Skocz do zawartości

OBT na pokwitowaniu


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to PC wydane będzie właśnie w związku z nieważnym BT

 

Już widzę jak Pan(i) w WK powie do klienta jakie PC jak Pan nie masz badania jedź na SKP i dopiero do mnie po PC :evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    26

  • abcs

    13

  • darkdog

    11

  • Regan55

    11

Top Posters In This Topic

[To jaki właściwie numer rejestracyjny będzie miał ten pojazd?

 

Powiedziałby ,że jako praktyk...ale mam jakieś negatywne skojarzenia z tym określeniem :-x

więc powiem jak ktoś kto wie jak to wygląda:

TR stałe klient zostawia w WK odbierając TR tymczasowe więc NR REJ jest ten tymczasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, podnoszony jest argument o ważności pokwitowania które jest ważne gdy pojazd jest kierowany przez policję na DBT a nie ważne w przypadku kierowania na OBT.
No własnie! Co zrobić jeśli Policja zatrzyma DR w związku z wyciekami oleju i skieruje na DBT a w międzyczasie minie termin OBT, Czy WK wyda DR po wykonaniu DBT, czy po dojechaniu na DBT na podstawie skierowania z Policji będzie musiał się postarać o czasową rejestrację w celu dojechania na OBT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie! Co zrobić jeśli Policja zatrzyma DR w związku z wyciekami oleju i skieruje na DBT a w międzyczasie minie termin OBT, Czy WK wyda DR po wykonaniu DBT, czy po dojechaniu na DBT na podstawie skierowania z Policji będzie musiał się postarać o czasową rejestrację w celu dojechania na OBT?

Tak już miałem i mogłem zrobić jedynie DBT.

Było nawet ciekawiej bo zatrzymano mu DR za uterki i zanim je usunął miną termin ważności OBT.

No ale na pokitowaniu mamy OBT nie robić więc :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki właściwie numer rejestracyjny będzie miał ten pojazd?. Taki jak na PC, czy taki jak na pokwitowaniu z Policji? Skoro WK ma wydać tymczasowe tablice, to ty nie sprawdzisz znaków legalizacyjnych tablic "stałych" na których ten pojazd będzie się poruszał.

Ewentualnie sprawdzisz jak przyjedzie właśnie tym pojazdem do Ciebie po pieczątkę do DR. ;)

Panowie, przecież te znaki sprawdzą w WK.

 

No i jeszcze...(tak mi się przypomniało) nie wszyscy diagności chcą później wbijać pieczątki do DR, bo pojazd miał inny numer rejestracyjny na OBT (było o tym tu na forum) :-P

 

[ Dodano: 21-12-2011, 19:42 ]

Trafiają się PC z taką adnotacją o terminie ważności OBT

Nie ma podstaw do wpisywania terminu ważności BT, ale z tego co wiem faktycznie niektóre WK termin ten wpisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie sprawdzisz jak przyjedzie właśnie tym pojazdem do Ciebie po pieczątkę do DR.

Do tego, to nie już musi przyjechać tym pojazdem :-(

Panowie, przecież te znaki sprawdzą w WK.

Zgadza się ale nalepki na szybie już nie więc info o stałym NR REJ wskazane na PC.

 

No i jeszcze...(tak mi się przypomniało) nie wszyscy diagności chcą później wbijać pieczątki do DR, bo pojazd miał inny numer rejestracyjny na OBT (było o tym tu na forum)

No ci to będą musieli przejść kurs przyspieszony :x

 

Nie ma podstaw do wpisywania terminu ważności BT, ale z tego co wiem faktycznie niektóre WK termin ten wpisują.

No a TNOBT nie powinien być co najmniej taki jak ważność PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna historia z nie tak odległej przeszłości.

Pewien Pan kierowca i właściciel autobusu z południowej Polski w okresie letnim organizował wycieczki nad morze zabierając ze sobą całe rodziny i dzieci. Ta ostatnia zakończyła się tragicznie – makabra. On z nielicznych przeżył . Cały czas jeździł na PC – bo jak później twierdził musiał zarobić na naprawę autobusu bo żaden diagnosta by mu nie dał pozytywnego wyniku badania. W ocenie biegłych sadowych do ruchu na podstawie PC został dopuszczony kompletny złom. Pewnie jeszcze do dzisiaj, zarówno właściciel jaki i urzędnik który wydał to PC odpoczywaja w niezbyt przyjemnym ale zasłużonym miejscu. Wyrok prześlę autorowi tego pisma.

