Skocz do zawartości

kilka pytań na egzamin


mik8181

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    14

  • korbol

    13

  • Tawrija

    13

  • mamil_km

    12

To jest 100% poprawnie ?
Nie. Przeczytaj jaki jest zakres badania powypadkowego w poz. 996. Czy jest tam mowa o ADR czy innym zakresie badań dodatkowych. Żądasz protokołu dozorowego z datą po wypadku na każde urządzenie podlegające pod dozór, stąd protokół z doraźnego badania TDT cysterny. Cysterna nie traci ADR w wyniku wypadku, więc dlaczego chcesz go robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, dlatego się pytam, już różne opinie są na forum. A co z zapisem :

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia ? Sugeruje cały dział ... Ja przychylam się do tylko jedno badania dodatkowego pokolizyjnego.

Edit.

Dobra koniec interpretacji - interpretacji czyli nadinterpretacji.

 

Ma być tylko Pokolizyjne i koniec! Zakres pokolizyjnego ,OBT oraz sprawdzenie dokumentów na urządzenie pod dozorowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie chyba zwariuję :razz: W czwartek się dowiem na 100% jakie jest stanowisko TDT :D Oby ze skutkiem pozytywnym w postaci zdanego egzaminu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie chyba zwariuję :razz: W czwartek się dowiem na 100% jakie jest stanowisko TDT :D Oby ze skutkiem pozytywnym w postaci zdanego egzaminu...

 

A skąd wiesz co wylosujesz? :D

Już widzę jak trafisz na to pytanie, jak pojawiają się dywagacje na temat "skąd on wiedział, ma w TDT kogoś?" :D

SORRY wiesz, że żartuję a dopada mnie już stres i odreagowuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a przy okazji to jak jest z tymi światłami dziennymi i ich podpięciem pod pozycyjne?

No bo tak, wiemy że mają nie świecić pozycyjne razem ze światłami do jazdy dziennej ale warunki techniczne mówią, że światła do jazdy dziennej mają zgasnąć po włączeniu świateł mijania lub drogowych. Więc teoretycznie można zapalić światła pozycyjne nie gasząc dziennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek się dowiem na 100% jakie jest stanowisko TDT :D

A w jakim mieście?Bo w każdym może być inne :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a przy okazji to jak jest z tymi światłami dziennymi i ich podpięciem pod pozycyjne?

No bo tak, wiemy że mają nie świecić pozycyjne razem ze światłami do jazdy dziennej ale warunki techniczne mówią, że światła do jazdy dziennej mają zgasnąć po włączeniu świateł mijania lub drogowych. Więc teoretycznie można zapalić światła pozycyjne nie gasząc dziennych?

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat%C5%82a_do_jazdy_dziennej

 

Próbuję zdać w Warszawie :) ... oj Chłopaki pocieszacie , że hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie weryfikacja Kraków- Warszawa :-D

A opinia będzie zależeć od tego czy zdamy, czy niestety nie tym razem.

 

Oj trochę w OT idziemy i admini się mogą wkurzyć :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a przy okazji to jak jest z tymi światłami dziennymi i ich podpięciem pod pozycyjne?

No bo tak, wiemy że mają nie świecić pozycyjne razem ze światłami do jazdy dziennej ale warunki techniczne mówią, że światła do jazdy dziennej mają zgasnąć po włączeniu świateł mijania lub drogowych. Więc teoretycznie można zapalić światła pozycyjne nie gasząc dziennych?

 

1) powinny się automatycznie włączać, kiedy urządzenie włączające lub wyłączające silnik znajduje się w położeniu umożliwiającym pracę silnika,45)

2) powinny wyłączać się automatycznie po włączeniu przednich świateł mijania, drogowych lub przeciwmgłowych, z wyjątkiem sytuacji, gdy światła te wykorzystywane są do wysyłania przerywanych sygnałów świetlnych w krótkich odstępach czasu,

3) przednie, boczne (jeżeli występują) i tylne światła pozycyjne, światła obrysowe (jeżeli występują) oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej nie włączają się, jeżeli włączone są światła do jazdy dziennej45)

 

45) Dla pojazdów rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 grudnia 2009 r. W pojazdach zarejestrowanych do dnia 31 grudnia 2009 r. dopuszcza się następujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Pytanie :

Czy diagnosta może dać pozytywny wynik badania sam. który chce ciagnąć przyczepę i ma zam. hak w przypadku :

a. na tabliczce znamionowej jest xxxx DMC zespołu a na wyciagu z homologacji jest okreslone DMC zespołu.

b.na tabliczce DMC samochodu= Dmc zespołu

c. tylko wówczas gdy na tabliczce znam. jest okreslone DMC zespołu

obstawiam na (a) - dobrze robie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diagnosta może dać pozytywny wynik badania sam. który chce ciagnąć przyczepę i ma zam. hak w przypadku

Kolego może dokładniej :? O jakie badanie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy diagnosta może dać pozytywny wynik badania sam. który chce ciagnąć przyczepę i ma zam. hak w przypadku

Kolego może dokładniej :? O jakie badanie chodzi?

