Skocz do zawartości

Stanowiski MTBiGM ws okresowych BTP po zatrzymaniu dow rej


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chodzi mi o identyfikację pojazdu że dokonujemy na podstawie pokwitowania

Tak ale oprucz identyfikacji poodczas OBT trzeba jeszcze sprawdzić warunki dodatkowe

To wszystko zgadza się.Chodzi mi tylko dlaczego w jednym przypadku można dokonać identyfikacji poj na podstawie skierowania(BD)a w innym już są problemy(OBT)

Można w zaświadczeniu z badania techn.napisać że identyfikacji poj dokonano na podstawie pokwitowania,przepisać dane z tabliczki znamionowej,jeśli pojazd ma np.hak wypełnić pkt 2 w zaświadczeniu że spełnia warunki dodatkowe(zaznaczyć że stwierdzamy to z natury)

A resztą niech się martwi WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    12

  • praktyk

    7

  • Jacdiag

    6

  • Nowicjusz

    6

Czyli pobranie OE i wpis do rejestru i eksport CEP to imaginacja???

TO jest właśnie problem związany z zamianą blach czerwone/białe

 

Wyimaginowanie jest wymyślanie o znakach legalizacyjnych, naklejkach i takich tam dyrdymałach.

Problem jest tylko jeden - różnica nr rejestracyjnego, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pojazd ma np.hak wypełnić pkt 2 w zaświadczeniu że spełnia warunki dodatkowe(zaznaczyć że stwierdzamy to z natury)

A resztą niech się martwi WK

ale gdy HAK jest przy samochodzie a nie ma w DR, to musisz pobrać opłatę 7.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyimaginowanie jest wymyślanie o znakach legalizacyjnych, naklejkach i takich tam dyrdymałach.

Problem jest tylko jeden - różnica nr rejestracyjnego, i tyle.

 

I o to mi też chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogliby w rozporządzeniu zaznaczyć w jakich przypadkach można dokonać badanie na PC, DR i Pokwitowaniu i może wtedy ni byłoby problemu a tak to kołomyja. A jeśli chodzi o inne tablice to przecież jak przyjeżdża po wpis to i tak robimy korektę żeby pobrało OE i wtedy przecież można zmienić na stałe TR a w Uwagach dopisać pojazd był na OBT na tablicach próbnych .... i koniec.

A jak klient przyjeżdża do was na tablicach próbnych to zawsze dajecie N za niezgodność tablic z nalepką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient przyjeżdża do was na tablicach próbnych to zawsze dajecie N za niezgodność tablic z nalepką?

Ja jeszcze nie miałem auta na próbnych na badaniu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogliby w rozporządzeniu zaznaczyć w jakich przypadkach można dokonać badanie na PC, DR i Pokwitowaniu i może wtedy ni byłoby problemu a tak to kołomyja. A jeśli chodzi o inne tablice to przecież jak przyjeżdża po wpis to i tak robimy korektę żeby pobrało OE i wtedy przecież można zmienić na stałe TR a w Uwagach dopisać pojazd był na OBT na tablicach próbnych .... i koniec.

 

Tak tylko OE pobierasz wkońcu na jakich tablicach. A w rejestrze będziesz miał bałagan jedno auto a dwa numery przypisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pobranie OE i wpis do rejestru i eksport CEP to imaginacja???

TO jest właśnie problem związany z zamianą blach czerwone/białe

 

Wyimaginowanie jest wymyślanie o znakach legalizacyjnych, naklejkach i takich tam dyrdymałach.

Problem jest tylko jeden - różnica nr rejestracyjnego, i tyle.

W tym przypadku serwujesz bardzo beztroski sposób do spraw na których diagnoście powinno bardzo zależeć . Wpierw powinieneś sobie ale też i nam odpowiedzieć, czy badania okresowe dla pojazdu aktualnie zarejestrowanego może wykonać diagnosta na podstawie PC pozwolenia czasowego .

„Oględziny organoleptyczne: porównanie zapisów w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) ze stanem faktycznym lub ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie oględzin i badań „.

Z tego właśnie zapisu wynika że PC nie jest odpowiadającym dokumentem dla DR. Przepisy porządkowe regulują że odpowiadającym dokumentem jest w tym przypadku „ pokwitowanie policji „. A jak macie wątpliwości to się zapytajcie prawników.

 

Pan Dyrektor w imieniu Ministra złożył bardzo straszne wyjaśnienie . Czym to grozi urzędnikowi który go posłucha.

Art. 173.§ 1. Kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Powód jest bardzo prosty to urzędnik dopuści do ruchu pojazd aktualnie zarejestrowany w Polsce na podstawie dokumentu z którego wynika że to nie jest ten sam pojazd ujęty w pokwitowaniu z policji. No i to co najważniejsze nie znając jego stanu technicznego, zezwolił na to aby ten pojazd mógł uczestniczyć w ruchu drogowym przez 30 dni i to wielokrotnie. Może przewozić ogromne ładunki lub też osoby jak w przypadku autobusu.

