Skocz do zawartości

NOWE projekty / ustawy i rozporządzenia dot. SKP


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

poczytałem ,poczytałem i rozdzdział 11 diagnosta ,montażysta i osrodki szkolenia jest bardzo ciekawy. Pan z tdt kontrolujacy jest szczególnie ochraniany przez prawo (tak jak lekarz,nauczyciel, art108 punkt 4. Pracownicy TDT podczas wykonywania czynności kontrolnych podlegają ochronie przysługującej funkcjonariuszowi publicznemu.) a tobie diagnosto kazdy moze naublizaci i opluc bezkarniew trakcie kontroli pojazdu i nic cie nie ochroni (oprucz własnego bejzbola, pałeczki ,deseczki,kijjjjja). czy ja żle czytam? ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • DARIO64

    14

  • Psuj

    10

  • praktyk

    7

  • darkdog

    4

Top Posters In This Topic

a tobie diagnosto kazdy moze naublizaci i opluc bezkarniew trakcie kontroli pojazdu i nic cie nie ochroni (oprucz własnego bejzbola, pałeczki ,deseczki,kijjjjja). czy ja żle czytam?

Bo to jest Nasz Kraj :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Projekt z dnia 18.11.2011 r.

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ

z dnia ………………… 2011 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach

 

Nie żebym się czepiał ale nie lubię ostatnio czytać projektów. Na górze rozporządzenia kto? ...

 

Podpisuje je kto? ...

 

§ 11. Rozporządzenie wchodzi w życie w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia.

 

 

MINISTER INFRASTRUKTURY

 

Posiadam pełno takich projektów i już nie napełniam nimi umysłu co by się nie mieszało w głowie co jest w przepisie a co w duchu rozporządzenia. Widziałem już zaświadczenia ze szkolenia z tak pewnego projektu jak ustawa o dopuszczeniu do ruchu i co? ... Ustawa poszła do kosza tak jak i ta wiedza projektowa.

 

Mam nadzieję, że wróci wynik badania warunkowy i usunie absurd kwadratury koła jak ktoś robi badania po zmianach konstrukcyjnych i jednocześnie nie ma ważnego badania technicznego. Wynik wówczas musi być negatywny bo co innego na identyfikacji jest w dowodzie a co innego w rzeczywistości. Na rejestracji nie można zamówić dowodu rej bez ważnego przeglądu. A tak proszę warunek dopuszczony na kilka dni jak prosto można rozwiązać.

 

Przepraszam jeśli zdubluje ale dla chłonnych wiedzy dorzucam dodatkowe projekty ustawy Pord i projektu przepisu głównego o dopuszczeniu jednostkowym :-) Nie ekscytujcie się tylko to wyłącznie projekty :-)

Projekt - PORD - zmiany - tabela zgodności.pdf

Projekt - rozp. dopuszczenie jednostkowe_6_12_2011.doc

Projekt - PORD - zmiany 9_12_2011.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Bogusławie, a czy gdzieś jest napisane, z kim ten projekt był konsultowany?

Czy można znaleźć gdzieś wnioski z konsultacji?

Jeżeli są gdzieś zamieszczone a nie uwzględnione, to chyba można to zaskarżyć.

Może po kilku zaskarżeniach, kupotwórcy wezmą pod uwagę opinie zaskarżających?

 

[ Dodano: 30-01-2012, 00:53 ]

Kupotwórca-podmiot wytwarzający odpady powstające w organizmach żywych w wyniku przemiany materii-odpad.

Może być pożywką dla nowo wzrastających organizmów żywych.

To opis tego co się tworzy i co może z tego powstać.

Przypis,skpauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Bogusławie, a czy gdzieś jest napisane, z kim ten projekt był konsultowany?

skpauto, -poczytaj do końca a jestem pewny ze znajdziesz długą listę podmiotów z którymi było to konsultowane...

Oczywiście mam na mysli projekt zmian w PORD.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzam "Posiadam pełno takich projektów i już nie napełniam nimi umysłu co by się nie mieszało w głowie co jest w przepisie a co w duchu rozporządzenia. Widziałem już zaświadczenia ze szkolenia z tak pewnego projektu jak ustawa o dopuszczeniu do ruchu i co? ... Ustawa poszła do kosza tak jak i ta wiedza projektowa." Niech to będzie oficjalne. Tak to możemy "zawału" dostać! Teraz np zmiany w Prawo o Ruchu Drogowym przeniesione na 2013 to tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam pełno takich projektów i już nie napełniam nimi umysłu co by się nie mieszało w głowie co jest w przepisie a co w duchu rozporządzenia.

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Bogusławie, a czy gdzieś jest napisane, z kim ten projekt był konsultowany?

 

W projekcie Pord w uzasadnieniu od strony 41 jest opisane z kim konsultowano i kto wniósł uwagi. Na wszelki wypadek tutaj wkopiowałem :-)

 

2. Konsultacje społeczne

Projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw jako implementacja zapisów zawartych w dyrektywie 2007/46/WE, zawiera przepisy w zakresie procedury homologacji typu, dopuszczenia jednostkowego pojazdu, które były zawarte w projekcie ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego.

