Skocz do zawartości

TDT vs IRENE w Telewizji Polsat


Rafał Szczerbicki

Rekomendowane odpowiedzi

Na cysternę też przyjmiesz UDT? Bo przecież jeździ pusty, napełnia sobie na postoju tylko, jako balast, żeby wiatr nie zdmuchnął zestawu...

Ja bym przyjął jako zbiornik "stacjonarny" jak windę i żuraw?

Bo czym to się różni, skoro zbiornik nie jest wykorzystywany w ruchu?

 

A może powinno być tak jak Dario64 napisał: Dać TDT i UDT zarobić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Psuj

    12

  • ketiw38

    11

  • DARIO64

    9

Panie ja ten zbiornik (gaz) używam tylko na postoju, a jeżdżę tylko na paliwie :cool:
Liczy się przeznaczenie, a to że ktoś używa niezgodnie z przeznaczeniem to już jego sprawa/ryzyko. ketiw38, teksty typu "panie to tylko pod domem stoi" jest dla Ciebie argumentem żeby niesprawny pojazd puścić na OBT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przyjął jako zbiornik "stacjonarny" jak windę i żuraw?

Bo czym to się różni, skoro zbiornik nie jest wykorzystywany w ruchu?

 

:foch:8/:faint:

 

A może powinno być tak jak Dario64 napisał: Dać TDT i UDT zarobić :?:

 

A morze jest szerokie i głębokie. Powinno, być tak, żeby wszyscy dobrze zarabiali i na świecie był pokój i jednorożce pasły się na łąkach... Ale JEST inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tą cysterną w odniesieniu do windy i żurawia
już pisałem, ale powtórzę - liczy się przeznaczenie a nie to jak ktoś to urządzenie będzie wykorzystywał. Poza tym przepisy są w tej materii bardzo klarowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornikami, w tym cysternami wykorzystywanymi w ruchu kolejowym,

drogowym i żegludze śródlądowej,

Co to znaczy zbiornik "wykorzystywany"

 

Bo ja wykorzystuje zbiornik do magazynowania:

klasyfikacja, kontenery cysterny: IMO-5 - Propan i Butan, LPG, Gaz, Transport i magazynowanie Gazu i LPG,

 

To jak do magazynowania to komu podlega dozór :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport i magazynowanie Gazu i LPG
Ale tu masz dość istotną kwestię czyli połączenie dwóch funkcji. Nie są one rozdzielone. To, że Ty wybrałeś tylko jedną z nich to nie znaczy, że takie jest jest przeznaczenie. Jeśli zbiornik jest konstrukcyjnie przystosowany i przeznaczony do transportu to fakt, że będzie wykorzystywany w inny sposób tego nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport i magazynowanie Gazu i LPG
Ale tu masz dość istotną kwestię czyli połączenie dwóch funkcji. Nie są one rozdzielone. To, że Ty wybrałeś tylko jedną z nich to nie znaczy, że takie jest jest przeznaczenie.

A jakie?

Który dozór jet ważniejszy jak są połączone dwie funkcje :?:

A może są potrzebne w tym przypadku obydwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38, do czegoś zmierzasz tylko nie za bardzo wiem do czego i po co. Co próbujesz udowodnić? Jest urządzenie techniczne podlegające dozorowi, spełnia pewne funkcje w transporcie to podlega pod TDT. Dyskutujesz z przepisami? Czy Ci się to podoba czy nie, musimy je przestrzegać. I nie doszukuj się niejasności i niedomówień tam gdzie ich nie ma. Wiesz po co użyto określenia "transport i magazynowanie"? Żebyś mógł po przewiezieniu zawartości postawić taki zbiornik czy cysternę nie opróżniając jej. W innym wypadku musiałbyś ją opróżnić po zakończeniu transportu. Wiem, że Cię to nie satysfakcjonuje ale to już nie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Jest urządzenie techniczne podlegające dozorowi, spełnia pewne funkcje w transporcie to podlega pod TDT.

Zawęziłeś trochę. Więc to dodam:

 

Jest urządzenie techniczne podlegające dozorowi, spełnia pewne funkcje w magazynowaniu to podlega pod UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawęziłeś trochę.
To Ty zawęziłeś. Próbujesz mi udowodnić, że TDT wykonuje z założenia te same zadania jakie ma UDT i jego obecność na rynku jest zbyteczna. A mnie to szczerze nie interesuje. Już powiedziałem na ten temat wszystko. Masz alergię na TDT to twój problem. Dla mnie sprawa jest jasna Przepisy mówią wyraźnie - transport i magazynowanie - dozór TDT, wyłącznie magazynowanie - UDT. Subtelna różnica, której Ty widać nie wyczuwasz. I mało mnie interesuje do czego będziesz używał cysterny, podobnie jak to, że wykorzystasz ciągnik rolniczy to startów w rajdach.
Czyżby opłotkami do tego :

http://www.forum.osds.org...highlight=#1330

Czyli potwierdza się moja diagnoza... :x8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jest jasna Przepisy mówią wyraźnie - transport i magazynowanie - dozór TDT, wyłącznie magazynowanie - UDT.

Są to rozważania, jak wszystkie, a miłośnikiem jestem OSDS-u.

Nie mam alergii na TDT

Przeczytaj co napisałeś

- Transport - TDT

- magazynowanie TDT i UDT

Subtelna różnica, której Ty widać nie wyczuwasz

I Vice Versa

Po prostu dyskutujemy.

Jak myślisz, która organizacja ma większe doświadczenie w badaniu zbiorników :?:

Jeżeli twoim argumentem w dyskusji jest wskazywanie moich alergii, których nie znasz to zakończmy tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz, która organizacja ma większe doświadczenie w badaniu zbiorników

 

Jak myślisz. Kto jest bardziej biegły w prawie i lepiej pisałby ustawy i rozporządzenia? Prawnik czy polityk? I kto je pisze... :razz:

 

Co nas to interesuje kto ma większe doświadczenie? W tej chwili przypominasz mi klientów którzy wykłócają się na skp o jakieś durne wymagania techniczne. Ja im wtedy zawsze odpowiadam, że może i są durne, ale nie mi o tym decydować, ja mam ich wymagać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałeś

- Transport - TDT

- magazynowanie TDT i UDT

Już to wyjaśniałem ale widzę, że nie dociera. W takim razie odpuszczam bo moich argumentów najwyraźniej nie czytasz.
Co nas to interesuje kto ma większe doświadczenie? W tej chwili przypominasz mi klientów którzy wykłócają się na skp o jakieś durne wymagania techniczne. Ja im wtedy zawsze odpowiadam, że może i są durne, ale nie mi o tym decydować, ja mam ich wymagać..
Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

"Film nie tylko nie dostał dotacji PISF, ale jego twórcy mieli… kontrolę skarbową w trakcie jego realizacji. Czy wszystko było przypadkiem? Pewnie tak, skoro prokuratorzy, którzy zniszczyli przedsiębiorców będących inspiracją dla scenarzystów, zostali awansowani po tym, jak okazało się, że bezpodstawnie zrujnowali życie kilku osobom. "

http://www.wsieci.pl/w-kleszczach-systemu-pnews-593.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" bezpodstawnie zrujnowali życie kilku osobom. "

Tym też?

" Początkowo akt oskarżenia zawierał zarzuty wobec 16 osób, jednak sześć z nich przyznało się do winy i złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.