Skocz do zawartości

zmiana miejsc Renault Trafic


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po fachu. Mam klienta, który chce przerobić Trafica ciężarowego 3 osoby na 6 osób. Szyby boczne wstawił. Siedzenia z pasami zamontował tylko, że śruby przez podłogę wystają!!! Mówię mu że tak nie przejdzie. I jeszcze czy szyby w tylnych drzwiach muszą być? Samochód po takiej przeróbce był by ciężarowy czy osobowy? Bo pewnie jak ciężarowy to musi mieć przegrodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    10

  • Marek1

    10

  • Psuj

    6

  • blakop

    5

Top Posters In This Topic

ale siedzenia powinny być w oryginalne punkty mocowań zamontowane w/g mnie? a nie na wylot śrubami przez podłogę? co z tego że wszystko solidnie zrobione ale nie w/g przepisów? mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzenia z pasami zamontował tylko, że śruby przez podłogę wystają!!!

To jaka to podłoga z orginalnymi punktami kotwiczenia siedzeń jak śruby wystają na wylot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ta podłoga widocznie nie jest przystosowana do nowych rzędów siedzeń. Aż strach się podpisać pod tym, bo wa razie wypadku to lepiej nie myśleć co z tymi fotelami się stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów po fachu. Mam klienta, który chce przerobić Trafica ciężarowego 3 osoby na 6 osób. Szyby boczne wstawił. Siedzenia z pasami zamontował tylko, że śruby przez podłogę wystają!!! Mówię mu że tak nie przejdzie. I jeszcze czy szyby w tylnych drzwiach muszą być? Samochód po takiej przeróbce był by ciężarowy czy osobowy? Bo pewnie jak ciężarowy to musi mieć przegrodę?

 

Powinno to być robione na podłodze z oryginalnymi punktami mocowania siedzeń.

 

Przegroda w zależności od rocznika.

i jeszcze to:

 

Jeżeli pojazd określony jako BB o maksymalnej masie nieprzekraczającej 3.500 kg:

- ma więcej niż 6 miejsc siedzących (bez kierowcy),

lub

- spełnia następujące warunki:

a) liczba miejsc siedzących (bez kierowcy) nie przekracza sześciu,

b) P - (M + N x 68) Ł N x 68

gdzie P, M oraz N określono w pkt 1, tak jak dla nadwozia wielozadaniowego AF,

to nie jest on uznawany za pojazd kategorii N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegroda byc powinna i nie trzeba patrzeć na date pierwszej rej. tyklo na dzien wykonywania zmian konstrukcyjnych , tak tłumaczą panowie na szkoleniach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegroda byc powinna i nie trzeba patrzeć na date pierwszej rej. tyklo na dzien wykonywania zmian konstrukcyjnych , tak tłumaczą panowie na szkoleniach .

Gdzie zapisany jest ten dzień?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie ,ale pamietam że 25 04 2010. było szkolenie na temat przebudów poj. i panowie szkolący własnie mówili o tym a było to w Lublinie , może byłeś ?. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegroda byc powinna i nie trzeba patrzeć na date pierwszej rej. tyklo na dzien wykonywania zmian konstrukcyjnych , tak tłumaczą panowie na szkoleniach .

 

Raczej nie w tym przypadku.

jak nie miał do tej pory bo jest sprzed 29 maja 1999, to teraz miałby mieć pomimo, że był i nadal jest ciężarowym. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkolącym był \GK i panowie rzeczoznawcy z chyba z |Krosna :)

 

[ Dodano: 09-12-2011, 16:38 ]

|Marek są rózne szkoły jedni wymagaja kratki przy zmianach np. ja , a inni nie wymagają ich nawet przy badaniu na vat 1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegroda byc powinna i nie trzeba patrzeć na date pierwszej rej. tyklo na dzien wykonywania zmian konstrukcyjnych , tak tłumaczą panowie na szkoleniach .

 

Gdzie zapisany jest ten dzień?????????

 

Dokładnie. Wszystkie warunki techniczne liczymy od daty rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-D np. zagłowki ,zaczep do holowania :)

 

[ Dodano: 09-12-2011, 18:13 ]

9) w zagłówki na siedzeniach wyposażonych w pasy bezpieczeństwa mocowane co najmniej w trzech punktach, z wyjątkiem siedzeń w pojeździe z nadwoziem otwartym oraz siedzeń tylnych w pojeździe z nadwoziem rodzaju coupe o układzie siedzeń "2+2"; przepis stosuje się do pojazdów wyprodukowanych po dniu 31 grudnia 1995 r.;

19) w zaczep do holowania z przodu pojazdu, a w odniesieniu do samochodu osobowego także z tyłu; zaczep do holowania powinien wytrzymywać siłę zarówno ciągnącą, jak i ściskającą równą co najmniej połowie ciężaru wynikającego z dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, na którym jest zamocowany; przepis stosuje się do pojazdu wyprodukowanego po dniu 31 grudnia 1999 r.;

 

[ Dodano: 09-12-2011, 18:14 ]

:-D na tym samym kiedyś przyłapał mnie chyba adam 1501 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane że sam. ciężarowy musi poosiadać kratkę, bo mnie się wydaje że może być ciężarowy bez kratki i bez wpisu VAT w DR :P a może się mylę to mnie naprostujcie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7) w samochodzie ciężarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu ciężarowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 29 maja 1999 r.;

8) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości odpowiadającej 80 % wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyżej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody wynosiła nie więcej niż 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłożone na całej powierzchni równoległe do osi podłużnej pojazdu obciążenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni ładunkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7) w samochodzie ciężarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu ciężarowego zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 29 maja 1999 r.;

przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości odpowiadającej 80 % wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

b) powyżej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody wynosiła nie więcej niż 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłożone na całej powierzchni równoległe do osi podłużnej pojazdu obciążenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni ładunkowej.

 

No racja :pada: o tym zapomniałem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartujecie, czy naprawdę Wam to umknęło?

Ja o tym pamietałem, ale przyszła mi do głowy taka myśl, że bez zmiany tych przepisów nie możma zrezygnować z określania roku produkcji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegroda byc powinna i nie trzeba patrzeć na date pierwszej rej. tyklo na dzien wykonywania zmian konstrukcyjnych , tak tłumaczą panowie na szkoleniach .

 

Raczej nie w tym przypadku.

jak nie miał do tej pory bo jest sprzed 29 maja 1999, to teraz miałby mieć pomimo, że był i nadal jest ciężarowym. :shock:

 

 

no to i pasów na tylnych siedzeniach tez mógłby nie mieć ? ze względu na pierwszą rej.?

przypominam że jest to poj. po zmianach konstrukcyjnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.