Skocz do zawartości

jakie wymagania dla przyszłego diagnosty


darecki-301

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chcialem uzyskac informacje czy majac ukonczone 4 letnie liceum zawodowe o specjalnosci mechanik -kierowca pojazdow samochodowych, posiadajacy prawo jazdy kat.ABC majacy prawie 12 letnia praktyke w tym zawodzie moze po kursie ubiegac sie o zaswiadczenie w starostwie . Zasiegałem informacji tu i owdzie i nikt nie jest w stanie udzielic mi jednoznacznej odpowiedzi ,wiem ze przepis mówi o wykształceniu tech. ale podobno moje jest w tej chwili rownoznaczne z tech.Sprawa troche dla mnie dziwna ze nikt nie potrafi jednoznacznie mi tego wytłumaczyc . Ciekawi mnie czy ten problem moze rozwiazac i czy jest to w gesti starosty własciwego do miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka z Liceum Zawodowym,było to wałkowane.Najrozsądniej udaj się do swojego starostwa i tam Ci powiedzą,czy spełniasz czy nie.Ps.Najlepiej zrobić to pisemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest u nich jak z radia erewan teoretycznie moge ale w praktyce nie .Nie bardzo wiem jak ugryz temat a szkoda bo w mojej okolicy jest co najmniej wolne 3 etaty .Kursy sie zaczynaja po nowym roku unia chce je zfinansować a tu nic z tego :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz to z Nimi ustalić po prostu

 

I to najlepiej pisemnie żeby potem Ci się nikt nie wypią,ł bo jak ktoś finansuje taki kurs to w przypadku nieukończenia kursu lub nieuzyskania uprawnienia diagnosty ktoś kto za te kursy płaci będzie chciał zwrotu kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodziłem na kurs w 2008r to na pierwszym spotkaniu padło pytanie czy ktoś nie jest po liceum zawodowym bo i tak nie dostanie uprawnień , chyba że coś się zmieniło,

ustawa mówi jednak :"posiada średnie wykształcenie techniczne" a liceum zawodowe nie jest technicznym :-(

 

[ Dodano: 28-12-2011, 21:13 ]

jedyne wyjście to szybciutko eksternistycznie technikum i na kurs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz być diagnostą to zrób technikum obojętnie jakie .Liczy się tylko tytuł technika może być nawet technik budowlany diagnostą i parę lat praktyki u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu te przepisy ,poszperałem troche po forum i sa tutaj ludzie po liceum profilowanym :evil::o zawodowym ktorym sie udało przejsc ten durny przepis :cool:a juz miało byc tak pieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu te przepisy ,poszperałem troche po forum i sa tutaj ludzie po liceum profilowanym :evil::o zawodowym ktorym sie udało przejsc ten durny przepis :cool:a juz miało byc tak pieknie

 

Nie szukaj precedensu.

Tak jak już wcześniej pisano, zależy to od twojego WK.

Jeśli wydadzą decyzję odmowną to potem tylko SKO ale znam przypadki kiedy SKO utrzymało w mocy decyzję WK i nic nie dała tez sprawa w NSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz jest jakis pomysł

 

[ Dodano: 29-12-2011, 16:06 ]

dzwoniłem do TDT w Warszawie nie ma jakis specjalnych przeciwskazan wszysko zalezy jak to zinterpretuje starosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie drogi.

Wystąpić do Wydziału Oświaty o interpretacje wykształcenia. W odwołaniu do SKO to podstawa.

Zdać egzamin mistrzowski w zawodzie mechanik samochodowy w Cechu Rzemiosł Różnych.

Niepodważalne w SKO.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 29-12-2011, 23:33 ]

I jeszcze jedno. W Świadectwie Pracy lub zaświadczeniu od pracodawcy, musisz mieć zapis " mechanik" może być "kierowca-mechanik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku zaczynaam walke z machina biurokracji ,zaczne od wydziału oswiaty zobacze co mi powiedza :razz:

 

[ Dodano: 04-01-2012, 12:36 ]

mam pierwsze odpowiedzi ,kuratorium na nie starostwo tez na nie , mam miec w dokumencie napisane wyraznie średnie techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na 100% nie spelniasz wymagania wyksztalcenia czyli technicznego ja pisalem nawet do ministerstwa oswiaty zeby oni sie okreslili jakie ja mam wkoncu wyksztalcenie i w odpowiedzi napisali ze tytul technika sie ma wtedy kiedy zda sie pozytywnie egzamin na technika a po LZ byl tylko egzamin na pracownika wykfalifikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie jestem technikiem ,tylko czy po LZ ma sie wykształcenie techniczne bo takowe jest potrzebne :? dobrze wiec zeby nie zakladac nowego tematu niech ktos doradzi jak w najszybszy sposob uzupełnic to nieszczesne wykształcenie ,czy sprawe załatwi egzamin mistrzowski w Cechu RZ. R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zadaj to pytanie do TDT (swojego odziału) Bo oni opiniują twoje kwalifikacje również.

Oni nie opiniują tylko, do nich wysyła się oświadczenie o posiadanym wymaganym wykształceni i praktyce. O opinie, najlepiej na piśmie, należy udać się do właściwego (do stacji) starostwa.

 

[ Dodano: 09-01-2012, 21:42 ]

czy sprawe załatwi egzamin mistrzowski w Cechu RZ. R.

 

Dyplom Mistrzowski wydany przez Cech Rzemiosł Różanych, jest uznawany niemalże na całym świecie. Honorują go nawet w USA . Będąc mistrzem w zawodzie masz prawo nauczać innych tego zawodu ( posiadając dodatkowo przeszkolenie dydaktyczne). Jeżeli uzyskasz dyplom i starostwo odmówi uznania, bez problemu wygrasz sprawę w SKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O opinie, najlepiej na piśmie, należy udać się do właściwego (do stacji) starostwa.

 

Nie. Trzeba się udać do Starostwa na terenie, którego jest się zameldowanym a nie do tego pod któro podlega SKP, w której zamierza sie podjąc prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na jakiej podstawie, ale, ale w rozmowie z diagnostami usłyszałem, że niektóre starostwa chcą wystawić swoje pieczątki. To była rozmowa, na jakimś szkoleniu, żeby pilnować oryginałów swoich uprawnień.

Może ktoś wie więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że niektóre starostwa chcą wystawić swoje pieczątki

Pieczątki, które chce wydać starosta są uzależnione od położenia SKP, natomiast imienne uprawnienia wydaje starosta zgodnie z miejscem zamieszkania. Możesz pracować na stacji, która leży w sąsiednim powiecie i ma wyróżnik np SKP XYZ001 a Ty masz uprawnienia nadane przez swego starostę ABC/D/00001. Pieczątki jakie dostaniesz będą się odnosić do stacji na której pracujesz (wyróżnik górny "stępla") z uwzględnieniem Twego numeru diagnosty z innego powiatu (na środku lub dole pieczątki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.