Projekt ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego został zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Infrastruktury oraz rozesłany do następujących organizacji:

1. Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji;

2. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, Warszawa;

3. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce;

4. Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego;

5. Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Samochodowego;

6. Polski Związek Motorowy - Zarząd Główny;

7. Instytut Transportu Samochodowego;

8. Stowarzyszenie Szefów Wydziałów Komunikacji;

9. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów;

10. Izba Gospodarcza Transportu Lądowego;

11. Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych;

12. Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego;

13. Związek Pracodawców Motoryzacji;

14. N.S.Z.Z. Kierowców i pracowników zaplecza technicznego motoryzacji;

15. Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej;

16. Przemysłowy Instytut Motoryzacji – PIMOT;

17. Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich – Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Inżynierów Motoryzacji SIMP w Warszawie;

18.Krajowe Porozumienie Stowarzyszeń Rzeczoznawców Samochodowych;

19. Club Antyczny Automobili & Rajdów CAAR POLSKA;

20. Polski Związek Pracodawców Prywatnych Przemysłu Motoryzacyjnego i Ciągnikowego.

W toku konsultacji społecznych uwzględniono uwagi zgłoszone we wskazanym terminie.

W wyniku umieszczenia w Biuletynie Informacji Publicznej projektu, wpłynęła uwaga Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych dotycząca nieprecyzyjnego określenia w projekcie zakresu wymagań dla uzyskania świadectwa homologacji typu 42/31 przedmiotu wyposażenia lub części. Uwagę wyjaśniono w uzasadnieniu poprzez wskazanie, iż obowiązek uzyskania świadectwa homologacji typu lub innego równoważnego dokumentu odnosi się wyłącznie do pojazdów, przedmiotów wyposażenia i części. dla których określono wymagania w regulaminach EKG ONZ oraz dyrektywach UE. Oznacza to, iż nowe regulacje nie będą powodowały wzrostu kosztów produkcji przedmiotów wyposażenia i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie Pord w uzasadnieniu od strony 41 jest opisane z kim konsultowano i kto wniósł uwagi.

Czy te wniesione uwagi są jawne i można je gdzieś przeczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.Bogusławie, jeżeli będzie mi dane, to zapytam na walnym PISKP, jakie uwagi wniesiono.

Mam dużo zastrzeżeń co do działań szanownej organizacji. Jeżeli będzie mnie stać na opłacenie tej dość drogiej imprezy obiecuję przekazać na forum newsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Polonez na ztanowisku do pomiaru dzwięku pozostał- jak widać jest niereformowalny :D

 

[ Dodano: 31-01-2012, 07:59 ]

Co tam było wcześniej- pamięta ktoś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://bip.transport.gov.pl/pl/bip/projekty_aktow_prawnych/projekty_rozporzadzen/rozp_transport_drogowy/proj_rozp_bt

Największą ironią jest to, że projekt wisi i nikt nie wie kto jest odpowiedzialny za jego konsultacje.Bardzo liczę na to że SDS zacznie działać i to bardzo prężnie. Być może PISKP ma jakieś informacje ale nie są one dla nas dostępne. Im więcej będzie organizacji społecznych tym większy będzie dostęp do informacji w tym temacie . Jak widać SDS jest na etapie organizacyjnym i na pewno będzie organizacją która nie będzie ulegała żadnym naciskom a jedynie reprezentowała interesy środowiska diagnostycznego. Dla ministerstwa będzie to poważny partner bo powstał oddolnie nie pod przymusem i w celu wyłudzenia składki za funta kłaków warte usługi. Podobno jest jakiś klub ale nie słyszałem aby poza składką coś uczynił dla tego środowiska a więc nie będzie nikt go doceniał w tak ważnych konsultacjach. Co znaczą silne organizacje społeczne to można się było przekonać w minionych dniach.

Miałem okazję w tych dniach zapoznać się z oceną działania przepisów które dotyczą organizacji kontroli naszego środowiska . Nie wyobrażacie sobie jakie to jest totalne dno i bezprawie. Wyraziłem swoją opinie i spostrzeżenia na ten temat i mam nadzieje, że już niebawem zacznie się dziać . Będzie nam potrzebna bezstronna opinia urzędników , których i tutaj zaangażowanie widać. Sami będziecie też mieli okazje dokonać własnej oceny i to będzie najistotniejsze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja liczę na prężność SDS.

Pokładam w tym wielkie nadzieje.

Prawo może być nawet mocno restrykcyjne, ale musi być gradacja kar i najważniejsze jasno i przejrzyście skonstruowane.

Jeżeli uda się zaskarżyć jakieś rozporządzenie skutecznie. To jest szansa na to, że uwagi środowiska, będą traktowane poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że mam co trawić przed kolejnym etapem egzaminów, co by na praktycznym nie paść znowu;) a tak a propos tematu: Polska to jest piękny kraj; zmienia się prawo niby na lepsze, a tak naprawdę pomija się ustawowe buble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

po dzisiejszej aktualizacji programu (PATRONAT) wyskoczył komunikat

"W ciągu miesiąca spodziewane są zmiany wynikające z nowej 155-tki

Prosimy o śledzenie strony z aktualizacjami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 5. 1. Podmiot prowadzący stację kontroli pojazdów prowadzi rejestr badań technicznych pojazdów, zwany dalej „rejestrem”. Rejestr może być prowadzony z wykorzystaniem technik elektronicznych.

 

więc wracamy do rejestrów papierowych :?::?:

ale jak wtedy wysłać dane do CEP :?:

 

:shock::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 155 to już w lutym miała wejść w życie jak byłem na spotkaniu z panami z TDT w Zaciszu a mamy czerwiec

 

Dlatego tez nie ma się co jarać. Wejdzie to będziemy kuć... Nasze zdanie o projektach i tak maja w ... duszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.