych przepisach bylo.

 

[ Dodano: 29-11-2011, 19:10 ]

i jeszcze jedna nowa wazna rzecz - instalacja LNG, zatrzymujemy dowod w przypadku kiedy wylot gazu w zaworze bezpieczenstwa nie jest zabezpieczony nasadka winylowa koloru czerwonego.

Na szczescie podobno jest tylko jeden czy dwa pojazdy tego typu w kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.