 

Czym to grozi diagnoście jak trafi do niego taki pojazd i wystawi pozytywny wynik badania.

Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Nie spodziewałem się aby diagnosta mógł postąpić w tak beztroski sposób.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się w tak krótkim czasie aż tylu komentarzy. Bardzo lubię je czytać bo macie zawsze ciekawe spojrzenie i widzicie również praktyczne skutki, których bez Was bym nie dostrzegł co bardzo cenię.

 

Ciekawym wyjściem jest mobilizacja zmiany pokwitowania z policji by były podstawowe dane jak pełny VIN, DMC, i warunki dodatkowe jak HAK, GAZ, L, TAXI. Jesteście fachowcami więc nie będę przypominał, że nie można dać pozytywnego wyniku badania okresowego jeśli w dowodzie nie ma tej adnotacji a na pokwitowaniu z policji tego nie ma.

 

Faktycznie wydanie PC czerwonych tabli spowoduje niezgodność numeru rejestracyjnego ze nalepką na szybie no i trochę naciągane ze znakiem legalizacyjnym na tablicy (w PC nie ma tego znaku z trzeciej strony to też niezgodność).

 

Nie rozumiem tych co piszą, że robimy identyfikacje na dodatkowym badaniu. A z czego to niby wynika? Są pojedyncze wyjątki jak dodatkowe VAT gdzie w zakresie jest identyfikacja z okresowego. Każde inne np. zatrzymanie dowodu rejestracyjnego za zagrożenie BRD to wykonanie badania na podstawie skierowania z policji bez identyfikacji bo niby gdzie to jest napisane?

 

Proponuję nie tak ostro, zaraz co grozi diagnoście, spokojnie. Rozpatrujemy to jako kolejne ciekawe stanowisko twórcy przepisu. Ja nie pisałem co grozi diagności jak wykona okresowe na pokwitowaniu z policji z instalacją gazową gdzie diagnosta po czasie dowiaduje się, że w dowodzie nie było wpisu GAZ. Po prostu może stracić uprawnienia. A więc pilnowanie by widział co jest w dowodzie jest dla niego ochroną a nie utrudnieniem na OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak klient przyjeżdża do was na tablicach próbnych to zawsze dajecie N za niezgodność tablic z nalepką?

Ja jeszcze nie miałem auta na próbnych na badaniu ,,,

 

We Wrocławiu to już żadna rzadkość.

Dzisiaj był klient z PC i na tymczasowych z powodu zatrzymania DR przez policję za brak OBT.

A na nalepkę na szybie nawet nie spojrzałem :cool:

 

[ Dodano: 28-12-2011, 22:10 ]

 

Faktycznie wydanie PC czerwonych tabli spowoduje niezgodność numeru rejestracyjnego ze nalepką na szybie no i trochę naciągane ze znakiem legalizacyjnym na tablicy (w PC nie ma tego znaku z trzeciej strony to też niezgodność).

 

Wystarczy wydawać PC na oryginalne TR a nie tymczasowe.

Ponoć przepisy umożliwiają coś takiego

 

Nie rozumiem tych co piszą, że robimy identyfikacje na dodatkowym badaniu. A z czego to niby wynika? Są pojedyncze wyjątki jak dodatkowe VAT gdzie w zakresie jest identyfikacja z okresowego. Każde inne np. zatrzymanie dowodu rejestracyjnego za zagrożenie BRD to wykonanie badania na podstawie skierowania z policji bez identyfikacji bo niby gdzie to jest napisane?

Też uważam że to nadinterpretacja bo w końcu na pokwitowaniu z policji, zgodnie ze skierowaniem jest robione tylko DBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że to nadinterpretacja bo w końcu na pokwitowaniu z policji, zgodnie ze skierowaniem jest robione tylko DBT.

 

Myślę że zmiana pokwitowania mogłaby uprościć ten temat, tak aby policjant mógł skierować na okresowe lub dodatkowe badanie oraz wpisać takie rzeczy do pokwitowania które jednoznacznie pozwolą zidentyfikować pojazd, a pokwitowanie byłoby "dokumentem odpowiadającym DR"

 

Tylko znając nasze życie czy policjanci by to wpisywali do pokwitowania, już teraz mają problemy z wypełnieniem wszystkich rubryk a jakby musieli jeszcze więcej pisać :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a co z tym pismem???

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=127956#127956

 

Czyli, co najłatwiej przyskrzynić diagnostę i po sprawie.

Może w MI niech ktoś da interpretację czyja interpretacja jest ważniejsza?

 

A jakie BT wykonać na pokwitowaniu z brak BT? Dodatkowe, czy okresowe - i tak źle i tak źle.

 

Jeszcze jedno, a jak wykonać OBT na skierowaniu z WK? Co z porównaniem danych???? Chyba nie ma tam danych typu DMC, HAK, GAZ.... [choć nie jestem pewien, bo z tymi skierowaniami jak z duchami].

 

[ Dodano: 29-12-2011, 11:47 ]

Psuju ale naklejka na szybie jest???

 

Szukacie dziury w całym. Jedynym problemem jest co jak wróci po pieczątkę juz na białych blachach. Inne problemy sa wyimaginowane...

