Skocz do zawartości

geometria kół


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

chce kupic urzadzenie do geometri kół mysle o beissabth ml4000 na windowsie polecacie tez urzadzenie ??? aaa mam jeszcze jedno pytanie urzadzenie ma certyfikat ITSu ale moja stacja dopiero ruszy gdzies w lutym czy nie przeszkadza ze bedzie kupione wczesniej a zgloszone pozniej.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chce kupic urzadzenie do geometri kół mysle o beissabth ml4000 na windowsie polecacie tez urzadzenie ??? aaa mam jeszcze jedno pytanie urzadzenie ma certyfikat ITSu ale moja stacja dopiero ruszy gdzies w lutym czy nie przeszkadza ze bedzie kupione wczesniej a zgloszone pozniej.????

 

Zgłoszenie nie ma znaczenia a beisbarth jest dobry ale do SKP lepiej brać taakie które mają szybszy pomiar dzięki kompensacji bo przez przetaczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do SKP lepiej brać taakie które mają szybszy pomiar dzięki kompensacji bo przez przetaczanie.

W cenie ML4000 ciężko bedzie o takie urządzenie.

A czy przypadkiem na dzień dzisiejszy wyposażenie stacji nie musi mieć certyfikatu CE, a nie ITS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do SKP lepiej brać taakie które mają szybszy pomiar dzięki kompensacji bo przez przetaczanie

Ale dokładność pomiarowa tych urządzeń jest o klase niższa niż Beissbarth-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak dlugo trwa pomiar na tym urzadzeniu??

 

Mamy Huntera na kamerach. Pomiar pełnej geometrii obu osi z zamontowaniem głowic to niecałe 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Beissbarth też tyle co Ty Psujku

 

Zgadza się, bo to ten sam system pomiaru, tylko ja mam wszystko na szafie a Ty moduły zamontowane między osiami. Oglądałem Boscha (a to to samo co Beissbarth), był u nas pokaz jak szukaliśmy sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do SKP lepiej brać taakie które mają szybszy pomiar dzięki kompensacji bo przez przetaczanie

Ale dokładność pomiarowa tych urządzeń jest o klase niższa niż Beissbarth-a.

 

Na SKP bardziej się liczy szybkość pomiaru i łatwość użycia urządzenia.

Oczywiście że kompensacja przez przetaczanie jest mniej dokładna od pomiaru każdego koła w czterech pozycjach ale jak bardzo to przyspiesza pomiar.

Dokładność w urządzeniach mających certyfikat na SKP i tak mieści się w przewidzianych granicach.

CE obowiązuje dla urządzeń wprowadzanych po 2004 roku ale dla urządzenia do geometrii nadal muszą mieć certyfikat zgodności ITS dopuszczający do stosowania urządzenia na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Czyli odswieżając temat jakie urządzenie jest bdb na OSKP tylko tak na poważnie bo czas na zmianę

Takie do 40000 tylko ze sprawnym serwisem i łatwe w obsłudze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niekoniecznie 3D bo takie to chyba niepraktyczne na kanale?

 

A dlaczego? Ja mam na kanele 3d huntera i jest rewela. Mamy zrobione cztery najazdy z zamontowanymi obrotnicami, i na tych najazdach potem przetaczamy pojazd. Nie chcieliśmy po prostu kuć w ławie pomiarowej. Pomiar pełnej geometrii obu osi z podjechaniem szafą i zamontowaniem tarcz na koła trwa ok 7-10 min

DSC_6756-1.jpg.c689deacaa68397368c6e1973854398d.jpg

DSC_6753-1.jpg.dc805eda1245228a1092fdd7279d9f9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy Huntera ze względu na totalną bezprzewodowość. Dla porównania Bosch ma urządzenia montowane między osiami, czyli kable od kamer do komputera szlajały się po ziemi. Fajnie było by to na podnośniku, bo całe moduły montuje się na pokładach podnośnika i jeżdżą góra i dół a kable mocuje się też do podnośnika. Na kanale gorzej, bo można orła wywinąć jak zahaczy się nogą, do tego skitra się cały pomiar jak pociągnie się moduł z kamerami. Hunter nam bardziej odpowiadał.

Gdzie kupiliśmy wyślę Ci na PW, jak znajdę namiary :)

 

Oczywiście zanim zakupiliśmy, mieliśmy pokazy i porównaliśmy Huntera i Boscha. Beissbartha nie oglądaliśmy z racji, że to to samo co Bosch. O innych geometriach 3d wypowiedzieć się nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również na stanie mamy hofmanna i muszę przyznać rewelacja żadnych baterii kabli 4 głowice w chwile na aucie są założone no i zakres do 24" o ile się nie mylę :D i przydatna funkcja ustawiania zbieżności na podniesionym samochodzie duża baza samochodów w systemie w przeciągu 10 minut można zbieżność ustawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.