Skocz do zawartości

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

bo przyczepy nie może być cięższa niż samochód kiedy są w zespole, nie można przekroczyć dmc zespołu 5950kg , więc przyjmuje że samochód jest obciążony 2975kg i taką samą może ciągnąć przyczepe żeby nie przekroczyć 5950kg i właśnie 2975kg to max przyczepa jaką może ciągnąć po drodze publicznej. Dobrze myślę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    18

  • Marek1

    16

  • Jarek Baran

    14

  • Qnick

    11

Top Posters In This Topic

czyli z maksymalną mogę sobie jeździć w terenie a jak na drogę to dopuszczalna?

a jak ustalić dmc przyczepy:

4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,

d) 3.500 kg,

kiedy mam np takie wartości:

a)3000kg- podnosimy na 4500kg bo terenowy?

b)3200kg

c)3350kg

d)3500kg

czyli wyjdzie na to że mogę ciągnąć przyczepe o dmc 3200kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w O.1 będzie 3350kg ?

w F.2 3200kg

w F.3 5950kg

czy jest dobrze???

co na to policja podczas kontroli?

a np: jestem załadowany na 3200kg i ciągnę przyczepę 3200kg-przekroczyłem dmc zespołu. Czyli w praktyce nigdy nie będę mógł ciągnąć przyczepy która waży 3200kg ??

Gdzie potrzebne jest DMC przyczepy skoro w DR jest MMC ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba wziąć pod uwagę jeszcze to

maksymalna masa zespołu : 5950kg

(chyba powinno być DMC zaspołu)

I dmc przyczepy 2750.

A na drodze bierzemy wartości rzeczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dalej nie wiem ile to dmc przyczepy ma być bo tak naprawdę przyczepy 3200kg nie pociągniemy nigdy ,bo przekroczymy dmc zaspołu

 

[ Dodano: 23-04-2013, 23:41 ]

czyli zostaje 2750 kg ?

a co z tym ??

czyli w O.1 będzie 3350kg ?

w F.2 3200kg

w F.3 5950kg

czy jest dobrze???

co na to policja podczas kontroli?

 

[ Dodano: 23-04-2013, 23:44 ]

a jak robimy badanie dodatkowe haka to wpisujemy na zaświadczeniu dmc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dalej nie wiem ile to dmc przyczepy ma być bo tak naprawdę przyczepy 3200kg nie pociągniemy nigdy ,bo przekroczymy dmc zaspołu

Jak to nigdy? Wystarczy pojazdu nie załadowywać na max. Jest na forum na to pismo Bogdanowicza z Ministerstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak mam ustalić dmc przyczepy?

korzystając z tych warunków:

4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego,

b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu,

c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta,

d) 3.500 kg,

 

czy zrobić to F.3 - F.2 z DR ??

jeżeli za dużo mieszam proszę o wyrozumiałość, dopiero się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszasz, mieszasz...

Do czego potrzebne to ustalenie?

Bo jeśli do ustalenia danych do rejestracji pojazdu, to chodzi o wartość MMC przyczepy.

Tę z kolei ustala producent pojazdu, więc powinieneś korzystać z dokumentacji pojazdu a nie z własnych rozważań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - auto nigdy nie wykorzysta pełnej wartości z pola O1, czyli 3350, bo:

a) maks.masa przyczepy i tak nie może być większa niż masa pojazdu, czyli 3200

b) nawet gdyby wziął to 3200 to z kolei hamuje go F3 - czyli nawet do 3200 się nie zbliży, o wartości 3350 nie mówiąc...

 

Czy tak? :)

 

A co do DMC - przypominam, że choć wszyscy to olewają i samowolnie wpisują co innego (producenci), to w karcie pojazdu jest właśnie DMC, a nie MMC przyczepy z hamulcem :) Czy ktokolwiek tego przestrzega i rozróżnia te wpisy?? NIE :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej - auto nigdy nie wykorzysta pełnej wartości z pola O1, czyli 3350, Czy tak? :)

Tak!

 

A co do DMC - przypominam, że choć wszyscy to olewają i samowolnie wpisują co innego (producenci), to w karcie pojazdu jest właśnie DMC, a nie MMC przyczepy z hamulcem :) Czy ktokolwiek tego przestrzega i rozróżnia te wpisy?? NIE :razz:

 

Natomiast w DiPie jest MMC przyczepy, więc z czego WK bierze wartość DMC przyczepy wpisywaną do KP :shock:

Niezły bałagan... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli już tak na koniec:

1.jeżeli dobrze myślę to będę mógł ciągnąć przyczepę 2975kg- zachowam wszystkie warunki?

2.czyli dmc przyczepy jest tylko dla mojej wiedzy? skoro w DR jest MMC i w dip też MMC

3. mmc przyczepy (3350kg)mogę sobie ciągnąć poza drogą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w DiPie jest MMC przyczepy, więc z czego WK bierze wartość DMC przyczepy wpisywaną do KP :shock:

Niezły bałagan... :)

 

Typowo powinieneś wypełnić cały DIP, po czym w adnotacjach dopisać jeszcze nie uwzględnioną w rubrykach DIP DMC przyczepy właśnie...

Myślę, że w praktyce jednak mocno byś się zdziwił dostając takie skierowanie na ustalenie danych z WK, skoro nawet producenci wystawiający KP "zrównują" to pole z O1/O2... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli już tak na koniec:

1.jeżeli dobrze myślę to będę mógł ciągnąć przyczepę 2975kg- zachowam wszystkie warunki?

2.czyli dmc przyczepy jest tylko dla mojej wiedzy? skoro w DR jest MMC i w dip też MMC

3. mmc przyczepy (3350kg)mogę sobie ciągnąć poza drogą ?

 

Tak.

 

[ Dodano: 24-04-2013, 13:03 ]

Myślę, że w praktyce jednak mocno byś się zdziwił dostając takie skierowanie na ustalenie danych z WK, skoro nawet producenci wystawiający KP "zrównują" to pole z O1/O2... :)

Dobrze myślisz...

Zdziwiłbym się!

 

Ja natomiast myślę że to DMC w KP to pomyłka kogoś kto opracowywał wzór druku KP bo raczej nie jest to troska o informowanie właściciela o możliwościach transportowych pojazdu.

Nie widzę żadnej użyteczności dla tej wartości DMC przyczepy umieszczonej w dokumencie, który z zasady leży w domu a i nie ma w nim też masy przyczepy bez hamulca... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.