Skocz do zawartości

Pitu ,pitu


DARIO64

Rekomendowane odpowiedzi

zaś konkurencji w kwadracie 10 km jest 16 stacji
to więcej niż sklepów biedronka .................... :shock::shock:

Przykre, ale prawdziwe :sad:

Powinno to być regulowane, bo robi się nieuczciwa konkurencja.

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 03-12-2015, 17:43 ]

mikolaj78,

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=222726#222726 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej większości :shock: :shock:

 

A to przepraszam, to jaki mamy system wyborczy? Wygrywa ten co ma najwięcej głosów. A mieli tyle, ze maja większość w sejmie. To, że nie głosowałem na PIS to nie znaczy, że nie mam uszanować wyboru innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zliczaniu głosów wyborców - to wygrywa ten co ma ich najwięcej, choć po samych wynikach czasem trudno mówić o zwycięzcy, dlatego potem robią się koalicje...

 

Faktem jest to, że na PIS głosowało najwięcej ludzi i trzeba to uszanować. Tak to dział i juz. Czy nam się to podoba, czy nie.

A oceniać to będziemy mogli po co najmniej kilku latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o koalicję, tylko o system wyborczy, który sprawia, że nawet jak w niektórych rejonach kraju (okręgach) inne partie miały znaczącą przewagę, to globalnie wygrał PiS na zasadzie metody przeliczania głosów na mandaty, zwanej metodą D'Hondta.

Na studiach mieliśmy ćwiczenia z obliczania wyników tą metodą i wyniki były często szokujące... Mandaty przyznawane tą metodą nie mają wiele wspólnego z powszechnie pojmowanym pojęciem proporcjonalności. Ale kto oprócz ludzi studiujących określone kierunki zna te zasady? Nikt... lub prawie nikt. A z drugiej strony:

 

było referendum o zmianę ordynacji wyborczej , zagłosowało 8% :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chciałeś napisać "jest" :)

 

Jakie jest?? Chyba na ścianie wschodniej. W Łódzkim wszystko jest "picco bello"!! :evil:

Zresztą spytaj @markesa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez "nieuczciwą"konkurencję :)

Bo ja "poczty" nawet nie brałem pod uwagę bo według mnie nie zasługuje na miano "konkurencji" tylko zwykłych złodziei którym nie chce się robić...Ktoś płaci za usługę ,której nie wykonano... :evil: Normalnie ciemny naród :x (to było do tych którzy tak dają się wrobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przestańmy zajmować się tym co się stało

 

A oceniać to będziemy mogli po co najmniej kilku latach...

 

to nie ma nic wspólnego z tematem ............ :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest?? Chyba na ścianie wschodniej. W Łódzkim wszystko jest "picco bello"!! :evil:

 

tylko nie wiem od którego miejsca on dzieli ten kraj na ścianę wschodnią i zachodnią ,nic nie mówi o północne i południowej..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandaty przyznawane tą metodą nie mają wiele wspólnego z powszechnie pojmowanym pojęciem proporcjonalności.

Dokładnie tak, ale metoda ta pozwala najsilniejszej partii rządzić samodzielnie, bo przy metodzie proporcjonalnej praktycznie zawsze trzeba by tworzyć koalicję, no chyba, że startowały by tylko 2 partie.

Ja osobiście jestem za jednomandatowymi okręgami wyborczymi bo tylko wówczas głosowalibyśmy na ludzi a nie na partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - słuszna uwaga @kowal.

Dla mnie jako rodowitego syna ziemi poznańskiej "wschód" to wszystko na wschód (czyli na mapie na prawo) od Strzałkowa (trochę za Gnieznem) :evil: Tam to już Polska B... O innych literach nie wspomnę...

 

No to faktycznie w tym układzie rację w sumie ma @markes, że negatywne zjawiska to tylko w Polsce B... :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - ludzie na to nie zagłosowali, bo nie rozumieją zasad wyborów... :razz:

 

A każdemu polecam parę ćwiczeń z opisanej przez mnie metody - może mu się oczy otworzą... (to w sumie nie jest nic aż tak skomplikowanego...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ma nic wspólnego z tematem ............ :shock: :shock:

 

Jak to nie ma. Jak było PO to wszyscy trąbili "co można oceniać po 100 dniach nowego rządu", a teraz jeszcze porządnie nie zasiedli na stołkach i już maja laurki wystawione...

 

Jeśli oceniamy - to jednych i drugich sprawiedliwie, a przynajmniej dajmy czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko na wschód (czyli na mapie na prawo) od Strzałkowa (trochę za Gnieznem) :evil: Tam to już Polska B.
czyli według twoich wyliczeń to Łódź sie też łapie :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą niech się przyczepiają. Ja i tak będę zawsze bronił dobrego imienia diagnostów. O tych których znam osobiście nie dam złego słowa powiedzieć. Z czarnymi owcami sami sobie poradzimy bez konieczności dawania pożywki różnej maści pismakom. ( szczególnie teraz apeluję o wstrzemięźliwość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież markes

Proszę za przeproszeniem od.....się od kolegi markes30 :P

 

Grzesiu, przecież według blakopa, Ty też jesteś po tej samej stronie co i ja :-P::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.