Skocz do zawartości

bankowozy klasy C


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    28

  • Marek1

    24

  • Jacdiag

    15

  • Psuj

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

No nie wiem czy ktoś juz wykonywał banowóz C, ale ja juz miałem taka przyjemność. Audi A8 Qattro 2011 rok kupione jako osobówka zarejestrowane . Powiem tak, fizycznie jesteśmy w stanie sprawdzić tylko kasete nic wiecej. Reszta urzadzeń które ma posiadac takowy pojazd to kwestia certyfikatu z PIMOTU (posiadał taki cerytfikat) o przystosowaniu poazdu jako bankowóz C. Pojazd został przerobiony przez Centalne Biuro Zabezpieczeń za kwote 12000 zł.

http://www.ekonomia24.pl/artykul/706186,798491-Nie-bedzie-odpisu-VAT-na-bankowozy.html

Resort zgłosił już uwagi do przygotowywanej przez Ministerstwo Transportu nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Dostosowuje ona do unijnej dyrektywy przepisy dotyczące homologacji pojazdów. Fiskus chce rozszerzenia wymogów, na podstawie których samochód zostanie uznany za pojazd specjalny. Chodzi m.in. o podanie dodatkowych informacji w świadectwie homologacji, których w dokumentach wystawianych dla obecnie rejestrowanych bankowozów może brakować. Chodzi przykładowo o dopuszczalną ładowność lub liczbę miejsc.

http://www.bankowoztypuc.pl/

Nie lepiej przerobić na pogrzebowy albo też weselny bo w zależności od klienta do przewozu jedni się smuca drudzy radują . Bez dodatkowych nakładów i jazda wygodniejsza , można nawet na leżąco. :evil::evil:

Opłacalność stu % no może 99 :razz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Tak. AUTO HANDEL. Kupią fajną bryczkę pod klienta, przerobią i sprzedadzą z VAT-em.

Moim zdaniem niezupełnie jest to możliwe.

Klient wszak może sobie dokonać przebudowy np SUV-a na bankowóz.

Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów przeprowadzi BT, uzyska Zaświadczenie potwierdzające spełnienie wymagań dla pojazdu specjalnego. WK dokona odpowiedniego wpisu do DR. Jednak dla potrzeb US, a co za tym idzie możliwości stosownych odliczeń - nic to nie znaczy.

Ponieważ o ile spełnienie wymagań określonych w art.86a ust.2 pkt 1-4 potwierdza OSKP,

to w przypadku: 5) pojazdów specjalnych - jeżeli z wyciągu ze świadectwa homologacji lub z odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, wynika, że jest to pojazd specjalny;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5) pojazdów specjalnych - jeżeli z wyciągu ze świadectwa homologacji lub z odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji, wydawanych zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, wynika, że jest to pojazd specjalny;

 

Jest to logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Robią to na podstawie homologacji, więc żadne SKP nie zarobi na tym ani grosza...

 

Kiedyś zarobi... specjalne, więc OBT co rok.

 

Możesz sprecyzować - nie znalazłem przepisu, który mówi, że specjalne podlegają corocznym badaniom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować - nie znalazłem przepisu, który mówi, że specjalne podlegają corocznym badaniom...

A to, że podlegają 3-2-1 znalazłeś ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeŜeniem

ust. 6-10.

 

Powinno wystarczyć no chyba że :

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3

lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niŜ 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a

następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to

pojazdu przewoŜącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego

konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do

zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem,

pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

Czy widzisz tam gdzieś odniesienie do pojazdu specjalnego :P

 

A jak nie widzisz to znaczy że specjalne łapią się pod pkt. 5 :) więc corocznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten sam przepis czytam!!

 

Czy bankowozy o które się rozchodzi są samochodami osobowymi/ciężarowymi do dmc 3,5t? Nikt chyba nie ma watpliwości, że tak. Czyli spełnione jest pierwsze zdanie punktu 6.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu cięŜarowego o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o

dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3

lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji

i nie później niŜ 2 lata od dnia przeprowadzenia poprzedniego badania technicznego, a

następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania.

Natomiast samochód specjalny nie jest wymieniony w drugim zdaniu tegoż punktu

Nie dotyczy to

pojazdu przewoŜącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu samochodowego

konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do

zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem,

pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym

tak więc spełnia cały punkt 6 czyli badania 3-2-1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten sam przepis czytam!!

 

Czy bankowozy o które się rozchodzi są samochodami osobowymi/ciężarowymi do dmc 3,5t? Nikt chyba nie ma watpliwości, że tak.

