Skocz do zawartości

Poważny problem z rejestracją auta z francji


kacprzak_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z którego nie bardzo wiem jak wybrnąć. Od razu mówię że ze swojej winy.

Kupiłem samochód pochodządzy z francji porobiłem już wszystkie opłaty i załatwiłem dokumenty, a kiedy przyszło do zarejestrowania auta w wydziale komunikacji pojawił się problem.

Otórz jest rozbierzność w datach zakupu auta i sprzedaży auta we francji. Data na francuskim dowodzie rejestracyjnym to "sprzedano: 16.02.2011", na umowie kupna sprzedaży która jest między mną a właścicielem widniejącym we francuskim dowodzie rej. 22.11.2011, na vat-25 data 22.11.2011. wydział komunikacji przyczepił się że te wszystkie daty powinny być takie same, a jak nie to oni wysyłają umowę kupna sprzedaży do francji w celu sprawdzenia. Umowa sporządzona "wiadaomo jak" więc tego bym nie chciał. Co mogę zrobić w takiej sytuacji.

 

Dodam że WK nie odmawia zarejestrowania, ponieważ nie mają podstaw. Ale zawiadomiła mnie że skieruja sprawę do prokuratury jeżeli będę sie upierał żeby auto zarejestrowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem od pośrednika w polsce. Umowę kupna sprzedaży jest zawarta między mna a francuzem "pisana na tzw. kolanie". zaliczony mam UC, US (wydany vat-25), Badanie techniczne, opłacony recykling. Zapłaciłem też oplatę rejestracyjną 256zł bo byłem przekonany że wszystko bedzie wporzątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten pośrednik prowadzi działalność?To jakiś znajomy?Najlepiej jakbyś się spotkał z tym pośrednikiem i to on by rejestrował.A Ty kupił już zarejestrowany od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja te wszystkie opłaty mam już porobbione na siebie, więc ten posrednik już mi chyba nic nie pomoże. W WK widzą problem w tym że data sprzedaży we francji jest 16.02.2011 a ja mam umowę gdzie data sporządzenia jest z 22.11.2011. ich zdaniem nie może być takiej rozbierzności w datach. na vat-25 też widnieje data 22.11.2011 jako data nabycia. US nie poprawi daty nabycia bo uznają to za fałszerstwo i będę miał jeszcze wiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie.To rzeczywiście trudna sprawa.Powinna być umowa między Tobą a pośrednikiem.Powinieneś mieć też umowę między tym francuzem a pośrednikiem(widziałeś ją chociaż-pokazywał ci?).Może uda Ci się jakoś ją zdobyć.Wtedy mógłbyś to wyjaśnić.A jak nie to musisz opowiedzieć w wydziale komunikacji i w zależności od człowieka może uda się.A nawet jak nie to trzeba zaryzykować.Jak auto nie kradzione nie powinieneś mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pośrednik umowy mi nie pokazywał. Co prawda mam umowę kupno sprzedaż miedzy mna a posrednikiem ale bez umowy posrednik francuz nic mi to nie da. obawiam sie tylko czy moge miec faktycznie klopoty jezeli ta kobieta w WK faktycznie wysle umowę kupna do francji w celu weryfikacji. (moga tak zrobic?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz umowę między Tobą i pośrednikiem?????Z tego co rozumie masz dwie umowy?Jeśli tak jest to ja nie martwiłbym się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma dwie jedną zawartą miedzy mną a pośrednikiem, a drugą miedzy mną a francuzem. Od momentu zakupu auta od posrednika posługiwałem sie umową miedzy mną a francuzem tzn cały proces załatwiania dokumentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja widzę to tak.Idziesz do WK jeszcze raz i zależy kto będzie Cię obsługiwał.Może przepuści Cię.A jak trafisz na ta samą Panią albo już w wydziale znają Twoją sprawę powiedz jak jest i pokaż tą drugą umowę(Ty pośrednik).Jak coś to raczej pośrednik będzie miał kłopoty a nie TY(chodzi o urząd skarbowy).

