Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Misio

ilość światłą z przednich reflektorów

Polecane posty

Misio

Witam.

Czy diagnosta lub policjant ma prawo określić ilość światła wychodzącego z reflektora czy tylko posiadanie homologacji reflektora i żarówki oraz ustawienie linii odcięcia?

Między innymi chodzi o żarówki halogenowych +50 czy mocniejsze (oczywiście nie mówię o jakiś 90 czy 100W czy też o xenonach).

A jeżeli nie to na jakiej podstawie też można określić że reflektory dają za mało światła (przydymione klosze - nie pisze o jakiś malowanych ale fabrycznych, o zużytych odbłyśnikach itp.)?

Bardzo dziękuję za pomoc.

kowal

1. Światłość co najmniej jednej pary świateł nie osiąga wymaganego minimum 30 kcd (12,5 kcd dla motocykla).

2. Suma światłości przekracza dopuszczalne maksimum 225 kcd.

3. Różnica światłości w którejkolwiek parze świateł przekracza:

a) 30 % światłości większej - w przypadku gdy światłość większa przekracza 40 kcd,

b) 50 % światłości większej - w przypadku gdy światłość większa nie przekracza 40 kcd.

Dz. U. nr 155 poz. 1232 /2009

darkdog

Dz.U 155.Załacznik I punkt 4

Misio

A przepis do świateł mijania ?

Bo z tego co zrozumiałem chodzi tu o światła drogowe czyli długie?

kowal

Dz. U. nr 155 poz. 1232 /2009 .Załacznik I punkt 4 -jest tam wszystko na temat świateł i innych ważnych tematów

wadi

Panowie diagności rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach a ustawa podaje jednostkę kandela i jak to pogodzić

Marek1
Panowie diagności rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach a ustawa podaje jednostkę kandela i jak to pogodzić

Mogę tylko pogłębić Twój problem, luxów nie da się przeliczyć na cd... :x

Pod tym względem jest bałagan bo dopuszczono do używania na SKP urządzenia mierzące w lux-ach wg wcześniejszych przepisów i w candelach wg obecnych.

wadi

Z tego co słyszałem tylko w Polsce jest inaczej cała unia mierzy w luksach

JANUSZ60
rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach
dopuszczono do używania na SKP urządzenia mierzące w lux-ach wg wcześniejszych przepisów

Rozpoczynasz na przedwojennym sprzęcie ?

Spotkałem urządzenia wyskalowane w luksach oraz candelach, ale w samych luxach jeszcze, pewnie bardzo stare ,,,

danielg539
Spotkałem urządzenia wyskalowane w luksach oraz candelach

Były takie, gdzie wciśnięcie przycisku z jednej strony powodowało podanie parametrów świetlnych w luksach a wciśnięcie z drugiej w kandelach.

S.K.P-POZNAŃ
Spotkałem urządzenia wyskalowane w luksach oraz candelach

światła mijania -pomiar w luksach

światła drogowe-pomiar w kandelach

tak mam na starym i na nowym przyrządzie

pentagram
światła mijania -pomiar w luksach

światła drogowe-pomiar w kandelach

tak mam starym i na nowym przyrządzie

USP-20 PS, dokładnie w taki sposób jest wyskalowany

sierżant

dobry temat, powiedzcie mi jak to sprawdzacie. Chodzi mi o xenon ale nie HIDy bo to wiadomo ale o oryginalne ksenony. Ostatnio zatrzymałem Hondę Accord trzyletnią. Z daleka waliły na niebiesko jak HID jednak wszystko jest dobrze, czy to za sprawą żarówek czy o co to może chodzić ? Bo rozumiem, że mimo samopoziomowania ksenony też się ustawia ?? Usłyszałem ostatnio "mam samopoziomowanie" to nie muszę ustawiać i tak mi się włos zajerzył...

danielg539
Bo rozumiem, że mimo samopoziomowania ksenony też się ustawia ??

Tak ustawia się, brak jest tylko wewnatrz auta pokretła do zmieniania ustawienia swiateł w zalezności od obciązenia pojazdu, bo ta zmiana ma dokonywać się samoczynnie.

Ostatnio zatrzymałem Hondę Accord trzyletnią. Z daleka waliły na niebiesko jak HID jednak wszystko jest dobrze

pewnie ktoś sobie podregulował aby mijania miały zasięg "prawie" jak drogowe.

sierżant

Tak ustawia się, brak jest tylko wewnatrz auta pokretła do zmieniania ustawienia swiateł w zalezności od obciązenia pojazdu, bo ta zmiana ma dokonywać się samoczynnie.

chodziło mi czy na BT czy ogólnie u mechanika ksenony ustawia się jak zwykłe światła przy urządzeniu? bo czasem lewe w niebo prawe w piekło

kokolino1

chodziło mi czy na BT czy ogólnie u mechanika ksenony ustawia się jak zwykłe światła przy urządzeniu? bo czasem lewe w niebo prawe w piekło

Tak normalnie się ustawia przy urządzeniu.

sierżant

no to elegancko, od 14 zaczynam wojnę z oświetleniem :)

danielg539

Jak najbardziej tak.

[ Dodano: 12-12-2011, 13:05 ]

od 14 zaczynam wojnę z oświetleniem

powodzenia

pentagram

:ok

adam1501

Mam nadzieję, że to zaraźliwe i wszystkim wam się udzieli na te wszystkie pseudo ksenony, amerykańce, TIR-choinka itd...

Regan55
no to elegancko, od 14 zaczynam wojnę z oświetleniem

To i jak udzielam Ci "błogosławieństwa" w tej wojnie.... ;)

ociec

Ciekawe który z kolegów diagnostów próbuje ustawiać ksenony, skoro w większości przypadków najpierw komputerem diagnostycznym trzeba ustawić odpowiedni tryb - inaczej ty kręcisz śrubkę a układ samopoziomowania znowu przestawia ci reflektor :))

Ja nie ryzykuję i odsyłam do serwisu.

Pozdrawiam.

alex40

W ksenonach komputerem dostrajasz pozomice tylnej osi a ręcznie regulujesz ustawienie lustra lub soczewki.

abcs

Ociec. A próbowałeś kiedyś?

Ustawiałem już wielokrotnie, za każdym razem z dobrym skutkiem. Układ samopoziomowania zmienia położenie układu optycznego w zależności od ugięcia względnego przodu i tyłu samochodu a nie od położenia układu optycznego :)

darkdog
ręcznie regulujesz ustawienie lustra lub soczewki.

dokładnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.