 

Ja mam, bo specjalny to ani osobowy ani ciężarowy:

36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania

specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania

specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy

związane z wykonywaniem tej funkcji;

 

tak więc spełnia cały punkt 6 czyli badania 3-2-1...

 

Póki co to raczej ani jedno ani drugie :cool:

więc dla tych pojazdów obowiązuje pkt.5

Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeŜeniem

ust. 6-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bankowozy o które się rozchodzi są samochodami osobowymi/ciężarowymi do dmc 3,5t

 

Jeśli już to specjalnymi chyba :P a więc co rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam dylemat i wątpliwości bo wg klasyfikacji pojazdów samochody specjalne to pojazdy homologowane w kategoriach M1, M2, M3, N1, N2, N3 a samochód osobowy w myśl Dz.U. to kategoria M1 i analogicznie samochód ciężarowy do 3,5t to kategoria N1. Definicje tych pojazdów są tożsame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam dylemat i wątpliwości bo wg klasyfikacji pojazdów samochody specjalne to pojazdy homologowane w kategoriach M1, M2, M3, N1, N2, N3 a samochód osobowy w myśl Dz.U. to kategoria M1 i analogicznie samochód ciężarowy do 3,5t to kategoria N1. Definicje tych pojazdów są tożsame.

 

Ale po co Ci ten dylemat kiedy w pkt. 5 jest wyrażona zasada ogólna.

OBT pojazdów przeprowadzane są corocznie.

 

Pozostałe przypadki to są wyjątki w które jak sam zauważyłeś specjalne się nie wpisują.

Jeśli chcesz się kierować kategoriami homologacyjnymi to zwróć uwagę, że taxi to także samochody M1 lub N1 i są szczególnie wymienione w pkt 6 . specjalne zaś nie.

Więc brak podstaw, że specjalne zaliczają do pkt.6 a nie pkt.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to jakieś argumenty, muszę się z tym przespać a do tego czasu może koś jeszcze się wypowie w tym temacie. A drażę go bo mnie czeka zmiana konstrukcyjna właśnie na bankowóz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może koś jeszcze się wypowie w tym temacie.

Ja podobnie jak Marek1, i Qnick, nie mam wątpliwości, że pojazdy specjalne podlegaja corocznym BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drażę go bo mnie czeka zmiana konstrukcyjna właśnie na bankowóz...

Najpierw to on musi spełnić warunki na bankowóz, jeśli spełni, to rodzaj pojazdu będzie specjalny a jeśli specjalny to termin OBT na rok,,,

Sprzeczasz się ze starymi lisami o sprawy oczywiste ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kategoria homologacyjna (M, N, O) to jedno, a rodzaj pojazdu to drugie!! Pojazdy specjalne n mają osobnej kategorii homologacyjnej. Zatem i samochód osobowy i specjalny mają kategorię "M", ale bez wątpienia są pojazdami różnego rodzaju w świetle klasyfikacji pojazdów i definicji ustawowych. Coś Dominik kombinujesz niepotrzebnie. Specjalny nie jest osobowym. Badanie na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drażę go bo mnie czeka zmiana konstrukcyjna właśnie na bankowóz...

więc nie drażnij :shoot:

tylko poczytaj dokładnie i ze zrozumieniem temat od początku

 

z naciskiem na dokładnie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drażę go bo mnie czeka zmiana konstrukcyjna właśnie na bankowóz...

 

No jak spełni wszystkie warunki dla bankowozu :-P

 

Do mnie też ostatnio dzwonili w sprawie przeróbki na bankowóz i po uzyskaniu odpowiedzi co ma mieć taki bankowóz na telefonie się skończyło :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w stacji dealerskiej i doposażamy nowe pojazdy dla klienta, my tęż będziemy dokonywać zmiany konstrukcyjnej. Zmiana przede wszystkim nie jest tania, klient za nią płaci. Chcemy uniknąć problemów z terminem OBT i stąd te wątpliwości (po dyskusji już mniejsze). Odesłanie klienta "na drzewo" nie wchodzi w grę (strzelilibyśmy siebie w kolano). Zapytam retorycznie: ilu z was miało bankowóz na swojej stacji wystawiając P lub N bo najczęściej nie przystępuje się do badania?

 

Sprzeczasz się ze starymi lisami o sprawy oczywiste

Sam nie jestem świeżakiem i dłużej jestem obecny na forum niż Ty. Niech cię nie zwidzie liczba moich postów bo po prostu nie mam na to czasu, choć śledzę ciekawe wątki i w nich biorę udział oraz regularnie przeglądam forum. Życie uczy że nie ma "oczywistych oczywistości" w krajowych przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.