Skocz do zawartości

bankowozy klasy C


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    28

  • Marek1

    24

  • Jacdiag

    15

  • Psuj

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

deklarację z Pimotu

 

A znasz się na tym?

 

:?: Przecież to jest dokument celowy, który potwierdza spełnienie przez pojazd wymogów na bankowóz C,

to do tego jeszcze potwierdzenie tego potwierdzenia przez rzeczoznawcę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego jeszcze potwierdzenie tego potwierdzenia przez rzeczoznawcę

No co ,skoro do potwierdzenia że samochód ciężarowy jest samochodem ciężarowym potrzeba naszego zaświadczenia ,jakiś wyjątek ma być ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ,bo można paliwo odliczyć.

 

VAT od paliwa. Profesjonalna przeróbka to co najmniej 10-12 tys - wiesz ile trzeba paliwa zatankować, żeby taki vat odliczyć i kiedy to się zwróci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile można w ten sposób zaoszczędzić mając np trzy samochody osobowe w rodzinie :x Ps.U mnie był już jeden klient posiadający w/w pojazd i dopytywal o procedurę (używany już przez niego.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ,skoro do potwierdzenia że samochód ciężarowy jest samochodem ciężarowym potrzeba naszego zaświadczenia ,jakiś wyjątek ma być ? :D

 

Mamy być gorsi niż urząd skarbowy 8/

to nie jest dobry przykład... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile można w ten sposób zaoszczędzić mając np trzy samochody osobowe w rodzinie

 

U nas ropa jest teraz po 5,87 w tym vat jest 1,1 zł. Żebyś wyszedł "na zero" to musisz zatankować ok 10000 l ropy. Jeśli, załóżmy, średniej klasy auto spala średnio 8 l ropy to musi przejechać ... eee ... jakieś 125 000 km.

 

Podzielimy na trzy auta w rodzinie, to będzie po 41000 na auto. To ja się ciebie zapytam kiedy to im sie zwróci? Ja jeżdżąc codziennie do pracy i jeszcze poza nią wybijam ok 30 000 km rocznie. Widzę na serwisach ile robią "firmowe" auta osobowe i nadal się pytam - kiedy to się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się,że nie masz racji ale sam wiesz jacy nasi rodacy są.

zwłaszcza jak mają trochę więcej kasy, coś chcą mieć i już tym bardziej gdy sąsiad też już ma... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym funkcjonują stereotypy,przecież zakup średniej klasy samochodu z silnikiem diesla jest droższy o około 10-15 tys od pojazdu z silnikiem benzynowym, ile trzeba to odrabiać a jednak większość kupuje te pierwsze.Nie wspomnę o ewentualnych naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ropa jest teraz po 5,87 w tym vat jest 1,1 zł. Żebyś wyszedł "na zero" to musisz zatankować ok 10000 l ropy. Jeśli, załóżmy, średniej klasy auto spala średnio 8 l ropy to musi przejechać ... eee ... jakieś 125 000 km
kiedy to się zwróci

 

Te 15000 pln róznicy w cenie to zwróci się w momencie zakupu w postaci zwrotu VAT-u za zakupiony pojazd a zaoszczędzone pieniądze na paliwie to czysty zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15000 pln róznicy w cenie to zwróci się w momencie zakupu w postaci zwrotu VAT-u za zakupiony pojazd a zaoszczędzone pieniądze na paliwie to czysty zysk.

 

Ale my mówimy o:

 

Moim zdaniem można przerobić na bankowóz i nie widzę podstaw aby odpowiedzieć klientowi ze nie.

 

Czyli nie o kupnie homologowanego bankowozu tylko o przeróbce. Jest to ekonomicznie bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ekonomicznie bezcelowe.

 

Chyba jednak nie skoro ludzie się w to bawią Zdajemy sobie sprawę że pan kazio poloneza nie przerabia Bedą to samochody z wysokiej półki pełno tego w ogłoszeniach po 100 tyś i dużo więcej i odliczając VAT od ceny zakupu pojazdu to parę PLN wychodzi.

A potem od paliwa liczy.

Myślę ze może być trochę pytań właśnie od osób handlujących tak drogimi samochodami bo łatwiej mu potem sprzedać taki samochód ,,bankowóz'' Przyszły właściciel oczami wyobraźni widzi ile tyś zostanie nu w kieszeni Nie od dziś wiemy że kto ma firmę to szuka kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze 100 000,00 odliczenie VAT to bagatela 18 699,00.

Kupując nowy pojazd, nawet bym się nie zastanawiał przez chwile.

No i ciężarówką na granicy, trzeba stać w kolejce z TIR-ami.

Bankowozem raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie skoro ludzie się w to bawią Zdajemy sobie sprawę że pan kazio poloneza nie przerabia Bedą to samochody z wysokiej półki pełno tego w ogłoszeniach po 100 tyś i dużo więcej i odliczając VAT od ceny zakupu pojazdu to parę PLN wychodzi.

 

Ale my nie mówimy o autach fabrycznych, tylko - klient kupuje lub ma osobówkę i przerabia na bankowóz. Jaki vat od zakupu, się pytam???????????? Czytajcie ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mówię o nowych samochodach Nie zabroni nikt nikomu kupić np 2 letniego luksusowego bankowozu Firma która sprzedaje bedzie chciała przerobić osobowy na bankowóz bo klient chętnie kupi ale bankowóz żeby vat naliczony przy zakupie tego auta odjąć od vatu należnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, załóżmy, średniej klasy auto spala średnio 8 l

Tylko się może okazać że takie auto raptem zaczęło niemiłosiernie dużo palić przynajmniej w/g faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się może okazać że takie auto raptem zaczęło niemiłosiernie dużo palić przynajmniej w/g faktur.

 

No to juz rozdzieliłem na trzy samochody w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mówię o nowych samochodach Nie zabroni nikt nikomu kupić np 2 letniego luksusowego bankowozu Firma która sprzedaje bedzie chciała przerobić osobowy na bankowóz bo klient chętnie kupi ale bankowóz żeby vat naliczony przy zakupie tego auta odjąć od vatu należnego

 

No weź przestań... widziałeś kogoś kto inwestuje tyle kasy w auto na sprzedaż????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy ktoś juz wykonywał banowóz C, ale ja juz miałem taka przyjemność. Audi A8 Qattro 2011 rok kupione jako osobówka zarejestrowane . Powiem tak, fizycznie jesteśmy w stanie sprawdzić tylko kasete nic wiecej. Reszta urzadzeń które ma posiadac takowy pojazd to kwestia certyfikatu z PIMOTU (posiadał taki cerytfikat) o przystosowaniu poazdu jako bankowóz C. Pojazd został przerobiony przez Centalne Biuro Zabezpieczeń za kwote 12000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.