Skocz do zawartości

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Mam auto Mercedes Benz Sprinter.Na tabliczce znamionowej DMC 5000 kg masa zestawu pojazd przyczepa 7000.Ma zamontowany hak który może ciągnąć przyczepę 3500kg.W wyciągu ze świadectwa homologacji jest wpis że pojazd może ciągnąć przyczepę o DMC 3500 Jaką masę przyczepy podać??Auto jest po zabudowie kontenerowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    18

  • Marek1

    16

  • Jarek Baran

    14

  • Qnick

    11

Top Posters In This Topic

W wyciągu ze świadectwa homologacji jest wpis że pojazd może ciągnąć przyczepę o DMC 3500

Skoro tak jest...

Czyli wpisałbyś przyczepę 3500 kg??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Problemem kierującego będzie odpowiednio dobierać obciążenie pojazdu i przyczepy.

 

Oczywiście :ok

Masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego, ale równa może być, więc 3500kg pojazdu plus 3500kg przyczepy i jest 7000kg dop. masy zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Problemem kierującego będzie odpowiednio dobierać obciążenie pojazdu i przyczepy.

 

Oczywiście :ok

Masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego, ale równa może być, więc 3500kg pojazdu plus 3500kg przyczepy i jest 7000kg dop. masy zestawu.

 

W świadectwie homologacji jest dokładnie tkai wpis:

1.Maksymalna masa całkowita ciągnięta przez pojazd samochodowy w przypadku:

-Przyczepy z wózkiem skrętnym: 3500 kg.

-Przyczepy z osią centralną 3500 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak podchodzicie do takiej sytuacji jak w pojezdzie nie ma podanego zestawu na tabliczce pole czyste ?A klient zamontował hak .

 

Jeśli nie ma masy zestawu na tabliczce to może być tak że ten model nie jest przeznaczony do holowania przyczepy.

Lub tabliczka nie spełnia wymagań:

edit mod.

O jaki konkretnie pojazd chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pojazd nie jest przewidziany do przystosowania go ciągnięcia przyczepy np. FSO Matiz i Daewoo Tico. :)

A to Matiz nie FSO, np KLA może ciągnąć przyczepy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego malucha masz na myśli ? jeśli ma odpowiedni hak to nie ma przeciwwskazań, a wracając do pytania jarek1 to trzeba poszukać w katalogach, wyciągu homologacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego malucha masz na myśli ? jeśli ma odpowiedni hak to nie ma przeciwwskazań, a wracając do pytania jarek1 to trzeba poszukać w katalogach, wyciągu homologacji

 

Lekko nad tym maluchem przechodzisz :roll:

Mam nadzieję, że to jednak maluch bo jest model taki co fabrycznie m tak że nie może nawet jakby mu ktoś na dachu założył "odpowiedni hak" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak podchodzicie do takiej sytuacji jak w pojezdzie nie ma podanego zestawu na tabliczce pole czyste ?A klient zamontował hak .

 

Klient musi przedstawić wiarygodny dokument potwierdzający, że pojazd o danym nr VIN może ciągnąc przyczepę. Najlepszym dokumentem w tej kwestii, którego nie da sie podwazyć niewątpliwie jest wyciąg z homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pozwolicie, że podepnę się pod temat :)

W tym tygodniu miałem już 3 telefony z WK odnośnie niezgodności równania: F3-F1 nie równa się O1 :shock: no i problem wielki gotowy. Oświećcie mnie proszę czy O1 to nie jest przypadkiem MMC przyczepy z hamulcem, a to nie zawsze jest równe DMC przyczepy z hamulcem? Może się mylę, a może jestem wariatem? Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie proszę czy O1 to nie jest przypadkiem MMC przyczepy z hamulcem, a to nie zawsze jest równe DMC przyczepy z hamulcem?

 

Masz rację, panie z "okienka" na szkolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu miałem już 3 telefony z WK odnośnie niezgodności równania: F3-F1 nie równa się O1 :shock:

 

Napisz które WK to się je pouczy :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie mam pewne wątpliwości z hakiem, warunki są takie:

4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,

d) 3.500 kg,

 

i teraz każdy podpunkt ma jakąś wartość w kg.Którą mam wybrać , najmniejszą z nich ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dotyczy forda rangera

masa własna :2083kg

dopuszczalna masa całkowita : 3200kg

maksymalna masa przyczepy z hamulcem: 3350 kg

maksymalna masa zespołu : 5950kg

dane pobrane z katalog

 

dlaczego masa tej przyczepy wynosi 3350kg? nie za duża?

przecież w warunkach rzeczywistych masa przyczepy z ładunkiem nie może być większa niż 2975 kg w tym przypadku? chyba że może ciągnąć taką przyczepe 3350kg np: poza drogą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.