Skocz do zawartości

OBT sam. ciężarowego przed I rej. na terytorium RP


pentagram

Rekomendowane odpowiedzi

TOYOTA COROLLA VERSO 2004' sprowadzona, w francuskim DR poz J=N1,S1=2, - w samochodzie 5 oryginalnie zamontowanych miejsc + pasy (również 2004'), brak kratki - jak podchodzicie do takiego tematu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • darkdog

    8

  • Qnick

    7

  • DARIO64

    6

  • danielg539

    6

TOYOTA COROLLA VERSO 2004' sprowadzona, w francuskim DR poz J=N1,S1=2, - w samochodzie 5 oryginalnie zamontowanych miejsc + pasy (również 2004'), brak kratki - jak podchodzicie do takiego tematu

skoro jest w DR N,1 i S1-2 to tak ma być czyli niezgodność zapisu DR ze stane faktycznym N i już

 

[ Dodano: 18-12-2011, 17:36 ]

Zresztą i tak niemożesz dokonać zmian konstrukcyjnych przed 1-wasz rejstracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N-ka, nie widzę inaczej.

 

Ciekawe od jakiego zapłacił akcyzę :-P

 

Miałem podobną sytuację tylko z Zafirą i też z Francji, skończyło się tym że Pan pojechał na inną SKP do takiego "niedowidzącego" diagnosty gdzie został zarejestrowany najpierw jako ciężarowy a za chwilę miał "zmianę konstrukcyjną"i stał się osobowy :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą i tak niemożesz dokonać zmian konstrukcyjnych przed 1-wasz rejstracją

 

Przecież on już jest zarejestrowany. Nie w Polsce - ale w UE. A rejestracja to rejestracja - UE to także Polska - Polska to UE i nie można pojazdów z UE stawiać w innym świetle.

 

Więc w sumie dlaczego nie podejść do tematu jak do klasycznych zmian konstrukcyjnych? Ja nie widzę przeszkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od jakiego zapłacił akcyzę
Jak to od jakiego....Cięzarowego czyli nie płacił wcale/jak się nie myle/
Więc w sumie dlaczego nie podejść do tematu jak do klasycznych zmian konstrukcyjnych? Ja nie widzę przeszkód.

Tez jestem tego samego zdanie.Tylko niestety co WK to inne podejście do tematu:zarejestrowny czy nie zarejestrowany.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzarowego czyli nie płacił wcale

 

No a ten co był u mnie już zapłacił za osobowy, tak przyszłościowo myślał, a poza tym ciekawe w jaki sposób zapłacił akcyzę za osobówkę jak w papierach miał N1 :x ale to jest chyba pytanie do celników :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym ciekawe w jaki sposób zapłacił akcyzę za osobówkę jak w papierach miał N1 :x ale to jest chyba pytanie do celników :evil:

Akcyzę zapłaci "normalnie", gdzieś już coś o tym było że UC takie pojazdy klasyfikuje jako "ciężarowy w nadwoziu osobowego". A jak nie ocli to za niedługi czas mogą go ścignąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie, DIP, zmiany konstrukcyjne i po wsiem...

 

Tylko nie każdy WK tak łyknie, te mniej "pobłażliwe" chcą aby najpierw zarejestrować jako ciężarowy a potem zmiany :? ale czy to poprawnie :?:? wg. nich tak :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym ciekawe w jaki sposób zapłacił akcyzę za osobówkę jak w papierach miał N1

Z tym nie ma większego problemu, bo akcyzie podlegają pojazdy ciężarowe noszące cechy pojazdów osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię tak jak adam i jest ok

 

A u mnie zalecają robić tak:

 

1. Badanie ciężarowego z DIP ( 98 Pln)

2. Badanie po zmianach (98+ 82 Pln) :P

 

Razem sobie dodajcie ile to wychodzi :lol:

 

Dla mnie bez sensu ale dla mojego szefa już nie :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zalecają robić tak:

 

1. Badanie ciężarowego z DIP ( 98 Pln)

2. Badanie po zmianach (98+ 82 Pln)

 

W takim przypadku to poświadczasz nieprawdę, bo na okresowym jest samochód ciężarowy a 10 minut poźniej masz już samochód osobowy. Ten tryb postępowania jest wygodny dla WK ale niebezpieczny dla diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie zalecają robić tak:

 

1. Badanie ciężarowego z DIP ( 98 Pln)

2. Badanie po zmianach (98+ 82 Pln)

 

W takim przypadku to poświadczasz nieprawdę, bo na okresowym jest samochód ciężarowy a 10 minut poźniej masz już samochód osobowy. Ten tryb postępowania jest wygodny dla WK ale niebezpieczny dla diagnosty.

A ja robie tak najpierw OBT i po zarejstrowanie z PC na dbt ze zmianami zresztą mamy takie zalecenia z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczenie, DIP, zmiany konstrukcyjne i po wsiem...

 

Tylko nie każdy WK tak łyknie, te mniej "pobłażliwe" chcą aby najpierw zarejestrować jako ciężarowy a potem zmiany :? ale czy to poprawnie :?:? wg. nich tak :x

 

Tylko niestety co WK to inne podejście do tematu:zarejestrowny czy nie zarejestrowany..

W tym temacie proszę sobie wieczorem pocztę posprawdzać , postaram się coś podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku to poświadczasz nieprawdę,

 

E tam poświadczam jak ma być rejestrowany jako ciężarowy to ma wyglądać jak ciężarowy.

A potem przebudowa i na osobowy i ma wyglądać jak osobowy.

 

U mnie nie ma badania za badaniem :P dlatego jak pisałem nie robię takich badań :P a to że gdzieś indziej tak robią to już nie moja sprawa, a może klient przyjeżdża z gotowym zestawem montażowym do osobówki i montuje pod stacją i pisze kwit na kolanie i z powrotem na SKP :evil::evil::evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to mam od Jacka ale możesz podesłać

Pewnie tak ,miałem wysłać z tym co ostatnio dostaliście ale mnie od kompa odganiali :D

Dostaniesz jeszcze raz ,bo wysyłam do całej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to zamieścić

nie wszystko kwalifikuje się do wiedzy ogółu ...

bo to jakieś prawa autorskie ...

albo ochrona danych osobowych ...

albo coś tam jeszcze inszego ...

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.