Nic nowego nie odkryję bo o tym wszystkim napisali szanowni koledzy. Jedynym odmiennym stanowiskiem i gorącym zwolennikiem wszelkich nawet głupich poczynań władz jest „Marek 1 „ . Pisze bardzo dużo od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora i jeszcze podobno znajduje czas na pracę diagnosty. Nie wszyscy są zafascynowani tym piśmiennictwem i wielu kolegów wprowadziło realne wątki , które pozwoliłem sobie podsumować.

 

Najczęściej DR jest zatrzymywany przez policje z uwagi na brak badań technicznych ale i w powiązaniu z usterkami . Taki też zapis mieliśmy nie tak dawno na pokwitowaniu.

1.Gdyby więc klient przyjechał z PC to numer rejestracyjny, byłby niezgodny z zapisami wynikającymi z pokwitowania z policji.

2.Nalepka kontrolna tablicy rejestracyjnej jest też niezgodna z tablicami rejestracyjnymi.

3.Jeżeli ten pojazd był już kiedyś badany na tej stacji co bardzo często się zdarza, zaistnieje zasadnicza sprzeczność wykluczająca ten pojazd z dalszych badań jak i wpisu do DR wyniku badań niezgodnych z numerami PC..

4.Termin następnego badania, który byłby wystawiony na zaświadczeniu dla PC nie może zostać przeniesiony na pojazd o innych numerach rejestracyjnych.

 

Nie wnikając w pozostałe sprawy, wynik takiego badania może być jedynie negatywny. Tylko diagnosta żyjący w świecie absurdu może taki pojazd dopuścić do ruchu z wynikiem badania pozytywnym, dysponując pokwitowaniem i PC o różnych numerach rejestracyjnych. Polecam DZ.U 155 załącznik nr.1

Proszę też o rozwagę szanownych urzędników, którzy dadzą się skusić do wystawienia PC w takiej sytuacji.

1. Pojazd jest zarejestrowany na terenie RP i dowód rejestracyjny jest ważny mimo, że nie posiada aktualnych badań technicznych.

Art. 73.1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, jeżeli jest wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2–5.

2. Wystawiając PC tak jak jest zapisane w piśmie, urzędnik z całą odpowiedzialnością dopuszcza do ruchu pojazd na 30 dni bez pozytywnego wyniku badania technicznego nie znając stanu technicznego pojazdu.

Art. 71.1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3. 2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

Ten urzędnik, który wystawi PC musi się liczyć, że jeżeli ten pojazd spowoduje wypadek i to jeszcze ze skutkiem śmiertelnym, poniesie z tego tytułu wszystkie konsekwencje. Nie życzę nikomu znaleźć się w takiej sytuacji.

Art. 74.1. Czasowej rejestracji pojazdu dokonuje, w przypadkach określonych w ust. 2, starosta właściwy ze względu na miejsce zamieszkania (siedzibę) właściciela pojazdu, wydając pozwolenie czasowe i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne.

 

Szanowni Państwo mnie się wydaje , że zaszło poważne nieporozumienie co do interpretacji w jakich okolicznościach wystawia się PC.

 

Mam więc do Was zapytanie:

Czy urząd możne wystawić PC jednocześnie mając w dyspozycji zatrzymany ale ważny DOWÓD REJESTRACYJNY.

Czy może dokonać czasowej rejestracji pojazdu już zarejestrowanego posiadającego ważny DOWÓD REJESTRACYJNY, ważne tablice rejestracyjne i zalegalizowane naklejki na szybie.

Proszę mieć na uwadze, że po uzyskaniu wyniku badania technicznego nie zostanie zmieniony DR , tablice rejestracyjne i naklejka na szybie.

Pozdrawiam.

http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-infrastruktury-z-dnia-4-maja-2004-r-zmieniajace-rozporzadzenie-w-sprawie-rejestracji-i-oznaczania-pojazdow/zal2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdyby więc klient przyjechał z PC to numer rejestracyjny, byłby niezgodny z zapisami wynikającymi z pokwitowania z policji.

