Skocz do zawartości

Poważny problem z rejestracją auta z francji


kacprzak_1982

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie spróbuję z US. Jak sprawa sie zakończy napiszę. Dziękuję za radę.

 

[ Dodano: 10-12-2011, 22:28 ]

a jeszcze mi się przypomniało. Aneks w wersji polsko francuskiej czy tylko w polskiej. Umowe mam polsko francuską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 74.3 PoRD mówi o "Czasowej"rejestracji pojazdu.Składając wniosek do WK rejestrujemy pojazd na stałe,a nie czasowo.

Siara, przepisów nie czyta się wyrywkowo. Przeczytaj cały art. 74 PoRD.

Po złożeniu wniosku o stałą rejestrację pojazdu, organ najpierw dokonuje rejestracji czasowej z urzędu, wydając m.in. pozwolenie czasowe nazwane przez kacprzak_1982 "miękkim dowodem". I oczywiście w takim przypadku stosuje się przepis Art. 74 ust. 3 PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa z datami wygląda następująco (są takiej treści jak napiszę):

- dowód rejestracyjny francuski: "sprzedano 26.02.2011"

 

- umowa kupno sprzedaż (wersja polsko francuska): 22.11.2011 (nie określona czy jest to data sprzedaży czy data sporządzenia umowy (w umowie jest pole "miejscowość i data"))

 

- data na vat-25: "pole28 data nabycia: 22.11.2011" i "pole31 data umowy stwierdzającej nabycie 22.11.2011"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak przetłumaczył przysięgły i faktycznie taki jest zapis sprawdzałem w słowniku vendus = sprzedany. Pozostaje mi chyba faktycznie złożyć aneks do umowy w US o zmianę daty. Mam nadzieję że wydział komunikacji weźmie pod uwagę ten aneks i nie będą mi kazali zmienić daty w umowie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi chyba faktycznie złożyć aneks do umowy w US o zmianę daty. Mam nadzieję że wydział komunikacji weźmie pod uwagę ten aneks i nie będą mi kazali zmienić daty w umowie?.

No właśnie tym aneksem do umowy zmienisz datę tej umowy - to prawidłowa forma prostowania błędów, pomyłek (umowa + aneks do niej).

 

Ale... Czy Ty w ogóle przemyślałeś to? Dla Ciebie nie ma znaczenia czy umowa z lutego, czy z listopada? (w sumie też na "L" ) :-P

Czy znasz tego pośrednika? Czy wiesz co działo się z tym pojazdem w ciągu tych kilku miesięcy? A co z UC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie dziwi, że w DR widnieje sprzedano, bo zazwyczaj stosuje się wyrejestrowano ,,,

 

Janusz - we Francji jak kupujesz auto sprzedawca wręczając Ci wraz z umową dowód przekreśla go, wpisując na nim datę zbycia - na tej podstawie nowy nabywca rejestruje pojazd na siebie, a dla organów kontroli jest to informacja, że DR jest już nieaktualny (przekreślony DR umożliwia Ci poruszanie się z nim przez określony czas tylko - nie pamiętam czy tak jak u nas jest to 30 dni).

 

kacparzak_1982 - Olga ma rację w sumie.

Po pierwsze bierzesz na siebie odpowiedzialność za posiadanie tego auta przez ostatnie pół roku (a co się działo nie wiesz), po drugie każdy (i WK i UC i US mogą sobie sprawdzić, czy Francuz faktycznie sprzedawał wtedy bezpośrednio Tobie to auto). Przemyśl to sobie... Bo tak po prawdzie, to ja bym się wycofał z tej transakcji, kazał Panu handlarzowi zarejestrować pojazd na siebie i dopiero kupił 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym nie pomyślelem. Dla mnie to duża strata bo jeździełem tym autem ok 3 tygodnie. w tym czasie wymieniłem olej i rozrząd porobiłem wszystkie opłaty celny, przegląd, recykling, oplata rejestracyjna. A jak jeszcze raz odkupie od handlarza samochód dojdzie podatek od wzbogacenia. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zarejestrowałem dzisiaj. Złożyłem w urzędzie skarbowym aneks do umowy i pismo wyjaśniajace.

Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem i udzielili mi informacji, oraz wskazali możliwe rozwiązania sytuacji.

 

No to żeby tradycji stało się zadość po kupnie auta - na zdrowie. :piwo:-D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zarejestrowałem dzisiaj. Złożyłem w urzędzie skarbowym aneks do umowy i pismo wyjaśniajace.

Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem i udzielili mi informacji, oraz wskazali możliwe rozwiązania sytuacji.

 

No to żeby tradycji stało się zadość po kupnie auta - na zdrowie. :piwo:-D

Pozdrawiam

 

No to fajnie.

Tylko że "piwo" to się tutaj nie tak stawia ::(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Samochód zarejestrowałem dzisiaj. Złożyłem w urzędzie skarbowym aneks do umowy i pismo wyjaśniajace.

Dziękuję wszystkim którzy zainteresowali się tematem i udzielili mi informacji, oraz wskazali możliwe rozwiązania sytuacji.

 

No to żeby tradycji stało się zadość po kupnie auta - na zdrowie. :piwo:-D

Pozdrawiam

 

 

Witam wszystkich serdecznie :) mam pytanie odnosnie takiego wlasnie rejestrowania z innymi datami , tzn tak jak u kolegi na dowodzie mam 01/03/2013 a na faktura jest 08/11/2013 i do tego auto mam powypadkowe co oznacza ze szybko go nie zarejestruje musze najpierw z nim zrobic . Jak jest z autem uszkodzonym sprowadzonym z Francji tzn za samochod zaplacilem 3.500 E a wartosc rynkowa nieuszkodzonego to okolo 15.000 do 20.000 E , auto z 2010r i pojemnosc 1995cm czyli do 2.0 L ale samochod dosc mocno uszkodzony i teraz pytanie czy w celnym zaplace clo od uszkodzonego auta i cena z faktury czy od wartosci rynkowej ? Clo to 3,1 % od faktury czy od ich wlasnych spisow wartosci ? No i 2ga sprawa z tymi datami czy tak samo bede mial z tym problemy czy moze cos sie poprawilo? Z gory wszystkim bardzo Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clo to 3,1 % od faktury czy od ich wlasnych spisow wartosci ?

Urząd akcyzę zażyczy sobie od wartości rynkowej pojazdu. Jeżeli chcesz zapłacić mniejszą akcyzę bo pojazd jest jak napisałeś rozbity to rzeczoznawca niech wyceni ten pojazd i w wyceną do celnego. Jeżeli chodzi o daty to jest sprawa WK bo to on rejestruje i ma niezgodność dat. Jest to niezgodność w dokumentach i nie oczekuj że pracownik komunikacji będzie brał to na siebie. Każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i w jednym wydziale przejdzie tak w innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.