Skocz do zawartości

NOWE projekty / ustawy i rozporządzenia dot. SKP


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    14

  • Psuj

    10

  • praktyk

    7

  • danielg539

    4

Psujku czym otworzyć to ja wiem :D ,tylko że podpisałem bumagę że nie będę instalował żadnego oprogramowania , a nawet o te darmowe jakoś nie mogę się doprosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,jaja jak berety, w domu obrobię. :D

Przy okazji ,dostałem pismo w sprawie dłużycowych (wózek) i lohry montowanej na siodle ,jak uda mi się zeskanować to wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu obrobię.

Se obrobiłem :D . Jak ktoś ma taki sam problem jak ja ,to niech da znać ,na razie nie wrzucam, żeby nie zaśmiecać .

Z tego co widzę ,to zapowiada nam się małą rewolucja ,idą w stronę Unii.

Z tego co zwróciło moją uwagę : brak tabliczki korektora siły hamowania -usterka stwarzająca zagrożenie . Oj będzie się działo ,bo w ilu autach się uchowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ,to zapowiada nam się małą rewolucja ,idą w stronę Unii.

Ten fragment zamieściłem 7 listopada i mamy projekt rozporzadzenia. Mam nadzieję że go wspólnie ocenimy.

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=122325&sid=3e4aa0f59bd6a9960c1b9dbc8e8fd9a5#122325

To co zamieściłem to nie jest przypadkowa sprawa. Może zechcecie koledzy jeszcze raz uważnie przeczytać to co napisałem. Obiecałem Wam, że napiszę więcej, ale tego tematu nie odpuścimy żeby za partactwo urzędników odpowiadal diagnosta. Mogą się niektórym forumowiczom moje wypowiedzi nie podobać i nic na to nie poradzę, ale nasze działania sa bardzo skuteczne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 3.1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

 

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu, w sposób określony w pkt 0-8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;

 

 

I wypadają z badania te nieszczęsne amory dla osobówek :D , jeśli projekt zostanie zatwierdzony przynajmniej w tej kwestii nie będzie sporów :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przeleciałem" pobieżnie i rewelacji i zmian na lepsze nie widzę. Mówią, że to idzie w stronę unii, chyba kierunek maja ten sam bo zwrot to na bank przeciwny. Pozostała kwestia odpowiadającego dokumentu, pozostał rok produkcji, pozostała herezja pierwszej rejestracji na zaświadczeniu. Po nie wnikliwym przejrzeniu śmiem stwierdzić, że zaś pojechało kopiuj-wklej z drobnymi korektami aby załapać parę punktów, że coś się dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy minister to znowu jakieś zmiany.Pewnie chce się wykazać.Zastanawiam się tylko dlaczego wprowadza jakieś zmiany i znowu będziemy mieli mętlik w głowie.Jak już tak chce się wykazać to niech po wprowadzeniu kolejnych zmian ujednolici w końcu dz.u nr 32 tak aby było wszystko w jednym miejscu.Może wtedy nie byłoby takiego bałaganu jaki obecnie panuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech po wprowadzeniu kolejnych zmian ujednolici w końcu dz.u nr 32 tak aby było wszystko w jednym miejscu.Może wtedy nie byłoby takiego bałaganu jaki obecnie panuje.

Gorzej było i chwalili, my mamy przynajmniej ujednolicone wyroby P. Bogusława ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone odpowiednio pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu, pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty

 

Tak sobie czytam i doszedłem do wniosku że w DR też trzeba będzie wbić 3 pieczątki :evil::evil: tylko gdzie :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone odpowiednio pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu, pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty

 

 

Tak sobie czytam i doszedłem do wniosku że w DR też trzeba będzie wbić 3 pieczątki :evil: :evil: tylko gdzie :lol: :lol: :lol:

 

Albo ze cztery :D

Dobrze że nie karzą podbić jeszcze firmowej w DR :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka . W nowym rozporządzeniu zostaną wycofane wszystkie zapisy związane ze sprawdzaniem decyzji Dyrektora TDT odnośnie zbiorników gazowych . Sprawdzeniu i wpisowi będzie podlegało tylko to co jest w ustawie zgodnie z homologacja unijną.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.