Skocz do zawartości

TDT vs IRENE w Telewizji Polsat


Rafał Szczerbicki

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym TDT powołuje się na Ustawę z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym art. 44 ust. 1, pkt 1, lit. c, który mówi, że to właśnie TDT sprawuje dozór techniczny nad zbiornikami m.in. w ruchu drogowym. Powyższe zbiorniki mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji wydanej zgodnie z art. 14 ust. 1. ww. ustawy, zezwalającej na ich eksploatację i wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Psuj

    12

  • ketiw38

    11

  • DARIO64

    9

"biker100" nie zrozum mnie źle;

nie jestem zwolennikiem UDT-u, ani IRENE.

Widziałem orzeczenie sądu potwierdzające ważność tych protokołów, znam też WK które uznają ich ważność. Zatem, mówiąc krótko - mamy jeden wielki burdel w kraju ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem orzeczenie sądu potwierdzające ważność tych protokołów, znam też WK które uznają ich ważność. Zatem, mówiąc krótko - mamy jeden wielki burdel w kraju ,,,
rozumiem Cię bardzo dobrze JANUSZ60 co więcej mamy to samo zdanie na ten temat :piwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którym prawem?

Naszym polskim, niestety ,,,

Ponoć prawo nie działa wstecz, a w 2010 protokoły UDT były zgodnie z prawem wydane na 10 lat ,,,

 

Oczywiście. Wydawane były zgodnie z prawem, ale nie upoważniały do eksploatacji tych zbiorników w ruchu drogowym. Nawet samo UDT to przyznało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zwolennikiem UDT-u

A dlaczego nie ? Przecież to dużo starsza instytucja niż TDT ,a co za tym idzie z dużo większym doświadczeniem .

Pytanie : Dlaczego zdublowano instytucję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie ?

 

Bo UDT zajmuje się windami, żurawiami i zbiornikami stacjonarnymi, a TDT cysternami i zbiornikami w ruchu drogowym.

 

Pytanie : Dlaczego zdublowano instytucję ?

 

To pytanie nie do mnie. A przepis prosty trzeba stosować wprost, a nie wymyślać interpretacje. Niestety w tym Polacy są najlepsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo UDT zajmuje się windami, żurawiami

(...)

Skoro zbiorniki do ruchu drogowego musi dopuszczać TDT, to może windy w ruchu drogowym powinny być też dopuszczane przez TDT, o żurawiach nie wspomnę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na wstepie myślałem że temat Irene i UDT już umarł ale dzisiejsza sytuacja zmusiła mnie do przejrzenia ponownie tego tematu. Po lekturze kilku pism ,oświadczeń i wyroków jestem przekonany ze zrobiłem dobrze. Z jednej strony zbiorniki Irene spełniaja wymogi regulaminu i maja homo ale nie moga być stosowane w pojazdach zarejestrowanych w RP. Sytuacja wydaje mi sie podobna do anglików czyli jest homo w europie ale w Polsce nie zarejestrują i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może windy w ruchu drogowym powinny być też dopuszczane przez TDT, o żurawiach nie wspomnę

 

Waldek, odróżniasz chyba windę od zbiornika? A może już sam piszesz ustawy o dozorze ??? :lol:

 

Przed rokiem 2000 kto robił ?

 

zgadza się, zapędziłem się troszku. Co nie zmienia faktu:

a w 2010 protokoły UDT były zgodnie z prawem wydane na 10 lat ,,,

 

że w 2010 roku KOŃCZYŁY ważność ostatnie zbiorniki dozorowane na podstawie ustawy przez UDT, a potem były tylko sprawdzane na podstawie porozumień, nie uprawniających ich do użytkowania w ruchu drogowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie TDT - urządzenia techniczne pracujące w czasie ruchu pojazdu, UDT - urządzenia stacjonarne i pracujące wyłącznie podczas postoju pojazdu. I nie rozumiem dyskusji w stylu "po co TDT". Jeśli by nie powstał, UDT zostałoby mocno rozbudowane, ze względu na dużo większą ilość zadań jaką miałoby wykonywać. A stworzenie nowych stanowisk kierowniczych w istniejącej instytucji? Nic prostszego - dzielimy urząd na departamenty, a te na działy, a te na jednostki do spraw itd. Stworzony by został moloch, którego ogarnięcie byłoby niełatwym zadaniem. A ileż pól do nadużyć... Tak czy inaczej ustawa jasno rozdziela kompetencje i nie daje tu żadnego pola manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie rozumiem dyskusji w stylu "po co TDT"

Ja wręcz przeciwnie .

Jeśli by nie powstał,

To bylibyśmy bardzo szczęśliwi .

Tak czy inaczej ustawa jasno rozdziela kompetencje i nie daje tu żadnego pola manewru.

Co do stanu prawnego nie mam wątpliwości ,ale chyba w przypadku TDT nie obowiązuje :

Co Bóg złączył ,człowiek niech nie rozdziela .

:D

A może już sam piszesz ustawy o dozorze ??? :lol:

Świetny pomysł . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windy w budynkach UDT, a w samochodach TDT

w budynkach są: dźwigi osobowe/towarowe, w samochodach: podesty załadowcze

 

tak dla pełnej jasności :lol:

 

A przy okazji tych potocznych "dźwigów", te na podwoziach samochodowych, nie są to dźwigi tylko żurawie samojezdne kołowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie TDT - urządzenia techniczne pracujące w czasie ruchu pojazdu, UDT - urządzenia stacjonarne i pracujące wyłącznie podczas postoju pojazdu. (...)

Panie ja ten zbiornik (gaz) używam tylko na postoju, a jeżdżę tylko na paliwie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.Kolega aboz napisał w skrócie.Powinien tak napisać :)

 

Bo UDT zajmuje się windami, żurawiami i zbiornikami stacjonarnymi, a TDT cysternami i zbiornikami w ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.Kolega aboz napisał w skrócie.Powinien tak napisać :)

 

Bo UDT zajmuje się windami' date=' żurawiami i zbiornikami stacjonarnymi, a TDT cysternami i zbiornikami w ruchu drogowym.

[/quote']

Dwa dozory ,jeden z UDT jak auto stoi ,drugi z TDT jak jedzie . :evil:

Ale się ten temat rozmyje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie TDT - urządzenia techniczne pracujące w czasie ruchu pojazdu, UDT - urządzenia stacjonarne i pracujące wyłącznie podczas postoju pojazdu. (...)

Panie ja ten zbiornik (gaz) używam tylko na postoju, a jeżdżę tylko na paliwie :cool:

 

Na cysternę też przyjmiesz UDT? Bo przecież jeździ pusty, napełnia sobie na postoju tylko, jako balast, żeby wiatr nie zdmuchnął zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.