Skocz do zawartości

Pomoc w pracy inżynierskiej


fokuz88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem studentem IV roku studiów na Politechnice Świętokrzyskiej. Obecnie piszę pracę na temat: Analiza rozwiązań konstrukcyjnych oraz możliwości przewozowych pojazdów do transportu samochodów. Szukam informacji na temat przewozów samochodów w Polsce a dokładnie wszystkie informacje związane z analizą prawną przewozu samochodów w Polsce i Europie. Chodzi mi tu o ustawy związane z przewozem samochodów dyrektywy unijne i nawet informacje związane z konstrukcja samochodów. Jest ktoś kto dobrze sie na temat prawa takiego zna i mógłby mi pomóc ???:)

Moje gg 25756996

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem studentem IV roku studiów na Politechnice Świętokrzyskiej

 

Zacna Politechnika, też tam studiowałem tylko trochę wcześniej. U kogo piszesz pracę i na jakiej katedrze może to jeszcze ktoś z czasów w których ja studiowałem w końcu to tylko jakieś 12 lat temu było :).

 

A co do tematu polecam poszukać firm zajmujących się transportem pojazdów z tego co pamiętam takie większe to Bertani w Bieruniu koło Tychów, Adampol - Białystok, STS- chyba Poznań oraz firma Krakus bodajże z Gliwic która robi zabudowy do przewozu pojazdów, może tam dowiesz się coś więcej.

 

Co do warunków technicznych takich pojazdów to nie kojarzę aby były jakieś specjalne przepisy które muszą spełniać więc pozostaje Ci Dz.U.2003.32.262 wraz ze zmianami.

 

Poszukaj tych Firm o których pisałem n necie mają strony i może tam się coś więcej dowiesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydziale mechaniki i budowy maszyn jestem. U Pana dr. Rafała J. A co do pracy to właśnie pisałem do nie jednej firmy i narazie echo. Nom własnie tez mi sie wydaje ze tylko pomoc drogowa. Bo jezeli chodzi o lohry itp to wydaje mi sie ze tylko prawo mowi o tym aby samochody nie przekroczyly wagi dopuszczalnej oraz wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiodących firm przewożących samochody to Wega.

Jest też firma Terra na rynku niemieckim w której pracowałem z tym że bardziej zajmuje się ona dostarczaniem pojazdów na własnych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydziale mechaniki i budowy maszyn jestem. U Pana dr. Rafała J.

 

Jak ja studiowałem to był jeszcze magistrem, ale trzeba iśc do przodu a laboratoria w Dąbrowie nadal są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydziale mechaniki i budowy maszyn jestem. U Pana dr. Rafała J.

 

Jak ja studiowałem to był jeszcze magistrem, ale trzeba iśc do przodu a laboratoria w Dąbrowie nadal są ?

 

Tak tak są na Dąbrowie zajęcia. W tym roku zostały hale wyremontowane i została zakupiona stacja do diagonstyki czy coś w tym stylu nie wiem dokładnie bo jeszcze tego nie dostarczyła firma oferująca ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.