Skocz do zawartości

PIERWSZE BADANIE TECHNICZNE Z ZAGRANICCY [DRUGI RAZ] ?


andydo

Rekomendowane odpowiedzi

Umowę musi przedtawić

Z innej beczki, poprzyj to co napisałeś przepisem prawnym. Jak w wydziale każą wyskoczyć przez okno to też wyskoczysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę musi przedtawić

Nie musi tylko MOŻE ci pokazać umowe.

jak sprawdzisz czy zostały wpisane uszkodzenia powypadkowe

Ja klienta się łaskawie pytam...

miałem odesłanego klienta jak nie sprawdziłem

No i wtedy robisz badanie dodatkowe pokolizyjne kasujesz klienta 192 i następnym razem sam ci wyśpiewa co ma wpisane w umowie (jak łączymy to z I rej to dopłaca nie 192 ale 94)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pytamy klienta czy na umowie ma adnotacje o uszkodzeniach jeśli twierdzi że nie to informujemy o mozliwym cofnięci z rejestracji na dodatkowe po kol. jeśli taki zapis jest na umowie, tylko tyle można zrobić w ramach prawa.

Wracając do 5dni na zgłoszenie się na UC to

"12 stycznia otrzymaliśmy z Departamentu Podatku Akcyzowego Ministerstwa Finansów nową interpretację - mówi Janusz Wilczyński, rzecznik szczecińskiej Izby Celnej. - Wynika z niej, że pięciodniowy termin na zapłacenie akcyzy biegnie nie od dnia podpisania umowy, ale od dnia przekroczenia granicy. "

info z topic`u

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=2178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi tylko MOŻE ci pokazać umowe.
Tylko, że te umowy są często przepisywane na kolanie ;)
Ja klienta się łaskawie pytam...
Ja też pytam i informuję, że jak będzie inaczej to nie zarejestruje. Ponadto nasz WK zaproponował wpisywanie w uwagach odpowiedniej adnotacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kolanie

Niejednokrotnie umowy klient pisał podczas mojego badania (oczywiście za siebie i za niemca) on był prawa ręka a niemiaszek lewa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie umowy klient pisał podczas mojego badania

I tak bywa, z naszego punktu widzenia lepiej nic nie widzieć, potem mogą być same nieprzyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

witam wszystkich

co do badania -płaci i robie nawet co dzień I z zagranicy wg.cennika jeśli ma czasowe tablice /jest w nich okreslona data pierwszej rej.w polsce/ płaci okresowe i robie okresowe

co do wydziałów-o umowe pytam informuje a okazania żądać nie mam prawa

 

z innej beczki bardzo często w wydziałach wymyslają dziwne dziwolągi jeśli mogę pomagam ale bez przesady swoje zdanie trzeba mieć /poparte przepisem lub jego brakiem/

 

dziś z wrocka przyjechał pan poprawić zaświadczenie - pani w okienku zobaczyła że są zmiany dokonane w pojezdzie poparte wpisem w fahrzeugbrief i poprosiła o potwierdzenie tego faktu wpisem w uwagach zaświadczenia i co wy na to

 

to tylko jeden przypadek mam tego więcej-różnych pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiany dokonane w pojezdzie poparte wpisem w fahrzeugbrief

Te zmiany są w większości robione na prośbe naszych rodaków i pisane pod ich dyktando !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiam to tak. jak zostaje dostarczone do skp autko uszkodzone lub od handlaża na handel to dokonuje ustalenia nieznanych danych: tj. roku produkcji, pojemności, modelu itd. jeżeli jest uszkodzone to opisuję zakres uszkodzeń. Od tego dnia klient ma 5 dni na zgłoszenie autka w UC. Oni nie wymagają pełnego badania. Najczęściej jest tak,że po odprawie w UC wstawiają autka do komisów lub do naprawy. Ile to potrwa to... nie moja broszka. jeżeli przyjeżdża ponownie na badanie to już jak naprawi autko lub je sprzeda w kiomisie. w WK z tego co wiem nie ma terminu rejestracji sprowadzonego autka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dokonuje ustalenia nieznanych danych: tj. roku produkcji, pojemności, modelu itd. jeżeli jest uszkodzone to opisuję zakres uszkodzeń. Od tego dnia klient ma 5 dni na zgłoszenie autka w UC. Oni nie wymagają pełnego badania.

 

Wszystko byłoby dobrze lecz mały szczegół nie pozwala tak zrobić tzn. ustalenie danych wykonujesz tylko jeśli skieruje WK nie ma w cenniku innego badania pozwalającego na takie rozwiązanie.

 

koledzy miesiąc temu był wykonany pierwszy ,klient 'zaspał' czy mogę zrobić dzisiaj drugi taki przegląd

U nas też WK przestrzega miesięcznego terminu ważności zaświdczenia i wykonujem pierwsze jeszcze raz. Tylko pierwsze można wykonać bo pojazd jest jeszcze niezarejestrowany okresowe nie wchodzi w gre.

 

[ Dodano: 14-11-2006, 11:33 ]

Ja załatwiam to tak. jak zostaje dostarczone do skp autko uszkodzone lub od handlaża na handel to dokonuje ustalenia nieznanych danych: tj. roku produkcji, pojemności, modelu itd. jeżeli jest uszkodzone to opisuję zakres uszkodzeń.

 

Z tego linku wynika że Celnicy mają prawo żądać przeglądu do akcyzy co więcej musi to być pierwsze z wynikiem P alby przyjęli

"§ 13 ust.2. tego rozporządzenia przewiduje, że w przypadku, gdy badanie techniczne dotyczy pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą, uprawniony diagnosta wystawia dokument identyfikacyjny badanego pojazdu, który stanowi załącznik do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym."

http://podatki.gov.pl/dokument.php?dzial=534&id=28582&PHPSESSID=de9abaeaf1a321bdb1958aa016294aad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.