Skocz do zawartości

ilość światłą z przednich reflektorów


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
Tylko ,że dla tego nowego układu ksenonów nie jest wymagany. Teraz zaczyna się jazda bo jak stwierdzić dla którego jest wymagany a dla którego nie.

 

Z tym Adamie sobie poradzimy, bo w oznaczeniach reflektora podana jest jego światłość.

 

Większy problem będzie plegał na tym co zauważył Janusz, czyli pewnie jeszcze długo poczekamy na odpowiednie zmiany w przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diagności rozpoczynam pracę na stacji jeszcze nie otwartej i mam dylemat gdyż urządzenia do pomiaru światłości reflektorów wyskalowane jest w lux-ach a ustawa podaje jednostkę kandela i jak to pogodzić

Witam , mam podobny problem.

Na naszej SKP jest urządzenie do kontroli ustawienia świateł PROFITOOL OX541-1 rok produkcji 2011, w który jest wyskalowany Luks ach.Posiada deklaracje zgodności z Dyrektywą Kompatybilności Elektromagnetycznej 89/366/CEE z poprawkami 92/31/CEE oraz 93/68/CEE.

Jak mam się odnieść do bania światłości świateł drogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z jednoznacznym stanowiskiem Transportowego Dozoru Technicznego informujemy, że przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł pojazdu powinien być wyposażony w miernik światłości, którego jednostką jest kandela.

 

W swoim stanowisku TDT powołuje się na rozporządzenie MTBiGM z dnia 26 czerwca 2012 roku w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (Dz. U. z 2012 r., poz. 996), zgodnie z którym w trakcie dokonywania oceny stanu technicznego świateł drogowych, wykonywany jest pomiar ich światłości. Jednostką światłości jest kandela [cd]. Z tego też względu przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł pojazdu powinien być wyposażony w miernik światłości, którego jednostką jest kandela [cd]. Przyrządy wyposażone w miernik natężenia strumienia świetlnego, którego jednostką jest lux [lx] są przyrządami, które nie umożliwiają wykonania w sposób bezpośredni badania światłości reflektorów zgodnie z w/w rozporządzeniem i urządzenie takie nie powinno znaleźć się na wyposażeniu SKP.

 

Jednocześnie TDT informuje, że w przypadku weryfikacji stacji już funkcjonujących w ramach postępowania w sprawie wydania poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych, wyposażonych w przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł pojazdu dokonujący pomiaru natężenia strumienia świetlnego w luxach [lx] wraz z tabelą pozwalającą na proste przeliczenie jednostek [lx] na [cd], fakt ten nie będzie wykazywany jako niezgodność.

 

Natomiast każda nowo odbierana stacja kontroli pojazdów powinna mieć przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł pojazdu wyposażony w miernik światłości, którego jednostką jest kandela [cd]. Przyrząd nie umożliwiający w sposób bezpośredni odczytu wyniku pomiaru światłości reflektorów w kandelach, będzie uznawany jako nie spełniający wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie TDT informuje, że w przypadku weryfikacji stacji już funkcjonujących w ramach postępowania w sprawie wydania poświadczenia zgodności wyposażenia i warunków lokalowych, wyposażonych w przyrząd do pomiaru ustawienia i światłości świateł pojazdu dokonujący pomiaru natężenia strumienia świetlnego w luxach [lx] wraz z tabelą pozwalającą na proste przeliczenie jednostek [lx] na [cd], f

 

Tylko że takie przeliczenie nie istnieje.

Lx i cd to są dwie kompletnie różne jednostki i nie da się ich wzajemnie przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaopatrzyć się w tabelę do przeliczania lub każdorazowo przeliczać.

Wielkie dzięki kolegom za pomoc

A może ktoś ma linka do takiej tabeli , albo wie jak uzyskać taką tabelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://led.linear1.org/lumen.wiz

 

candela (millicandela) to lumen conversion wizard

This calculator allows you to do an approximate conversion between millicandelas (or candelas) and lumens for an LED where you know the beam angle. The reason it's approximate is because the specs don't usually include information about how the luminous intensity (in candelas) was measured. This calculator is perhaps most useful in comparing the light output of LEDs with different beam angles.

