Skocz do zawartości

Legalizacja manometu


Arizona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jak u Was na stacji rozwiązaliście problem z legalizacją manometru, gdyż na koniec roku tzn. 30.12.2011r. się kończy. W OUM trzeba wysłać manometr, to zajmuje co najmniej 2 dni. Stacja musi działać. Macie dwa manometry legalizowane na stacji i je wymieniacie sobie co jakiś czas czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa i jest mi obojętnie kiedy wróci z legalizacji :)

 

[ Dodano: 17-12-2011, 18:12 ]

uszkodzony , ale zalegalizowany ,,,

No nie tak słodko unas niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak >>czy TDT sprawdza was co dzień ?? A co się by stało jak by pare godzin przyrządu nie było .{dobra wiem ,że to nie zgodnie itd.] a czy klijent o tych przepisach wie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a darkdog ma drugi przyrząd do pompowania kół zgłoszony do TDT?

Klient klientem, ale jak TDT pyta na kontroli co robimy jak na legalizacje oddajemy manometr to już tak prosto nie jest :) Przecież na dwa dni stacji nie zamkniemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjeżdża "zaprzyjaźniony pan", zabiera przyrząd do legalizacji zostawiając w to miejsce drugi identyczny z ważnym przeglądem. Po dwóch dniach przywozi manometr z papierami; podobnie załatwiamy legalizację i kalibrację analizatora spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na świadectwie legalizacji manometru do pomiaru ciśnienia jest data ważności świadectwa.Na nowym świadectwie wydanym na ten sam manometr jest data wystawienia.Podczas kontroli inspektorzy sprawdzają różnicę w datach.Z różnicy dni proszą o wydruki z badań technicznych.Jeżeli znajdą się tam badania przeprowadzone wówczas są poważne kłopoty ponieważ badanie zostało przeprowadzone nie zgodnie z ustawą.Proszę to przemyśleć a nie brnąć w kłopoty.Proponuję zgłosić urządzenie zastępcze na czas legalizacji urządzenia wpisanego do protokółu odbioru stacji.

 

[ Dodano: 18-12-2011, 19:07 ]

Do mnie przyjeżdża "zaprzyjaźniony pan", zabiera przyrząd do legalizacji zostawiając w to miejsce drugi identyczny z ważnym przeglądem. Po dwóch dniach przywozi manometr z papierami; podobnie załatwiamy legalizację i kalibrację analizatora spalin.
.Czy masz ten drugi zgłoszony do TDT.Jeżeli nie to masz problem.

 

[ Dodano: 18-12-2011, 19:16 ]

A u nas wraca w tym samym dniu, uszkodzony , ale zalegalizowany ,,,
.Bierzecie na siebie dużą odpowiedzialność.

 

[ Dodano: 18-12-2011, 19:19 ]

A w Krakowie tydzień.
.Szkoda czasu i pieniędzy.Zgłosić urządzenie zastępcze do TDT i po temacie.Jest czas na załatwienie tematu.I jest sprawa czysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.