 

Nie - gdyż PC może także być wydane na dotychczasowych tablicach - proszę zajrzeć nie tylko do ustawy, ale i do przepisów wykonawczych.

 

Czy urząd możne wystawić PC jednocześnie mając w dyspozycji zatrzymany ale ważny DOWÓD REJESTRACYJNY.

Może - jak najbardziej rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności o tym traktuje.

 

Praktyk - co zrobisz, jak kupisz sobie nowy pojazd z zabudową jednostkową, który będzie wymagał badań technicznych do rejestracji. Podaj mi proszę procedurę krok po kroku (co najpierw - WK, czy SKP itd.) :)

 

 

Wszyscy lawirujecie tylko pomiędzy pokwitowaniem, a PC... A co z zaświadczeniem? A co z potwierdzonymi kopiami DR? :)

 

I wreszcie... Powiedzcie - dlaczego wszyscy (bo zakładam, że macie samochody) od lat łożyliśmy na CEPiK grube miliony, skoro po 11 latach ciągle klient ma latać pomiędzy SKP, Policją, WK, PZU i kim tam jeszcze z karteluszkami, świstkami, papierkami, potwierdzeniami....? :) Tym jakoś nikt się nie zainteresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się PC z taką adnotacją o terminie ważności OBT

Nie ma podstaw do wpisywania terminu ważności BT, ale z tego co wiem faktycznie niektóre WK termin ten wpisują.

 

Jest to czasami bardzo pomocne zwłaszcza w przypadku samochodów ciężarowych. Dla przykładu klient kupuje ciągnik siodłowy idzie do WK i dostaje PC, nastepnie klient jedzie na OSKP, bo chce zrobić badanie ADR, gdyz ciągnikiem tym będzie ciągał cysterne z paliwem. Pojawia sie problem, bo w zaświadczeniu ADR trzeba podac termin NBT, gdy jest on w PC, to OK, gdy go nie ma to klient czeka na wydanie DR lun idzie do WK w celu wpisania TBT w uwagi PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dokonywanie przeglądu po zabraniu dowodu rejestracyjnego przez policję,dostałem dzisiaj wytyczne na piśmie z Ministerstwa Transportu że identyfikacja pojazdu może być dokonana na podstawie dowodu rejestracyjnego,a odpowiadający mu dokument to pozwolenie czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdyby więc klient przyjechał z PC to numer rejestracyjny, byłby niezgodny z zapisami wynikającymi z pokwitowania z policji.

 

Nie - gdyż PC może także być wydane na dotychczasowych tablicach - proszę zajrzeć nie tylko do ustawy, ale i do przepisów wykonawczych.

 

Prościej by było gdybyś je wskazał. :x

 

Czy urząd możne wystawić PC jednocześnie mając w dyspozycji zatrzymany ale ważny DOWÓD REJESTRACYJNY.

Może - jak najbardziej rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności o tym traktuje.

 

Praktyk - co zrobisz, jak kupisz sobie nowy pojazd z zabudową jednostkową, który będzie wymagał badań technicznych do rejestracji. Podaj mi proszę procedurę krok po kroku (co najpierw - WK, czy SKP itd.) :)

o czym Ty piszesz o pojeździe zarejestrowanym czy nie zarejestrowanym. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy pojazd

 

będzie wymagał badań technicznych do rejestracji.

 

Czytaj ze zrozumieniem. Nowy pojazd z salonu - podwozie z kabiną + zabudowa jednostkowa. Zgodnie z art. 81 będzie tu wymagane OBT przed I rejestracją. Opisz mi procedurę proszę. Co najpierw itd.. :)

 

Prościej by było gdybyś je wskazał. :x

 

A poszukaj trochę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie - dlaczego wszyscy (bo zakładam, że macie samochody) od lat łożyliśmy na CEPiK grube miliony, skoro po 11 latach ciągle klient ma latać pomiędzy SKP, Policją, WK, PZU i kim tam jeszcze z karteluszkami, świstkami, papierkami, potwierdzeniami....? Tym jakoś nikt się nie zainteresuje...

