Skocz do zawartości

Motocykl bez numeru ramy.


Tomek D

Rekomendowane odpowiedzi

Jest motocykl bez numeru ramy( nie miał go nigdy), w zagranicznym DR w miejscu numer ramy puste miejsce, odprawa celna bez numeru ramy. Czy jest możliwość jego rejestracji?

Wiadomo że WK daje skierowanie na nabicie numerów w określonych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że WK daje skierowanie na nabicie numerów w określonych przypadkach

 

I to może być właśnie "określony przypadek" zależy co rzeczoznawca wyskrobie na papierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze czarno . Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:

 

 

numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiertelny UAZ też

 

A ciągniki rolnicze Ursus gdzie w DR w rubryce na numer było wpisane "BRAK" :evil: ostatnio takiemu nabijałem blank nówkę numer bo się miejsce w DR skończyło i trza było wyprostować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest motocykl bez numeru ramy( nie miał go nigdy), w zagranicznym DR w miejscu numer ramy puste miejsce (...)

Wiadomo że WK daje skierowanie na nabicie numerów w określonych przypadkach.

Nigdy nie miałam takiego przypadku.

A co to jest za motocykl? Czy może zabytkowy? :)

 

Art. 66a ust. 2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako ,,SAM";

2) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub podwozie bez numeru fabrycznego;

3) odzyskanego po kradzieży, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;

4) nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;

5) w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu, a prawomocnym orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu;

6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;

7) zabytkowego, w którym cecha identyfikacyjna nie została umieszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego UAZ'a to nawet ja poruszałem na tym forum :)

 

OK - a co do sprawy - albo zabytek, albo markes Ci się podłoży, że ten nr kiedyś widział, tylko zaniknął z biegiem czasu ;) albo... kwietnik na działce :) no chyba, że SAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zagranicznym DR w miejscu numer ramy puste miejsce

 

A TZ też nie było żadnej :?

 

U mnie jeden WK nadaje decyzje na nowy numer po opinii rzeczoznawcy dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy który miał oryginalną TZ, ale na jakiej podstawie :x

 

Miałem na badaniu Scenica sprowadzonego niezarejestrowanego jeszcze w PL ze skorodowanym numerem w bagażniku i dostał N, a za parę dni robiłem mu nowy numer i TZ zastępczą na podstawie decyzji WK i oczywiście poparta ta decyzja była opinią rzeczoznawcy :evil: , nie będe pisał czym to pachnie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na badaniu Scenica sprowadzonego niezarejestrowanego jeszcze w PL ze skorodowanym numerem w bagażniku i dostał N, a za parę dni robiłem mu nowy numer i TZ zastępczą na podstawie decyzji WK i oczywiście poparta ta decyzja była opinią rzeczoznawcy :evil: , nie będe pisał czym to pachnie :x

A co w tej sytuacji było nie tak?

To nie decyzja była poparta opinią rzeczoznawcy, tylko decyzja została wydana na podstawie tejże opinii. :)

 

Art. 66a ust. 3 PoRD Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, powinny być potwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania albo wskazywać na brak oryginalnie umieszczonej cechy identyfikacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tej sytuacji było nie tak?

 

To że pojazd nie był zarejestrowany w PL, co innego jak pojazd jest zarejestrowany i właściciel występuje do urzędu po nowy numer a co innego gdy pojazd jest sprowadzony, nie czujesz bluesa o co chodzi ::?:shock:::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pojazd nie był zarejestrowany w PL, co innego jak pojazd jest zarejestrowany i właściciel występuje do urzędu po nowy numer a co innego gdy pojazd jest sprowadzony, nie czujesz bluesa o co chodzi ::?:shock:::?

 

Sory - ja nie czuję. Możesz mi konkretnie w oparciu o przepisy podać co Ci tu nie pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory - ja nie czuję. Możesz mi konkretnie w oparciu o przepisy podać co Ci tu nie pasuje?

 

Ja też nie czuję i nie jeden numer w takich przypadkach nabijałem, najczęściej w Ducato.

