Skocz do zawartości

Dopuszczalna masa całkowita przyczepy


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Ale producent powie, że to nie sprzedaż pojazdu niezgodnego z homologacją, tylko pomyłka, błąd w oznaczeniu itd...
to niech prostuje niezgodność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    18

  • Marek1

    16

  • Jarek Baran

    14

  • Qnick

    11

Top Posters In This Topic

w 3 dni przysłali naklejkę z drugiego etapu homologacji

 

Ja ostatnio do CR-V'ki zamawiałem. Znaczy nie ja bezpośrednio :lol:

 

Cały problem polega na tym, że jeśli auto (Accord, CR-V, HR-V) są zamawiane jako ciężarowe, to jest wszystko ok. Ale w zasadzie możesz wziąć auto osobowe z salonu i zażyczyć sobie ciężarówkę. Wtedy krata, stały podłokietnik i tabliczka wraz z homologacją są dosyłane. I tu jest pies pogrzebany, bo przeciętny pracownik salony nie wie co z tym "małym kwitkiem" zrobić. I albo leci do szuflady, albo klient dostaje do rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poprostuje...A Ty sobie na to rok poczekasz 8)

Przerabiałęm temat na przykładzie Mitsubishi Cantera i wymiana TZ trwała ponad 3m-ce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem polega na tym, że jeśli auto (Accord, CR-V, HR-V) są zamawiane jako ciężarowe, to jest wszystko ok. Ale w zasadzie możesz wziąć auto osobowe z salonu i zażyczyć sobie ciężarówkę. Wtedy krata, stały podłokietnik i tabliczka wraz z homologacją są dosyłane. I tu jest pies pogrzebany, bo przeciętny pracownik salony nie wie co z tym "małym kwitkiem" zrobić. I albo leci do szuflady, albo klient dostaje do rączki.

 

+

 

Przerabiałęm temat na przykładzie Mitsubishi Cantera i wymiana TZ trwała ponad 3m-ce :(

 

 

O to właśnie mi chodzi - dlatego nie narzekajcie z tym betonem w WK wyłącznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie narzekajcie z tym betonem w WK wyłącznie

 

Na "beton" można trafić wszędzie :? na SKP również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie narzekajcie z tym betonem w WK wyłącznie.

A z tego co wiem to niektórzy z tym betonem śpią . :x:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam.

Mam pewną zagwozdkę, mianowicie:

Audi A4 1.9 TDI z Włoch. We włoskim dowodzie F2 1835, F3 3335, O1 1500.

TZ natomiast ma takie zapisy: DMC 1835, DMC zespołu 3365kg, i tu pojawia się problem gdyż postanowiłem wyprostować owe F3 z 3335 na 3365kg. Czy postępując w ten sposób mogę zostawić O1 1500kg ? Wydaje mi się, że O1 - MMC przyczepy powinna być ewentualnie wyższa od 1530kg... ( nie linczować za głupie odejmowanie f3-f2 z TZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze piszę wartości z TZ i adnotacja w uwagach "numery i masy odczytano z tabliczki znamionowej". Jakbyś napisał przed 18-tą to bym Ci w katalogu O1 sprawdził. Może ktoś jeszcze ma dziś dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze to nie rzuciło mi się w oczy. A możesz to rozwinąć? Sama niezgodność F3 w dowodzie i na TZ już jest zastanawiająca.

 

[ Dodano: 28-11-2013, 20:57 ]

Ja zawsze piszę wartości z TZ i adnotacja w uwagach "numery i masy odczytano z tabliczki znamionowej"

 

Zawsze tak robię, ale tym razem nie zazębiło między SKP a WK ;)

 

[ Dodano: 28-11-2013, 20:59 ]

podaj moc silnika oraz rodzaj nadwozia.

 

110 KM, kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 KM, kombi
wg. danych jakie mam w domu O.1 -1500kg

 

[ Dodano: 28-11-2013, 21:09 ]

Sama niezgodność F3 w dowodzie i na TZ już jest zastanawiająca.

nie wiem czy zastanawiająca często w naszych DR widzę poz. F.3 jako sumę F.2 i O.1 co nie zawsze zgadza się z TZ, F.3 określa producent, zakładam a priori, że w tych DR co właśnie występuje ta niezgodność diagnosta prz BT nie widział TZ na oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. danych jakie mam w domu O.1 -1500kg

 

Czy możliwe jest aby MMC przyczepy była mniejsza niż DMC przyczepy, które wynika z TZ ? O co tu kaman...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest aby MMC przyczepy była mniejsza niż DMC przyczepy, które wynika z TZ ?

 

Możliwe tylko wtedy jeśli producent określił, że podczas ciągnięcia DMC samochodu wzrasta. Sprawdź dokładnie zapisy w DR - może być taka właśnie uwaga wpisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe jest aby MMC przyczepy była mniejsza niż DMC przyczepy, które wynika z TZ ?

 

Możliwe tylko wtedy jeśli producent określił, że podczas ciągnięcia DMC samochodu wzrasta. Sprawdź dokładnie zapisy w DR - może być taka właśnie uwaga wpisana.

Miałem ostatnio bmw z Niemiec i była adnotacja w DR. Różnice w masach podobne F1=2200, F3=4060, O1=1800. Niestety u nas nie przewiduje się takich adnotacji w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc adnotacje które są zamieszczone we włoskim dowodzie, niestety nie mam tłumaczenia ale można się częściowo domyśleć o co chodzi. Nie ma odniesienia do F2. Co ciekawe, mowa jest tu o 3260kg. :shock:

 

GIA` TARGA 1273VF69 (FRANCIA)

MARCA OPERATIVA DUPLICATO 99/U1/999999

LUNGHEZZA 4,479 M LARGHEZZA 1,733 M

TIPO CAMBIO: MECCANICO

PNEUMATICI:

195/65 R 15 91 H - 205/60 R15 91H -

VEICOLO IMPORTATO DALLA FRANCIA GIA`

TARGA *1273VF69* DEL 1998. SCADENZA

REVISIONE 07.2002.******************

RISPETTA LE DIRETTIVE 92/97/CEE -

94/12 CE - 95/54 CE - 93/116 CE

SEGUE FAB-TP: AUDI A4 AVANT.

LA MASSA TOTALE DELLA MOTRICE PIU IL

RIMORCHIO NON DEVE SUPERARE 3260 KG,

IL VEICOLO PUO ESSERE DOTATO DI GANC

IO DI TRAINO:E1394/20

E10024 - E1394/200138

PNEUM.IN ALTERNATIVA:205/55 R16 91H.

PNEUM.DA NEVE IDONEO PER VELOCITA`

MAX 160 KM/H:185/65 R15 88Q M+s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas nie przewiduje się takich adnotacji w DR.

Tak samo jak nie jest przewidziane zwiększenie MW pojazdu po zamontowaniu haka lub doliczenie masy haka do DMC pojazdu...

 

[ Dodano: 29-11-2013, 10:55 ]

Co ciekawe, mowa jest tu o 3260kg.

RIMORCHIO NON DEVE SUPERARE 3260 KG,

No to "do wyjaśnienia" zostało ci jeszcze tylko 5kg... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"do wyjaśnienia" zostało ci jeszcze tylko 5kg

Z czego Ci to wyszło? Bo mam już zaćmienie.

 

Na TZ mam takie homo, mówi to coś komuś? ;)

 

e1*93/81*0013*15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"do wyjaśnienia" zostało ci jeszcze tylko 5kg

Z czego Ci to wyszło? Bo mam już zaćmienie

Na TZ masz 3365 kg a w uwagach 3260 kg więc ja też mam "zaćmienie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.