 

Psuj dziwi mnie Twoje podejście - naciągasz prawo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Maćkowski napisał/a:

Nie rozumiem tych co piszą, że robimy identyfikacje na dodatkowym badaniu. A z czego to niby wynika? Są pojedyncze wyjątki jak dodatkowe VAT gdzie w zakresie jest identyfikacja z okresowego. Każde inne np. zatrzymanie dowodu rejestracyjnego za zagrożenie BRD to wykonanie badania na podstawie skierowania z policji bez identyfikacji bo niby gdzie to jest napisane?

 

Też uważam że to nadinterpretacja bo w końcu na pokwitowaniu z policji, zgodnie ze skierowaniem jest robione tylko DBT.

To skąd wiesz jakie auto sprawdzasz, jak bez identyfikacji to można i bez samochodu :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Maćkowski napisał/a:

Nie rozumiem tych co piszą, że robimy identyfikacje na dodatkowym badaniu. A z czego to niby wynika? Są pojedyncze wyjątki jak dodatkowe VAT gdzie w zakresie jest identyfikacja z okresowego. Każde inne np. zatrzymanie dowodu rejestracyjnego za zagrożenie BRD to wykonanie badania na podstawie skierowania z policji bez identyfikacji bo niby gdzie to jest napisane?

 

Też uważam że to nadinterpretacja bo w końcu na pokwitowaniu z policji, zgodnie ze skierowaniem jest robione tylko DBT.

To skąd wiesz jakie auto sprawdzasz, jak bez identyfikacji to można i bez samochodu :cool: .

Nie mam dużego doświadczenia bo jeszcze nie pracuję jako diagnosta ale jak mnie uczyli na kursach to w każdym przypadku dokonujemy identyfikacji pojazdu.Nawet na egzaminie miałem cysternę ADR z zatrzymanym dowodem za opony.Musiałem dokonać identyfikacji pojazdu a nawet sprawdzić decyzję TDT na cysternę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj dziwi mnie Twoje podejście - naciągasz prawo?

 

Nie naciągam prawa. Nie wymyślam nie istniejących problemów. Naklejka kontrolna i znaki legalizacyjne są w komplecie z białymi blachami - jesli białych blach nie ma (są czerwone do których się tych atrybutów nie wydaje) to co chcesz sprawdzać i kwestionować?

 

Problemem jest inny numer rejestracyjny w momencie jak klient przyjdzie po wpis do DR i opłacić cepik. I tylko to. Idealnego rozwiązania tej sytuacji nie znam, przyznaję się bez bicia.

Ale nie wymyślam bzdetów z naklejkami. Jeszcze troche to co niektórzy zaczną kwestionować okrągłe naklejki stref z Dekry. Bo nie można ich z czymśtam porównać i nie ma w DzU wzoru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest inny numer rejestracyjny w momencie jak klient przyjdzie po wpis do DR i opłacić cepik. I tylko to. Idealnego rozwiązania tej sytuacji nie znam, przyznaję się bez bicia.

 

Jest takie rozwiązanie polega ono na wydaniu PC do tablic rejestracyjnych, które pojazd posiadał w momencie zatrzymania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnego rozwiązania tej sytuacji nie znam
Może korekte zrobić 8) W Patronacie zostaje slad po korekcie w postaci poprzedniego zapisu i kto dokonal korekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj dziwi mnie Twoje podejście - naciągasz prawo?

 

Nie naciągam prawa. Nie wymyślam nie istniejących problemów. Naklejka kontrolna i znaki legalizacyjne są w komplecie z białymi blachami - jesli białych blach nie ma (są czerwone do których się tych atrybutów nie wydaje) to co chcesz sprawdzać i kwestionować?

 

Problemem jest inny numer rejestracyjny w momencie jak klient przyjdzie po wpis do DR i opłacić cepik. I tylko to. Idealnego rozwiązania tej sytuacji nie znam, przyznaję się bez bicia.

Ale nie wymyślam bzdetów z naklejkami. Jeszcze troche to co niektórzy zaczną kwestionować okrągłe naklejki stref z Dekry. Bo nie można ich z czymśtam porównać i nie ma w DzU wzoru...

 

Jak mamy być tacy praworządni to naklejka jest cechą identyfikacyjną - także powinna zostać zerwana - ponieważ jak sam wspomniałeś jest w komplecie z tablicami.....

A jakby oprócz tablicy czerwonej [czasowych] miał dodatkowo zamocowane inne tablice rejestracyjne to też nie widzisz ich???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy być tacy praworządni to naklejka jest cechą identyfikacyjną

Dokładnie, albo przestrzegamy przepisy albo nie mówimy, że jesteśmy cacy, tylko stwierdzamy, iż TYCH przepisów przestrzegać się nie da ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy być tacy praworządni to naklejka jest cechą identyfikacyjną

Dokładnie, albo przestrzegamy przepisy albo nie mówimy, że jesteśmy cacy, tylko stwierdzamy, iż TYCH przepisów przestrzegać się nie da ,,,

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.