 

I tu dla blakopa 100 % racji od lat składamy się jako kierowcy wcześniej po 2 a teraz po 1 zł na coś co powinno działać a poza tym w WK też pobierają opłatę ewidencyjną, a jak działa wszyscy wiemy i jeszcze mamy obowiązek wysyłać im badania a co z tego mamy NIC, a jaki byłby problem żeby podczas badania z pokwitowania potwierdzić sobie dane zgromadzone w Cepiku i uznać to za stan który odpowiada DR, ale to by było za proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki byłby problem żeby podczas badania z pokwitowania potwierdzić sobie dane zgromadzone w Cepiku i uznać to za stan który odpowiada DR

 

Tylko dlaczego nie chcą nam udostępnić tych danych :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale żaden z kolegów nie widział PC z adnotacją "badanie techniczne ważne do dnia .........." :shock:

A na stronie czołowej nie masz przypadkiem wpisu na jak długo jest wazne PC... :?::?:

Dlatego napisałem że z adnotacją, czyli na stronie drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poszukaj trochę 8)

A niebede szukał :D

Po świętach a może i po nowym roku może coś tam napisze . Teraz mam jeszcze trochę roboty , bałwana trza ulepić i to szybko bo potem śniegu może zabraknąć . :roll:

Szukać niczego nie będę bo mam to wszystko w małym paluszku no może w tym większym :evil: . Jest to wszystko tak proste, że jak się zaczynasz czytać rozporządzenie to ono mniej więcej pasuje do ustawy tak jak……… .Zresztą widać to po naszym forum (w zakresie interpretacji) na którym kwitnie miłość jednego bliźniego do drugiego i nie ma żadnych sporów. No może od czasu do czasu zakłócą nam spokój, NASI KOCHANI PRZYWÓDCY I ICH POPLECZNICY. Ostatnio jakaś dziwna choroba co niektórych tam dopadła . My tutaj na dole jedziemy na jednym wózku i powinniśmy sobie więcej wzajemnie wspomagać. Idę sprawdzić czy zacier już odbulgotał bo bimber jest najlepszy dla zdrowia, oczywiście w stosownych ilościach. Karpie jeszcze trzeba, no wiecie, ekologicznie , usta usta , pożegnać z tym światem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałwana trza ulepić

A to trzeba? :D

Tym jakoś nikt się nie zainteresuje.

Pisaliśmy o tym ,pisaliśmy. :) Niby takie były założenia ,ale dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. A i łatwa kasa którą można załatać dziurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyk napisał/a:

1.Gdyby więc klient przyjechał z PC to numer rejestracyjny, byłby niezgodny z zapisami wynikającymi z pokwitowania z policji.

 

 

Nie - gdyż PC może także być wydane na dotychczasowych tablicach - proszę zajrzeć nie tylko do ustawy, ale i do przepisów wykonawczych.

Pismo z ministerstwa wskazuje art.74 ust.2 pkt 2 lit.c ustawy. Rozporządzenie w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów mówi:
3. W przypadku rejestracji czasowej pojazdu, o której mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 ustawy,

organ rejestrujący wydaje:

1) pozwolenie czasowe;

2) zalegalizowane tymczasowe tablice (tablicę) rejestracyjne.

 

[ Dodano: 22-12-2011, 12:28 ]

Przepraszam, ale żaden z kolegów nie widział PC z adnotacją "badanie techniczne ważne do dnia .........." :shock:

A na stronie czołowej nie masz przypadkiem wpisu na jak długo jest wazne PC... :?::?:

Dlatego napisałem że z adnotacją, czyli na stronie drugiej.

Grzegorz. Ta dyskusja dotyczy przypadku wystawienia PC na pojazd, któremu zatrzymano DR w związku z brakiem aktualnych badań technicznych. Więc jaki termin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

czytając te posty wychodzi na to,że przy badaniu dod. pokolizyjnym i zatrzymanym DR też by trzeba było PC bo mamy okresowe też wykonać

myśle,że dobrze to zrozumiałem ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to,że przy badaniu dod. pokolizyjnym i zatrzymanym DR też by trzeba było PC bo mamy okresowe też wykonać

myśle,że dobrze to zrozumiałem

Przy tym BT nie wykonujemu OBT tylko wykonujemy czynności z zakresu tego badania a to róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.