Skocz do zawartości

ilość światłą z przednich reflektorów


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy diagnosta lub policjant ma prawo określić ilość światła wychodzącego z reflektora czy tylko posiadanie homologacji reflektora i żarówki oraz ustawienie linii odcięcia?

Między innymi chodzi o żarówki halogenowych +50 czy mocniejsze (oczywiście nie mówię o jakiś 90 czy 100W czy też o xenonach).

A jeżeli nie to na jakiej podstawie też można określić że reflektory dają za mało światła (przydymione klosze - nie pisze o jakiś malowanych ale fabrycznych, o zużytych odbłyśnikach itp.)?

Bardzo dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Światłość co najmniej jednej pary świateł nie osiąga wymaganego minimum 30 kcd (12,5 kcd dla motocykla).

2. Suma światłości przekracza dopuszczalne maksimum 225 kcd.

3. Różnica światłości w którejkolwiek parze świateł przekracza:

a) 30 % światłości większej - w przypadku gdy światłość większa przekracza 40 kcd,

b) 50 % światłości większej - w przypadku gdy światłość większa nie przekracza 40 kcd.

 

 

Dz. U. nr 155 poz. 1232 /2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach a ustawa podaje jednostkę kandela i jak to pogodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach a ustawa podaje jednostkę kandela i jak to pogodzić

 

Mogę tylko pogłębić Twój problem, luxów nie da się przeliczyć na cd... :x

Pod tym względem jest bałagan bo dopuszczono do używania na SKP urządzenia mierzące w lux-ach wg wcześniejszych przepisów i w candelach wg obecnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach
dopuszczono do używania na SKP urządzenia mierzące w lux-ach wg wcześniejszych przepisów

 

Rozpoczynasz na przedwojennym sprzęcie ?

Spotkałem urządzenia wyskalowane w luksach oraz candelach, ale w samych luxach jeszcze, pewnie bardzo stare ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem urządzenia wyskalowane w luksach oraz candelach

Były takie, gdzie wciśnięcie przycisku z jednej strony powodowało podanie parametrów świetlnych w luksach a wciśnięcie z drugiej w kandelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem urządzenia wyskalowane w luksach oraz candelach

 

światła mijania -pomiar w luksach

światła drogowe-pomiar w kandelach

 

tak mam na starym i na nowym przyrządzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła mijania -pomiar w luksach

światła drogowe-pomiar w kandelach

 

tak mam starym i na nowym przyrządzie

 

USP-20 PS, dokładnie w taki sposób jest wyskalowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat, powiedzcie mi jak to sprawdzacie. Chodzi mi o xenon ale nie HIDy bo to wiadomo ale o oryginalne ksenony. Ostatnio zatrzymałem Hondę Accord trzyletnią. Z daleka waliły na niebiesko jak HID jednak wszystko jest dobrze, czy to za sprawą żarówek czy o co to może chodzić ? Bo rozumiem, że mimo samopoziomowania ksenony też się ustawia ?? Usłyszałem ostatnio "mam samopoziomowanie" to nie muszę ustawiać i tak mi się włos zajerzył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozumiem, że mimo samopoziomowania ksenony też się ustawia ??

Tak ustawia się, brak jest tylko wewnatrz auta pokretła do zmieniania ustawienia swiateł w zalezności od obciązenia pojazdu, bo ta zmiana ma dokonywać się samoczynnie.

Ostatnio zatrzymałem Hondę Accord trzyletnią. Z daleka waliły na niebiesko jak HID jednak wszystko jest dobrze

pewnie ktoś sobie podregulował aby mijania miały zasięg "prawie" jak drogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozumiem, że mimo samopoziomowania ksenony też się ustawia ??

Tak ustawia się, brak jest tylko wewnatrz auta pokretła do zmieniania ustawienia swiateł w zalezności od obciązenia pojazdu, bo ta zmiana ma dokonywać się samoczynnie.

 

chodziło mi czy na BT czy ogólnie u mechanika ksenony ustawia się jak zwykłe światła przy urządzeniu? bo czasem lewe w niebo prawe w piekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozumiem, że mimo samopoziomowania ksenony też się ustawia ??

Tak ustawia się, brak jest tylko wewnatrz auta pokretła do zmieniania ustawienia swiateł w zalezności od obciązenia pojazdu, bo ta zmiana ma dokonywać się samoczynnie.

 

chodziło mi czy na BT czy ogólnie u mechanika ksenony ustawia się jak zwykłe światła przy urządzeniu? bo czasem lewe w niebo prawe w piekło

Tak normalnie się ustawia przy urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi czy na BT czy ogólnie u mechanika ksenony ustawia się jak zwykłe światła przy urządzeniu? bo czasem lewe w niebo prawe w piekło

 

Jak najbardziej tak.

 

[ Dodano: 12-12-2011, 13:05 ]

od 14 zaczynam wojnę z oświetleniem

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to elegancko, od 14 zaczynam wojnę z oświetleniem :)

Mam nadzieję, że to zaraźliwe i wszystkim wam się udzieli na te wszystkie pseudo ksenony, amerykańce, TIR-choinka itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ciekawe który z kolegów diagnostów próbuje ustawiać ksenony, skoro w większości przypadków najpierw komputerem diagnostycznym trzeba ustawić odpowiedni tryb - inaczej ty kręcisz śrubkę a układ samopoziomowania znowu przestawia ci reflektor :))

Ja nie ryzykuję i odsyłam do serwisu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ociec. A próbowałeś kiedyś?

Ustawiałem już wielokrotnie, za każdym razem z dobrym skutkiem. Układ samopoziomowania zmienia położenie układu optycznego w zależności od ugięcia względnego przodu i tyłu samochodu a nie od położenia układu optycznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.