 

 

takie jest pytanie nic wiecej nie ma chodzi pewnie o to czy moze byc ze swiadectwa homologacji czy tylko z tabliczki informacja czy samochód moze wogóle ciagnąć przyczepę i nie wiem bo to z kursu tam ktos chyba powiadzaił c bo taka miałem zaznaczona ale dzisiaj czytam i mam watpliwosci czy dobrze wtedy zaznaczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli nie chodzi o pojazd marki SAM według mnie a)

widze że sam namotałem :) napisałem sam bo skróciłem słowo samochód :) dzięki za podpowiedż .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne pytanie na P SKP działajaca na podstawie przepisów ustawy z 22.09.2009 przyjeżdża samochód osobowy po wypadku w którym zostały uszkodzone zasadnicze elemnety nośne konstrukcji nadwozia podwozia ramy . Co robi diagnosta:

a. wykonuje badanie okresowe gdyz ono obejmuje swoim zakresem sprawdzenie elementów po wypadku

b. wykonuje powypadkow i wystawia zaswiadczenie

c. odsyła na stacje która ma uprawnienia do wykonania badania

 

 

jak to jest z Pskp ? kiedy były te weryfikacje i czy te nowe moga robic takie badania bez dodatkowych rozszerzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b. wykonuje powypadkow i wystawia zaswiadczenie

-skierowany przez organ.....

Stacja w/g nowych wykonuje pojazdy do 3.5 traktory,gaz, po kolizji, nabicie nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b. wykonuje powypadkow i wystawia zaswiadczenie

-skierowany przez organ.....

Stacja w/g nowych wykonuje pojazdy do 3.5 traktory,gaz, po kolizji, nabicie nr

 

te nowe to sa od jakiej daty? i gdzie to jest zapisane ?

 

[ Dodano: 10-07-2013, 09:42 ]

jeszcze jedno pytanie bardziej tu chodzi o same sformułowania bo sens jest podobny w kazdej odpowiedzi :

 

Jaki zakres badania powinien wykonac diagnosta przy badaniu pojazdu sprowadzonego z zagranicy w którym w czasie badania stwierdzono wymiane elementów zawieszenia i naprawę elementów blacharskich :

a. zakres badania pierwszego i dodatkowego pojazdu który uczestniczył w wypadku drogowym

b. zakres badania okresowego i specjalistycznego po wypadku drogowym

c. zakres badania pierwszego i specjalistycznego po wypadku drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje a lub b

-pojęcie " pierwszego " znikło z warunków ale zostało PRD -co ważniejsze -nie wiem - może koledzy podpowiedzą

-powinno się wykonać okresowe +po kolizji 98+94 zakładając jeszcze, czy usterkę znalazłeś sam, czy wpisana jest w umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje a lub b

-pojęcie " pierwszego " znikło z warunków ale zostało PRD -co ważniejsze -nie wiem - może koledzy podpowiedzą

-powinno się wykonać okresowe +po kolizji 98+94 zakładając jeszcze, czy usterkę znalazłeś sam, czy wpisana jest w umowę

 

a jak róznica czy wpisana w umowe czy znalazłem sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wpisana w umowę to okresowe +dodatkowe , a jeśli nie to klient powie że go naciągasz na dodatkowe bo on przyjechał "sprawnym pojazdem" i nic nie wie o żadnych uszkodzeniach i pojedzie do konkurencji-życie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zakres badania powinien wykonac diagnosta przy badaniu pojazdu sprowadzonego z zagranicy w którym w czasie badania stwierdzono wymiane elementów zawieszenia i naprawę elementów blacharskich :

a. zakres badania pierwszego i dodatkowego pojazdu który uczestniczył w wypadku drogowym

b. zakres badania okresowego i specjalistycznego po wypadku drogowym

c. zakres badania pierwszego i specjalistycznego po wypadku drogowym

Koledzy jest sens drążyć temat???

Domyślam się że jest to jakieś pytanie testowe gdzie podaje się odpowiedzi a b c.

Tylko z którego roku ono jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.