 

To briefly explain the math the wizard does, it simply applies the conversion 1 candela = 1 lumen/steradian. To do this, it converts the beam angle you supply into a solid angle in units of steradians.

 

The likely thing for a manufacturer to do is to list their luminous intensity spec in the most favorable way possible. So it can be the case that this wizard provides inaccurate values--this happens because the assumption in the wizard is that the luminous intensity value you supply represents an average value across the beam angle you supply. It's too tempting for the suppliers to list a maximum value instead, since there is not a standard for measuring this. Beware especially of wide-angle LEDs, which will probably be distorted the most by this calculation.

Candela ( millicandela ) do kreatora konwersji strumienia świetlnego

Kalkulator ten pozwala wykonać przybliżoną konwersję między milikandelach (lub kandeli ) i lumenówLED , w którym wiesz, kąt wiązki. Powodem jest to w przybliżeniu , ponieważ specyfikacje zazwyczaj nie zawierają informacji o tym, jaknatężenie światła ( w kandelach ) była mierzona. Kalkulator ten jest być może najbardziej przydatne w porównaniu strumienia świetlnego z diod LED z różnymi kątami wiązki .

 

Aby krótko wyjaśnić matematykiwizard robi , po prostu stosuje siędo konwersji 1 kandeli = 1 lumen / steradian . Aby to zrobić, to konwertuje kąt wiązki można dostarczyć do kąta w jednostkach steradians .

 

Prawdopodobnie rzeczą dla producenta , aby zrobić to do listy ich intensywności świecenia specyfikację W najkorzystniejszej możliwy sposób. Więc może być tak, że ten kreator zapewnia niedokładne wartości - dzieje się tak dlatego założenie w kreatorze jest to, że intensywność świecenia podać wartość stanowi średnią wartość całej kąt wiązki dostarczoną . To zbyt kuszące dla dostawcy do listy wartość maksymalną , a nie , ponieważ nie jest to standard pomiaru tego . Uważaj zwłaszcza szerokokątnych diod LED , które prawdopodobnie zostaną zniekształcone najbardziej przez tych obliczeń .

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma linka do takiej tabeli , albo wie jak uzyskać taką tabelkę

Wpisz sobie to w google: "tabela przeliczeniowa lx na cd"

a okaże się, że jedyny link który prowadzi do takiej tabeli to właśnie do tej w wykładni TDT... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma linka do takiej tabeli , albo wie jak uzyskać taką tabelkę

Nie wiem czy mogę tu napisać, ale niech tam. Jak Intercars dostarczał wyposażenie na stacje, to do takich przyrządów (które nie miały candeli) dołączali tabelę w formie wykresu, więc może oni Ci pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam się odnieść do bania światłości świateł drogowych.

A co robiliście do tej pory, skoro w luksach świateł drogowych zmierzyć się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co robiliście do tej pory, skoro w luksach świateł drogowych zmierzyć się nie da?

 

Wszystkie na których do tej pory pracowałem mierzyły i w lx i kcd, więc nie bardzo wiem o co kaman w tej aferze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie bardzo wiem o co kaman w tej aferze...

Chodzi o to, że mają przyrządy nieprzeznaczone do pracy na skp,,,

 

Pracowałem na takim urządzeniu.

Tylko, że to TDT się wyłożył na tych urządzeniach i dał im certyfikat dopuszczający do stosowania na SKP.

Podejrzewam, że ponieważ było to naprawdę porządne urządzenie Hella to pewnie nikt z TDT nie przypuszczał, że mierzy tylko w Luksach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam ten sam problem z luxami

korzystam z calkulatora,ustawiam na 25m(instrukcje italcom takie przybliżone wartości daja)

http://www.rapidtables.com/calc/light/lux-to-candela-calculator.htm

 

Witam i dziękuje za wysłanie tego linka z kalkulatorem

Sprawdziłem parę wartości i zgadzają się z tą tabelką.

Jestem ciekawy czy za każdym razem obliczasz za pomocą kalkulatora , czy korzystasz z tabeli wyliczonej. Ja wydrukowałem tabele i przykleiłem na przyrządzie , ale będę musiał ją trochę rozszerzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.