Skocz do zawartości

zmiana miejsc Renault Trafic


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Marek - są używane. To coś zmienia?

 

W świetle badania po dokonaniu zmian konstrukcyjnych - zmienia.

Jest to badanie polegające na;

2.1. Badanie zgodności dokonanych zmian z ustawą i rozporządzeniem o warunkach technicznych.

 

Jeżeli w/w części są używane to pojazd należy uznać za zagrażający BRD ponieważ części te są na wykazie w załączniku do wspomnianego RMinInfr. i nie mogą być powtórnie używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    10

  • Marek1

    10

  • Psuj

    6

  • blakop

    5

Top Posters In This Topic

Ale Marek - one wcześniej były zamontowane w tym samym pojeździe!! 8) To rozumiem nie dyskredytuje tych elementów - prawda? :)

 

Znaczy rozmnożyły się :lol:

Było ich na 6 miejsc a teraz jest na 8 i nadal pochodzą z tego samego pojazdu :shock:

Ciekawe jak ktoś robił OBT temu pojazdowi i tego nie widział :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się - kiedyś tam było 8, potem ktoś dokonał zmian konstrukcyjnych i wyciągnął je i schował do garażu - teraz montuje z powrotem. OK? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się - kiedyś tam było 8, potem ktoś dokonał zmian konstrukcyjnych i wyciągnął je i schował do garażu - teraz montuje z powrotem. OK? :P

Wiedziałem że tak będziesz kombinował :lol:

Ale przepis jest przepis a ja jestem służbista...

bo najwyraźniej, wg ministerstwa, ich byt jest jednorazowy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepis jest przepis a ja jestem służbista...

 

Moment - ja tego tak naprawdę nie wymyśliłem - zacytowałem Ciebie z tematu o butlach LPG - właśnie tym argumentowałeś ponowne zamontowanie butli w tamtym temacie, a tu nagle nie może tak być? Strasznie niekonsekwentny jesteś, a nie służbista 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w/w części są używane to pojazd należy uznać za zagrażający BRD ponieważ części te są na wykazie w załączniku do wspomnianego RMinInfr. i nie mogą być powtórnie używane.

Marek1, -niestety to są tylko nasze marzenia a za to jeszcze nikogo nie ukarali... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepis jest przepis a ja jestem służbista...

 

Moment - ja tego tak naprawdę nie wymyśliłem - zacytowałem Ciebie z tematu o butlach LPG - właśnie tym argumentowałeś ponowne zamontowanie butli w tamtym temacie, a tu nagle nie może tak być? Strasznie niekonsekwentny jesteś, a nie służbista 8)

 

Nie szukaj precedensu. :roll:

W przypadku zbiornika LPG ten demontaż jest spowodowany koniecznością dokonania dozoru.

Zbiornik jest sprawdzony i są na to dokumenty, że jego stan techniczny jest prawidłowy, umożliwiający dalszą jego eksploatację.

Mało tego, wg zapisów w homologacji instalacji ten zbiornik jest literalnie przypisany do tego pojazdu i zamontowanej w nim instalacji LPG.

W przypadku siedzeń zintegrowanych z pasami i z samymi pasami już tak nie jest.

Są wymontowane i są poza pojazdem z powodu tego demontażu.

Pal sześć jeśli ktoś nie robi z tego powodu zmian konstrukcyjnych tj. zmiany liczby miejsc bo jeżeli chce potem wrócić do stanu poprzedniego to z powodu wspomnianych przepisów, zgodnie z prawem, przy użyciu używanych części, nie jest to możliwe.

Takie ramy prawne zostały wyznaczone przez ministerstwo i tak jest.

 

[ Dodano: 18-01-2012, 23:09 ]

Jeżeli w/w części są używane to pojazd należy uznać za zagrażający BRD ponieważ części te są na wykazie w załączniku do wspomnianego RMinInfr. i nie mogą być powtórnie używane.

Marek1, -niestety to są tylko nasze marzenia a za to jeszcze nikogo nie ukarali... :)

Oczywiście że nie.

Jest przepis ale nie ma sankcji :shock:

Jeżeli natomiast udowodni sie diagnoście, że wykonując BT, nie wziął pod uwagę tych przepisów to wszystko nagle sie znajdzie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zbiornika LPG ten demontaż jest spowodowany koniecznością dokonania dozoru.

Zbiornik jest sprawdzony i są na to dokumenty, że jego stan techniczny jest prawidłowy, umożliwiający dalszą jego eksploatację.

Mało tego, wg zapisów w homologacji instalacji ten zbiornik jest literalnie przypisany do tego pojazdu i zamontowanej w nim instalacji LPG.

W przypadku siedzeń zintegrowanych z pasami i z samymi pasami już tak nie jest.

Są wymontowane i są poza pojazdem z powodu tego demontażu.

Pal sześć jeśli ktoś nie robi z tego powodu zmian konstrukcyjnych tj. zmiany liczby miejsc bo jeżeli chce potem wrócić do stanu poprzedniego to z powodu wspomnianych przepisów, zgodnie z prawem, przy użyciu używanych części, nie jest to możliwe.

Takie ramy prawne zostały wyznaczone przez ministerstwo i tak jest.

 

Marek1 - to są wszystko Twoje "wydumki" tylko. Jedno i drugie to ponowny montaż i tyle!! Zbiornik po 10 latach wymieniam na nowy i co? Już mam niezgodność z homologacją - prawda? To może w ogóle nie powinienem nowego zakładać? Tylko do końca życia jeździć z tym "przypisanym" :)

 

Dobrze wiesz, że żaden przepis nie wymaga, aby części pojazdu były "przypisywane" do pojazdów i aby to było czynnikiem decydującym o możliwości ich ponownego wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie to ponowny montaż i tyle!!.

A to już jest nadinterpretacja.

Idąc tym tokiem to część wyjęta z pojazdu np. w czasie naprawy nie może być powtórnie zamontowana.

Nie o taka paranoję chodzi w tych przepisach bo wiadomo o co chodzi. :evil:

Złomowiska są pełne części i po to jest ten przepis żeby ograniczyć możliwość ich montażu, zwłaszcza tych które uznano że mają wpływ na BRD.

 

Zbiornik po 10 latach wymieniam na nowy i co? Już mam niezgodność z homologacją - prawda? To może w ogóle nie powinienem nowego zakładać? Tylko do końca życia jeździć z tym "przypisanym" :).

Tutaj to ja też jestem tego ciekawy.

Najpierw zbiornik jest wpisany do homologacji a potem się go wymienia na nowy i żadnego zapisu w homo nie trzeba zmieniać.

Mało tego, użytkownik może sobie to sam wymienić na zbiornik który nie może być w jego pojeździe stosowany.

 

Marek1 - to są wszystko Twoje "wydumki" tylko.

Heh, żeby to były moje...

Może zapodasz jakąś niewydumaną interpretację i stosowanie tego rozporządzenia :shock:

 

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 28 września 2005 r.

w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko2),3)

(Dz. U. z dnia 14 października 2005 r.) Dz.U. 2005 Nr 201 Poz. 1666

Powodzenia życzę! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.