Skocz do zawartości

przegląd analizatora spalim i dymomierza? okolice bydgoszczy


klf1

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Czy ktoś może mi pomóc mianowicie: poszukuję firmy która wykona przeglądu analizatora spalin i dymomierza oraz wykona legalizację. Najlepiej żeby dojechali na miejsce okolice Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dają zastępcze a co z tdt? jesli urządzenie nie jest zgłoszone do tdt to chyba nie mozna go używać na tej stacji?

I znowu wybór mniejszego zła, bo przy jego braku nie powinieneś w ogóle badań wykonywać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak drogo

Zależy jak masz podpisaną umowę z firmą która to załatwia, tzw. stała opłata bez względu na koszty naprawy. U nas tak jest , ale mniej niż 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego/klf1/ Firma w Toruniu ul.Szymanowskiego 12 tel.566223814czynne godz 10,30-18,00.Na pewno robią OLIVERY czy inne nie wiem.Załatwiają legalizację.Trzeba urządzenie zawieść.Niestety 2-3 dni to trwa.I wszelkie badania okresowe związane z zasilaniem benzyny i gaz nie mogą być wykonywane.A urządzenie zastępcze musi być zgłoszone do TDT w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.I wszelkie badania okresowe związane z zasilaniem benzyny

benzyna + system EOBD = czytnik informacji i analizator zbędny w tym momencie

Tak kolega /Jacdiag/ma rację ustawodawca daje taką możliwość.Jednak brak legalizacji analizatora w dniu badania ogranicza zakres pojazdów jakie można badać.A co za tym idzie spore kłopoty w czasie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

cześć koledzy

czy nowy analizator spalin należy zgłosic po raz pierwszy do legalizacji po 1 roku liczac od dnia 1 stycznia roku nastepującego po roku wprowadzenia do obrotu,bo znalazłem coś takiego ale chciałbym sie upewnic zeby czasem nie wyszło ze to już nie aktualne

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego Dz.u.08.5.29 w sposób wyczerpujący da Ci odpowiedz na twoje pytanie.Jednak proszę spojrzyj na świadectwo twojego analizatora jest tam data upływu legalizacji.Jeżeli nie ma świadectwa bo może jest to nowy analizator to musi być deklaracja zgodności typu i tam jest do kiedy jest ważna legalizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko,ze w deklaracji zgodności nie pisze do kiedy jest wazna legalizacja natomiast na analizatorze jest znk CE M11 a analizator jest nowy wiec zgodnie z tym dz.u.... jest wazna legalizacja do konca 2012,chciałbym sie tylko upewnic bo mija pol roku od uruchomienia to zadzwonie jeszcze do producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego DZ.U 08.5.29 par.27punkt 2 odsyła nas do Załącznika nr 6.W tabeli 1 pod pozycją Analizator spalin samochodowy jest[*] idziemy do uwag poniżej.W uwagach odsyłają nas do tabeli 2.A w niej pod pozycją Analizator spalin mamy nowy legalizacja na 1 rok,a później co 6 miesięcy.Zastanawia mnie fakt że producent nie dołączył zgodnie z par.22 cytowanej ustawy świadectwa legalizacji.Wobec Analizatora musi być pisemne świadectwo.O tym mówią małe literki "s" w tabelach załącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Do mnie jeżdzi Kwiatkowski z Kartuz pod Gdańskiem. Nie ma z tym Panem żadnych problemów , bardo w porządku gość . Jutro dopiero mogę dopisać nr. telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Witam panowie. czy coś się zmieniło przez te kilka lat odnośnie legalizacji/naprawy analizatorów w okolicach Bydgoszczy? 

O Haik Swarzędz wiem. Kolega wyżej pisał numer telefonu do Torunia ale już chyba nie aktualne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.