Skocz do zawartości

zmiana dmc lawety


golfik31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Panowie mam taki temat przyjechał do mnie klient zarejestrowaną lawetą.W dowodzie rejestracyjnym dmc pojazdu 2500kg klient chce zmniejszyć masę lawety do dmc 2000kg.Głównie mu chodzi o to by zestaw nieprzekraczał 3500kg pojazd +laweta i mógł ją ciągać mniejszym autem tak mowił.Moje pytanie czy coś takiego można wogóle zminiejszyć?Wydaje mi się i jestem tego pewny ze z dmc pojazdu nic niemożna kombinować nawet opinia rzeczoznawcy na niewiele by sie zdała ale w polsce wszysko ludzie potrafią zrobic więc prosze was o opinie w tym temacie.ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIAT ŻYCZĘ pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Panowie mam taki temat przyjechał do mnie klient zarejestrowaną lawetą.W dowodzie rejestracyjnym dmc pojazdu 2500kg klient chce zmniejszyć masę lawety do dmc 2000kg.Głównie mu chodzi o to by zestaw nieprzekraczał 3500kg pojazd +laweta i mógł ją ciągać mniejszym autem tak mowił.Moje pytanie czy coś takiego można wogóle zminiejszyć?Wydaje mi się i jestem tego pewny ze z dmc pojazdu nic niemożna kombinować nawet opinia rzeczoznawcy na niewiele by sie zdała ale w polsce wszysko ludzie potrafią zrobic więc prosze was o opinie w tym temacie.ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIAT ŻYCZĘ pozdrowionka.

 

A jakie zmiany konstrukcyjne chce dokonać że w ich wyniku miałaby ulec zmniejszeniu DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się i jestem tego pewny ze z dmc pojazdu nic niemożna kombinować

Obniżyć można ,ale na pewno nie na tej podstawie

Głównie mu chodzi o to by zestaw nieprzekraczał 3500kg pojazd +laweta i mógł ją ciągać mniejszym autem tak mowił

To że ma za krótkie "lejce" ,to nie Twój problem ,skieruj go do najbliższego ośrodka szkolącego kierowców. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał zwiększyć DMC lawety, czy to jest do przejścia?

Jak kupowałem to gość pytał jakie chce do 2.7 T włącznie, mnie wystarczyło 2 a teraz pasowałoby 2.7 ? :) Chyba raczej nie ma szans ale pytam tak z ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem to gość pytał jakie chce do 2.7 T włącznie,

I to jest Polska właśnie :evil:

Diler może sobie zwiększać - zmiejszać , a my Diagności jak coś jest nie tak to jesteśmy je.....ni i jeszcze nas więzieniem straszą. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam pojazdu który może ciągnąć lawetę 2T i zespół ma nie przekraczać 3500 kg :evil::evil::evil:

Chyba, że ktoś mnie oświeci :idea:

Ściemnianie na całego :-P

 

No tak, ktoś się bawi naszym kosztem... :lol:

Piwo za czujność Ketiw... :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitara może niekoniecznie, ale samuraj jak najbardziej

Vitary zwykle mają DMC = 1450 kg, Samuraje są jakieś 100-150 kg lżejsze, ale mogą ciągnąć przyczepę o niskiej masie, bo około 1000 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.