Skocz do zawartości

Mała stacja z uprawnieniami do zmian k.


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy stacja j.w. posiadajaca takie uprawnienia moze się ich pozbyć z własnej inicjatywy lub je poprostu stracic i dalej funkcjonować, ale juz bez tego dotatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem to pytanie poniewaz jedna ze stacji stwierdziła, że nie może zrobić zmian konstukcyjnych bo juz nie są do tego uprwnieni, a kiedyś byli. Odesłali chłopaczka na inna stację na zmiany konstrukcyjne, tj zmniejszenie liczby miejsc - powód - zamontowano klatkę w samochodzie.

 

[ Dodano: 28-12-2011, 14:54 ]

Ktoś chce chyba podsunąć komuś coś czego sam by nie podbił :razz: zamiast otwarcie i solidnie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chce chyba podsunąć komuś coś czego sam by nie podbił :razz: zamiast otwarcie i solidnie wytłumaczyć.

To jest zbyt dalece idąca nadinterpretacja. Moim zdaniem jest teraz "nową podstawową" i faktycznie nie może robić zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest teraz "nową podstawową" i faktycznie nie może robić zmian konstrukcyjnych.

I to jest najbardziej prawdopodobne, pod warunkiem, iż przeszła odbiór po nowemu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest teraz "nową podstawową" i faktycznie nie może robić zmian konstrukcyjnych.

I to jest najbardziej prawdopodobne, pod warunkiem, iż przeszła odbiór po nowemu ,,,

To mogła być nawet stara OSKP która nie przeszła certyfikacji na OSKP i z konieczności została nową PSKP :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam PSKP od 2003 roku, w 2005 rozszerzyłem ją o pierwsze rejestracje tuż przed wejściem przepisów o braku takiej możliwości i wówczas straciłem możliwość wykonywania badań przyczep, bo okazało się, że mimo wymaganej długości stanowiska jest ono nieprzelotowe. Ostatni odbiór miałem w grudniu 2010r i niczego mi nie zabrano gdyż w/g nowych przepisów a PSKP robi się wszystkiego rodzaju badania, oprócz tych, co do których właściwy minister postanowi inaczej np ADR, VAT i jeszcze kilka innych zarezerwowanych tylko dla OSKP. Badania po zmianach konstrukcyjnych też robimy. Warunek - pozwalają na to zapisy z wyciągu ze świadectwa hmologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania po zmianach konstrukcyjnych też robimy. Warunek - pozwalają na to zapisy z wyciągu ze świadectwa hmologacji.

Coś chyba nie do końca, bo jak przyjadę ze zmianą, której producent nie homologował, bo jej nie przewidział a jest zgodna z warunkami technicznymi, to mi jej nie zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania po zmianach konstrukcyjnych też robimy.

No myśle :-)

 

Warunek

 

:)

pozwalają na to zapisy z wyciągu ze świadectwa hmologacji.

:razz:

Co masz kolego na myśli :-)

Bo sam jestem ciekawy tej myśli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto napisał/a:

Badania po zmianach konstrukcyjnych też robimy.

 

No myśle :-)

 

??

 

1a. (138) Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu,

którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu

przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM",

pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę

danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w

przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.

o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym

od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych

porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w

okręgowej stacji kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam PSKP od 2003 roku, w 2005 rozszerzyłem ją o pierwsze rejestracje tuż przed wejściem przepisów o braku takiej możliwości

 

Wynika że jest to PSKP z rozszerzenie oznaczonym małą literką "d" .

Jeżeli nie masz w oznaczeniu stacji małej literki "e" to nie możesz robić DBT po zmianaach konstrukcyjnych.

 

[ Dodano: 21-01-2012, 11:04 ]

. Ostatni odbiór miałem w grudniu 2010r i niczego mi nie zabrano gdyż w/g nowych przepisów a PSKP robi się wszystkiego rodzaju badania, oprócz tych, co do których właściwy minister postanowi inaczej np ADR, VAT i jeszcze kilka innych zarezerwowanych tylko dla OSKP. Badania po zmianach konstrukcyjnych też robimy. Warunek - pozwalają na to zapisy z wyciągu ze świadectwa hmologacji.

 

Czyli w 2010 stacja przeszła certyfikację na PSKP wg nowych przepisów?

Jeśli tak to te stację nie mogą robić DBT po zmianach konstrukcyjnych tak samo jak wspomniane ADR, autobusów na 100, przeglądu na VAT,CIT, PIT, zabytkowe i SAM oraz potwierdzanie spełnienia wymagań dla ruchu międzynarodowego.