 

A sprawa tego motocykla (dla blakop nie mojego :P ) jest taka że on nigdy nie miał nabitego numeru i tak został zarejestrowany 8)

dowdrejestracyjny.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawa tego motocykla (dla blakop nie mojego ) jest taka że on nigdy nie miał nabitego numeru i tak został zarejestrowany

 

A kiedy to było rejestrowane w PL bo jeśli mniej więcej tak jak jest data wystawienia DR to moim zdaniem powinien mieć nadany numer przez WK i nabity na SKP przed zarejestrowaniem. Ja ostatnio przerabiałem podobną sytuację z ciągnikiem rolniczym i dostał decyzję na numer i TZ nawet bez opinii rzeczoznawcy :x

 

Sory - ja nie czuję

 

Nie ma uzasadnienia to w przepisach tylko w życiu :lol:

 

Taka krótka historia :

 

Mam papiery i TZ (kupiłem), nie mam samochodu, ale cóż blakop ma taki sam, fajny, zadbany, serwisowany itp. więc co trzeba jakoś załatwić ten samochód i ginie Ci auto, zmieniam TZ na "moją" a numer gnije w niewyjaśnionych okolicznościach (polany kwasem czy tam inną sustancją która powoduje korozję, jeszcze to poczyszczę papierem ściernym żeby widać bylo że się starałem ale ten numer stał się w ogóle nieczytelny) idę do rzeczoznawcy, ten robi zdjęcia, opinię i pisze swoje i pobiera za to kasę. Z tą opinią jadę do WK i bez żadnego problemu dostaję decyzję na nowy numer i TZ zastępczą, SKP na podstawie decyzji robi numer i TZ i cóż jadę do WK rejestruję na siebie i mam fajne auto :evil: a Ty nie masz :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - jako prawemu obywatelowi takie kombinacje w ogóle nie przyszły by mi do głowy. Jak widać inni wszędzie węszą okazję do matactwa i w każdym postrzegają przestępcę... :-P Trudno mi ocenić przyczynę takiego stanu rzeczy, choć mam pewną teorię opartym na starym przysłowiu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam papiery i TZ (kupiłem),

 

A co ma do tego fakt rejestracji w kraju lub nie?

 

co innego jak pojazd jest zarejestrowany i właściciel występuje do urzędu po nowy numer a co innego gdy pojazd jest sprowadzony,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - jako prawemu obywatelowi takie kombinacje w ogóle nie przyszły by mi do głowy.

 

Mi też ale właśnie przy takiej sytuacji (pojazd sprowadzony z zagranicy ze skorodowanym numerem) z kolegą ze stacji doszliśmy do takiego wniosku że coś tu chyba nie tak i w ten sposób można zalegalizować lewiznę :razz:

 

A co ma do tego fakt rejestracji w kraju lub nie?

 

W sumie racja, że chyba nic, ale jak jest już zarejestrowany to jest jakaś hiostoria w polskim WK że był taki numer i tak był zarejestrowany w PL a teraz trzeba nadać nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick, ja świetnie czuję bluesa :-D

A co do Twojej historyjki

Mam papiery i TZ (kupiłem), nie mam samochodu, ale cóż blakop ma taki sam, fajny, zadbany, serwisowany itp. więc co trzeba jakoś załatwić ten samochód i ginie Ci auto, zmieniam TZ na "moją" a numer gnije w niewyjaśnionych okolicznościach (polany kwasem czy tam inną sustancją która powoduje korozję, jeszcze to poczyszczę papierem ściernym żeby widać bylo że się starałem ale ten numer stał się w ogóle nieczytelny) idę do rzeczoznawcy, ten robi zdjęcia, opinię i pisze swoje i pobiera za to kasę. Z tą opinią jadę do WK i bez żadnego problemu dostaję decyzję na nowy numer i TZ zastępczą, SKP na podstawie decyzji robi numer i TZ i cóż jadę do WK rejestruję na siebie i mam fajne auto :evil: a Ty nie masz

to uważam, że w takiej sytuacji dużą rolę odgrywa rzeczoznawca -prawda markes? :) według mnie nie może wskazać pierwotnej cechy (bo jej nie ma), ale też nie powinien "jednoznacznie wykluczyć ingerencji w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania".

A poza tym- urzędnik nie może wszystkich uważać za potencjalnych przestępców, przecież to byłoby chore. Musi działać na podstawie dokumentów i przepisów, a nie na domniemaniach.

Więc nie pisz:

U mnie jeden WK nadaje decyzje na nowy numer po opinii rzeczoznawcy dla pojazdu sprowadzonego z zagranicy który miał oryginalną TZ, ale na jakiej podstawie
A co ma do tego fakt rejestracji w kraju lub nie?
W sumie racja, że chyba nic, ale jak jest już zarejestrowany to jest jakaś hiostoria w polskim WK że był taki numer i tak był zarejestrowany w PL a teraz trzeba nadać nowy.

Oczywiście, że nie ma znaczenia czy był w Polsce zarejestrowany, czy nie. Przecież w WK i tak jest info o poprzednim numerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w WK i tak jest info o poprzednim numerze.

i np z rozkodowania tego VIN-u wynika, że to np model z roku 'XX, a przed nami stoi model z 'YY

i "dodatkowo" produkowany dopiero od roku YY

bo np. ma inne lampy, szyby et cetera ...

 

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.