Skocz do zawartości

PRZYCZEPKA "SAM" - przegląd??


Arty

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mialem telefon z wydzailu komunikacji abym sie zglosil z tablica i 81zl na dowod, poniewaz po naradzie z radca prawnym urzad stwierdzil ze nie beda juz wymagac przegladów........

CIEKAWE TYLKO CZY ODADZA TERAZ PIENIADZE TYM KTÓRZY JUZ ZROBILI PRZEGLAD ZWLASZCZA JUZ PO OSTATNIM PISMIE Z MINISTERSTWA ?? A I W DOWODACH POWINNI IM ZMIENIC TERAZ NA BEZTERMINOWO....!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem telefon z wydzailu komunikacji abym sie zglosil z tablica i 81zl na dowod, poniewaz po naradzie z radca prawnym urzad stwierdzil ze nie beda juz wymagac przegladów........

:):shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam teraz na odpowiedz z urzedu, a w miedzyczasie szukam sposobu jak rozdmuchac ta sprawe, bo wydaje mi sie niedopuszczalne aby urzednik publiczny tak z powodu wlasnego "widzimisie" wprowadzal ludzi w bład i narazal na koszty.

Zapewniam Cię, że to nie było widzimisie urzędnika. Sam czytałeś co się w tym temacie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że to nie było widzimisie urzędnika. Sam czytałeś co się w tym temacie działo.

Odium zła spada zawsze na tego który jest ostatni w tym łańcuchu :razz:

Powiedzenie o uśmiercaniu tego posłańca który złą wieść przynosi to już chyba z czasów rzymskich :lol:

My diagności też dużo nt temat wiemy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie dlaczego, ale to naczelnik wydzialu podpisal sie pod wymogiem przegladów podwazajac tym samym decyzje ministerstwa....

Skoro taką decyzję na siebie wziął , to powinien chyba teraz zwrócic koszty tym wszystkim których na niepotrzebny przegląd wysłał - za błedy sie płaci..

mam ochote sprawe do gazety opisać... niech prztynajmniej ludzie którzy maja w dowodzie wbite ze na rok wiedzą ,że wcale tego przeglądu co roku nie muszą robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie zdaje się sami się niepotrzebnie nakręciliście.

 

Proszę czytać pisma urzędowe jak urzędnik tym bardziej dekretacje.

 

Naczelnik Wydziału napisał wzorcowo dekretację. Swoją droga ciekawe skąd ją macie :-)

 

W jednym z postów ktoś ładnie spisał tylko zakręcił się w drugiej dekretacji a później lawinowo wszyscy się nakręcali do prokuratora włącznie.

 

W pierwszej dekretacji Naczelnik napisał, że należy stosować kolejność pism więc to z października 2011 należy stosować czyli SAMki lekkie bezterminowo.

 

Później jak się domyślam ktoś już niżej czyli Referat napisał do stosowania w terminach tam wskazanych a nie co rok i napisał datę gdy się podpisał a nie że zmieniła się telefonicznie interpretacja po telefonie w MI jak ktoś już ideologię dorobił.

 

Tak więc od samego początku dekretacja na piśmie była właściwa naczelnika, że stosować bezterminowe.

I co się dziwicie skoro takie zacne grono tego nie zauważyło to jak miał to zauważyć urzędnik który może w tym czasie był na chorobowym i myślał, że pismo z początku października obowiązuje jako co roczne. Niby skąd miał wpaść na to, że MI zmieni zdanie 3 tygodnie później.

 

A przegląd jest potrzebny bo niby skąd nabywca ma pewność, że kupił przyczepkę SAM która jest dobrze zrobiona i go ośka na zakręcie nie wyprzedzi?

 

Ci co mają wbite w dowodzie rok muszą przyjechać na przegląd by zrobić nowy przegląd na bezterminowo.

Powodzenia podczas stłuczki czy były ważne badania czy nie patrząc na zapis w dowodzie.

I tak dla wyjaśnienia Ministerstwo nie jest organem zwierzchnim Starosty.

A przestępstwo zaczyna się zdaje się od 250 zł. a badanie przyczepki zdaje się tyle nie kosztuje.

 

I jak ktoś tu już wspomniał w pełni rozumiem zdenerwowanie jednak nie Starosta zamieszał tylko wytyczne MI.

 

I że niby w aptekach z receptami nie ma problemu? Tam dopiero jest zagrożenie życia i ludzi nie stać na 100% odpłatność bo lekarz sobie pieczątkę przyłożył na recepcie a aptekarz wpadł na pomysł zamknięcia apteki w ramach protestu a gdzie pacjent schorowany, który chce się wyleczyć? Ot taka dygresja komplikacji prawnych w tym przypadku zamieszania przez Min. Zdrowia. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają wbite w dowodzie rok muszą przyjechać na przegląd by zrobić nowy przegląd na bezterminowo.

 

:shock:

 

A moim zdaniem jednak do WK po bezpłatną wymianę DR - może z jakąś nawiązką nawet? :) Bo co mnie to obchodzi, że WK uległo opinii MI, skoro jak sam piszesz:

 

Ministerstwo nie jest organem zwierzchnim Starosty.

 

Starosta sam z siebie zdecydował, że na kilka aut zrobi badanie na rok w DR... Potem się opamiętał - brawo - a skutki swoich fatalnych decyzji musi naprawić!!

 

Nawet jeśli to tak znamienity urząd jak UM BYDGOSZCZ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem jednak do WK po bezpłatną wymianę DR [...] Bo co mnie to obchodzi, że WK uległo opinii MI,

 

Też tak uważam.

Może by tak zrobic to na zasadzie wzruszenia decyzji o rejestracji? Co Ty na to blakop, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zrobic to na zasadzie wzruszenia decyzji o rejestracji?

 

Można - tylko jaki powód? Rażące naruszenie prawa by tylko podpadało chyba... :evil:

No ale w Bydzi?? Nieeeeee :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można - tylko jaki powód? Rażące naruszenie prawa by tylko podpadało chyba...

Jak jakis obeznany klient w WK się mocno zdenerwuje z tego powodu, to obawiam się, że tak to sie może skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie zdaje że wina tu leży po każdej ze stron.

 

Art. 81

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanegodo zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu asilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

Marki SAM ale są tu wymienione konkretne rodzaje pojazdów3 i to właśnie ich dotyczy

 

10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym. W przypadku pojazdu zabytkowego, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego podlega on corocznym badaniom technicznym.

 

Ustawodawca zrobiłby tu zapis z wyjątkiem marki SAM gdyby uznał ze taka przyczepa powinna być badana corocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.