Skocz do zawartości

bankowozy klasy C


Darek :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Sam nie jestem świeżakiem i dłużej jestem obecny na forum niż Ty.

Ani ubliżyć Ci nie próbowałem,(choć chciałeś z lekka upierać się przy swej interpretacji), ani nie uważam siebie za starego tu lisa ,,,

Życie uczy że nie ma "oczywistych oczywistości" w krajowych przepisach.

Tu się zgodzę z Tobą pod warunkiem, że nie masz na myśli przypadków ponaciąganych i wręcz niezgodnych z przepisami,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    28

  • Marek1

    24

  • Jacdiag

    15

  • Psuj

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

Przjechał dziś do mnie klient Audi S8. Akcyza duża, więc chce auto przerobić - na do wożenia kosztowności. Jak dla mnie i poprzecytaniu wcześniejszych postów - niech po przeróbce uda się do PIMOT+u. Jak oni stawierdza, ze spelnia wymagania - to wg mnie ok. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
U nas też jeszcze nie było ani 1 szt,nikt nawet nie pytał .

 

Miałem jeden telefon odnośnie przeróbki i po wyjaśnieniu co taki pojazd ma mieć temat umarł :evil: sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał wczoraj na pierwsze w kraju chłop mercem GLK. Auto sprowadził z USA, w Polsce przerobił go na bankowóz. Popatrzyłem dokładnie w dokumenty - odówiłem usługi - wysłałem go na okręgówkę. ot uczciwy z tego chłopa obywatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W poniedziałek mam samochód który ma być bankowozem typu c . Ponoć wszystko jest tak jak ma być łacznie z papierami z PIMOTU i wszystko jest wystawione na konkretne auto, które ma być sprzedane do mennicy państwowej.

 

Teraz prośba do osób które robiły takie badanie na co konkretnie i praktycznie zwrócić uwagę podczas badania aby nie dać d..y :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co będzie po 15.07.2015 ? Twoja przeróbka straci ważność ?

 

No też się nad tym zastanawiałem :evil::evil::evil: i doszedłem do wniosku że chyba będzie taki certyfikat wozić na badania okresowe (jak papiery z butli gazowej :D ) a jak straci ważność i nie odnowi to przymusowa zmiana konstrukcyjna na osobowy :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już wiemy, że certyfikat nie tylko do badania, ale na każde okresowe (czyli wiadomo - kasa - bo jeśli nic nie zmienia w aucie to po co ciągle odnawiać ten certyfikat?). Jak tylko tak z ciekawości zapytam ile to jest jedna jednostka obliczeniowa? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nic nie zmienia w aucie to po co ciągle odnawiać ten certyfikat?).

To tak jak z odbiorem stacji przez TDT, bo w budynku też raczej nic się nie zmienia a po 5 latach trzeba dokonać ponownego odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam ile to jest jedna jednostka obliczeniowa? 8)

 

jednostka obliczeniowa - jednostkę określającą dopuszczalny limit stale lub jednorazowo przechowywanych i transportowanych wartości pieniężnych, wynoszącą 120-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za ubiegły kwartał, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski",

 

 

Dz.U.98.129.858

2000-03-31 zm. Dz.U.00.17.221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za ubiegły kwartał

 

No pomnóż to Janusz, żebyśmy widzieli o czym mowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz homologacja pojazdu zależeć będzie od unijnej definicji otworu ładunkowego.

 

Wszystko przez to, że wreszcie spojrzeli selektywnie przez pryzmat suchej samooceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trwa wojna o bankowozy. Resort finansów chce całkowicie zakazać takich przeróbek, a skarbówka ściga właścicieli aut osobowych z sejfami .

..samochód-bankowóz powinien służyć działalności firmy. Tymczasem wiele osób nie zwraca na to uwagi. Zdarza się, że posiadaczami takich aut są podatnicy nie prowadzący działalności gospodarczej.

 

http://podatki.wp.pl/kat,70478,title,Wojna-o-bankowozy,wid,14944321,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.