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ciężka sprawa.Musisz ryzykować.Albo nie mówisz nic i tak jak do tej pory trzymasz się swojego(nie wiem co powiedziałeś Pani odnośnie tych niezgodności dat) i nawet jak wyślą do Francji umowę w celu weryfikacji i czekasz co się będzie dalej działo.A jak będą później jakieś problemy to będziesz musiał pokazać tą drugą umowę.Ale myślę że nie będzie takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, Pani powiedziała że do momentu wyjaśnienia sprawy nie wyda mi sztywnego dowodu tylko będą przedłużać miękki. To jeśli sprawa będzie się ciagła 2 miesiące to 2 miesiące będą mi przedłużać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chciałem wtrącić że WK ma 6 miesięcy na taką przepychankę z rejestracją a potem musi podjąć decyzję ostateczną czy rejestruje czy nie.Jeżeli chodzi o różnicę w datach w dokumentach tłumaczył bym to tak iż za pierwszym razem zapłaciłeś zaliczkę na podstawie czego Francuz wyrejestrował auto,a umowę podpisaliście jak już odbierałeś auto.Trochę to trwało ale wcześniej nie mogłeś,nie musisz się z tego tłumaczyć.Nie liczył bym też na to iż Francuz odpowie na zapytanie WK o sprzedaż auta(on już kupił drugie i ma to w nosie).WK może tylko sprawdzić legalność pochodzenia tzn. czy było zarejestrowane i na kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, Pani powiedziała że do momentu wyjaśnienia sprawy nie wyda mi sztywnego dowodu tylko będą przedłużać miękki. To jeśli sprawa będzie się ciagła 2 miesiące to 2 miesiące będą mi przedłużać?

Art. 74. 3 PoRD Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nieprzekraczający 30 dni (...) Termin ten może być jednorazowo przedłużony o 14 dni w celu wyjaśnienia spraw związanych z rejestracją pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siara
-myslę ze nie będzie tak do końca jak piszesz....
Nie liczył bym też na to iż Francuz odpowie na zapytanie WK o sprzedaż auta

Jezeli dojdzie juz do zapytanie odnośnie tych dat to myslę ze nasze WK nie będzie prowadziło korespondencji z"zabojadem"ale z WK w Francji gdzie pojazd ten był zarejestrowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 74. 3 PoRD Czasowej rejestracji dokonuje się na okres nieprzekraczający 30 dni

Widać " Olga" są jeszcze w Polsce WK, które mają lepsze, niż my wydania PoRD ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie sytuacji ale klient kupił od komornika 51% udziału w samochodzie resztę ma bank i od kilku miesięcy WK przedłuża mu PC czy też wydaje za każdym razem nowe(tego nie wiem) . Nie chcą mu zarejestrować bo bank się nie zgadza i chce żeby te 49% udziałów odkupił.Jak facet znowu do nas przyjedzie to spytam jak się sprawa skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 74.3 PoRD mówi o "Czasowej"rejestracji pojazdu.Składając wniosek do WK rejestrujemy pojazd na stałe,a nie czasowo.Natomiast KPA daje urzędnikom w szczególnych sytuacjach

okres do 6 miesięcy na wydanie decyzji administracyjnej.W tym przypadku rejestracji,bo jest to decyzja administracyjna,lub nie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast KPA daje urzędnikom w szczególnych sytuacjach

okres do 6 miesięcy na wydanie decyzji administracyjnej

 

Ponieważ kolego siara wprowadziłeś spore zamieszanie w moją wiedzę o kpa bardzo proszę, abyś poparł jakimś konkretnym artykułem tegoż kpa ta informację o 6 miesiącach :)

 

WK może tak naprawdę wszystko - może napisać bezpośrednio do żabojada, do tamtejszego WK - cokolwiek. Dlatego jak wiesz, że kombinowałeś gościu, to zbastuj.

Spisz aneks do umowy dotyczący daty i z tym zgłoś się do US. To żadne oszustwo i muszą to przyjąć - jak nie to odmowę na piśmie niech dadzą.

i to jest najprostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego blakop tzn ze mam napisac pismo do US ktore mowi o tym ze np. zaliczkowalem samochod a pozniej je odebralem i to pismo miało by się odnosić w jakiś sposób do tej umowy którą mam. Po za tym to pismo musiałołby być "podpisane" przez francuza (właściciela samochodu) i Mnie? Jaki tytuł tego pisma: sprostowanie; aneks; pismo korygujące.

Jaka data na tym piśmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneks do umowy - wpisz hasło w wujka google :)

A jakbyś się pomylił w nr VIN, to co??

 

Aneks do umowy kupna z dnia takiego a takiego...

Dotyczącej umowy kupna samochodu takiego...

Zawartej pomiędzy tym a tym...

W treści umowy omyłkowo wpisano datę zakupu .... a powinno być.... :)

 

data dowolna, podpisy...

 

O tych zaliczkach itd, to już możesz sam historyjke stworzyć - nikomu nic do tego - nie trzeba w aneksie wpisywać powodu jego sporządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta systuacja jest wogule dziwna. data sprzedaży na francuskim dowodzie rejestracyjnym jest z dnia 26.02.2011. Jeżeli ja teraz napisze aneks do umowy kupna o zmianę daty z dnia 22.11.2011 na 26.02.2011 bo o to chodzi w tej głupiej sytuacji to czy kobiecie w WK jak będzie miała zły dzień nie doliczy mi kary bo nie zarejestrowałem auta w 30 dni po zakupie? Sory za tyle pytan ale pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją która jest dla mnie chora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.