Pozostał badania taka PSKP może wykonywać tylko dla pojazdów do 3,5 T DMC.

dotyczy to również DMC ciągników rolniczych i przyczep łączonych z nimi.

No ale tu tu "E" Ci nie przyznano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Nadal mam na pieczątce rozszerzenia cdefh oprócz AB.

 

To masz pieczątkę niezgodną z rozporządzeniem i z upoważnieniem, bo "nowe" i "nowo odebrane" stacje podstawowe mają zakres ABT lub ABTE bez rozszerzeń i mogą robić badania które nie są zarezerwowane dla okręgówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To masz pieczątkę niezgodną z rozporządzeniem i z upoważnieniem, bo "nowe" i "nowo odebrane" stacje podstawowe mają zakres ABT lub ABTE bez rozszerzeń i mogą robić badania które nie są zarezerwowane dla okręgówki...

Ale z czego to by miało wynikać ? Polecam Dz.U. 2009 nr 155 poz. 1232 załącznik nr 9.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam na pieczątce rozszerzenia cdefh oprócz AB.

 

To masz pieczątkę niezgodną z rozporządzeniem i z upoważnieniem, bo "nowe" i "nowo odebrane" stacje podstawowe mają zakres ABT lub ABTE bez rozszerzeń i mogą robić badania które nie są zarezerwowane dla okręgówki...

 

Jak nie ma na tej pieczątce AB i E /bo na przyczepy zabrano/

to co jest na tej pieczątce, bo zostało już tylko C, CC, D, T. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego to by miało wynikać ?

 

A z tego

 

Ostatni odbiór miałem w grudniu 2010r i niczego mi nie zabrano gdyż w/g nowych przepisów a PSKP robi się wszystkiego rodzaju badania, oprócz tych, co do których właściwy minister postanowi inaczej np ADR, VAT i jeszcze kilka innych zarezerwowanych tylko dla OSKP.

 

 

W/g nowych przepisów podstawowa jest ABT lub ABTE i koniec. Rozszerzenia nabywa się już z automatu bez małych literek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g nowych przepisów podstawowa jest ABT lub ABTE i koniec. Rozszerzenia nabywa się już z automatu bez małych literek.

Podziel się z tą wiedzą , które to są te przepisy i będziemy kwita . :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z czego to by miało wynikać ?

To, o czym pisze Psuj wynika z PORD po zmianach w 2009 i tak jest pomimo, że bardzo lubisz się droczyć, natomiast obowiązuje jeszcze zapis, iż SKP które miały rozszerzenia przed zmianą przepisów mogą się ubiegać o te same rozszerzenia w odbiorach ponownych do końca 2015. Dlatego podczas odbioru ponownego TDT pyta wprost czy dokonać po staremu czy po nowemu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym pisze Psuj wynika z PORD po zmianach w 2009

Wątpię żeby ktoś "kto robi w tym interesie" nie wiedział tego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podczas odbioru ponownego TDT pyta wprost czy dokonać po staremu czy po nowemu ,,,

 

A jesli ma po nowemu to rozszerzeń nie ma, co nie znaczy, że nie robi np gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, o czym pisze Psuj wynika z PORD po zmianach w 2009

Wątpię żeby ktoś "kto robi w tym interesie" nie wiedział tego :cool:

No wyobrażacie sobie, że z nikim się nie droczę a nie wszystko wiem a PoRD to jest takie ogólne pojęcie. Mam więc do Was serdeczną prośbę i oświećcie mnie niedouczonego i tak bez specjalnej drwiny zacytujcie mi ten przepis.

Skąd to wynika „W/g nowych przepisów podstawowa jest ABT lub ABTE i koniec.”

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli ma po nowemu to rozszerzeń nie ma, co nie znaczy, że nie robi np gazu.

Dokładnie tak ,,,

 

[ Dodano: 01-02-2012, 12:55 ]

Skąd to wynika „W/g nowych przepisów podstawowa jest ABT lub ABTE i koniec.”

Z par.83 PORD,,,

a oznaczenia Dz.U. 2009 nr 155 poz. 1232 załącznik nr 9. ,,,

 

[ Dodano: 01-02-2012, 13:21 ]

Wątpię żeby ktoś "kto robi w tym interesie" nie wiedział tego

Widzę jednak, że są jeszcze tacy wśród nas ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.