Skocz do zawartości

Ile za OB poj sprowadzonego


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Ucząc się do egzaminu chciałem się upewnić ile kosztuje okresowe badanie samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy gdzie to wypełnia się DIP i sprawdza geometrię pojazdu?

I drugie: jeśli samochód sprowadzony ma ważne badanie to wypełnia się sam DIP. Czyli jak to wygląda w praktyce?Jakie jest to badanie,na podstawie czego się go wykonuje i jaka jest wtedy opłata.

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje okresowe badanie samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy gdzie to wypełnia się DIP i sprawdza geometrię pojazdu?

 

98 zł do 3,5 t

 

jeśli samochód sprowadzony ma ważne badanie to wypełnia się sam DIP.

 

NIE. DIP jest załącznikiem do badania okresowego przed rejestracją w kraju. W przypadku podanym przez Ciebie dane techniczne wpisujesz w zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. A jaki określić rodzaj badania (samo zaświadczenie dla auta z ważnym BT) i ile wtedy ono kosztuje? I jakie dane się zamieszcza bo w DIP jest wszystko wyszczególnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki określić rodzaj badania

Badanie dodatkowe (skierowanie starosty, lub na wniosek właściciela), 60 zł , poz. cennika (6.9), dane możesz wpisać w uwagach, choć większość cywilizowanych programów ma gotowe tabelki do wypełnienia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję koledzy!Tak wiem że są programy ale ja muszę wiedzieć do egzaminu bo tam się wypełnia ręcznie.

I jeszcze jedno-czyli rozumiem że klient musi mieć wniosek od starostwa lub napisane samemu?

Dziękuję i przepraszam za te śmieszne może pytania ale w głowie mam ogromny bałagan a tu jutro muszę się zmierzyć na egzaminie praktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam się wypełnia ręcznie.

Dlatego musisz wiedzieć, że chodzi tylko o dane niezbędne do rejestracji, ktorych brakuje w przedstawionych dokumentach,,,

 

[ Dodano: 29-11-2011, 12:26 ]

I jeszcze jedno-czyli rozumiem że klient musi mieć wniosek od starostwa lub napisane samemu?

Na egzaminie wystarczy, że wspomnisz o tym ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę chronić swoje cztery litery i za każdym razem przy UD klient podpisuje mi wniosek, oprócz skierowania ze Starostwa, co obecnie bardzo rzadko się zdarza :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje okresowe badanie samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy gdzie to wypełnia się DIP i sprawdza geometrię pojazdu?

 

98 zł do 3,5 t

 

 

A jak samochód jest z hakiem doliczacie 35zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim jest wpisany ? bo nie spotkałem

Czasami w niemieckim w uwagach jest napisane, że zamontowano hak i są podane zmienione wymiary i masa pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim jest wpisany ? bo nie spotkałem

Czasami w niemieckim w uwagach jest napisane, że zamontowano hak i są podane zmienione wymiary i masa pojazdu.

 

Tłumaczenie DR nie jest teraz wymagane, a moja znajomość niemieckiego jest żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekwojtek napisał/a:

A jak samochód jest z hakiem doliczacie 35zł?

 

 

Jesli hak jest wpisany w DR to nie, nie ma takiej podstawy.

 

Obydwie wersje są dobre czyli jak pobierzesz 35zł i jak nie pobierzesz 35 zł to też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie DR nie jest teraz wymagane, a moja znajomość niemieckiego jest żadna.

Problem w tym, że nie jest wymagane tylko w tych dowodach i tylko tych części które zawierają nowe wspólne dla unii oznaczenia (symbole), natomiast stare dowody oraz uwagi w nowych WK mają prawo nadal żądać z tłumaczeniem ,,,

 

Obydwie wersje są dobre czyli jak pobierzesz 35zł i jak nie pobierzesz 35 zł to też jest dobrze.

Nie przesadzaj, tak dobrze to jeszcze nie było,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie wersje są dobre czyli jak pobierzesz 35zł i jak nie pobierzesz 35 zł to też jest dobrze.

Właśnie u nas tak jest jedni pobierają inni nie,ale która wersja jest prawidłowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale która wersja jest prawidłowa?

Tylko ta gdy pobierasz robiąc DBT z powodu montażu zaczepu kulowego ,,,

natomiast w sprowadzonych powinniśmy pobierać gdy brak wpisu w DR, ale kto to ujednolici ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.