Skocz do zawartości

Mała stacja z uprawnieniami do zmian k.


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

Skąd to wynika „W/g nowych przepisów podstawowa jest ABT lub ABTE i koniec.”

 

PORD

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej

3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z

zastrzeżeniem ust. 1a,

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit. a, o ile

stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 84a ust. 1

pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

2) okręgowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego wszystkich pojazdów,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a.

1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu,

którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu

przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM",

pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę

danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w

przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.

o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym

od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych

porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w

okręgowej stacji kontroli pojazdów.

 

Oznaczenia są w 155 na samym dole.

 

Kolega skpauto zadeklarował się, że ma stację odebrana ponownie w 2010r po "nowemu" i nadal robi zmiany konstrukcyjne i ma małe literki na pieczątce. Po nowemu to tak nie może być, bo stacje nie mają małych literek i podstawówki nie robią zmian, tylko okręgówki. Chyba, że nastąpiło przejęzyczenie i ma odebrane "po staremu" nie dłużej niż do 2015. Wtedy mógłby zachować literki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 01-02-2012, 13:21 ]

Wątpię żeby ktoś "kto robi w tym interesie" nie wiedział tego

Widzę jednak, że są jeszcze tacy wśród nas ,,,

Bardzo dziękuję za tak obszerną i serdeczną odpowiedź zakończoną tak miłym akcentem , jest to po prostu nauczka żeby następnym razem nie kierować do Ciebie żadnych pytań i postaram się do tego zastosować.

Na temat tego przepisu powstało mnóstwo sprzeczności zakończonych wyrokami a co niektóre nadal są w Sądach. Rózne sa oceny w wyrokach.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/F4EF7E8F88

w przedmiocie odmowy wydania poświadczenia wyposażenia i warunków lokalowych dla podstawowej stacji kontroli pojazdów z rozszerzeniami c, d, e, f. 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego z dnia [...] sierpnia 2007 r.; 2. stwierdza, że uchylone decyzje nie podlegają wykonaniu; 3. zasądza od Ministra Infrastruktury na rzecz skarżącej E. M. kwotę 757 (siedemset pięćdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.”

 

„Analiza powyższych regulacji prowadzi do wniosku, że decyzja Dyrektora TDT jest decyzją poświadczającą określony stan faktyczny tj. czy stacja podlegająca sprawdzeniu spełnia wymagania dotyczące wyposażenia i warunków lokalowych określone w odpowiednich przepisach szczególnych. Do zakresu kompetencji tego organu nie należy natomiast rozstrzyganie, jakiego rodzaju badania techniczne jest uprawniona wykonywać określona stacja kontroli pojazdów, a jedynie potwierdzenie czy jest ona przygotowana lokalowo i sprzętowo do ich przeprowadzenia.”

Resztę osoby zainteresowane same sobie poszukają i wyprowadzą stosowne wnioski .

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: 01-02-2012, 15:11 ]

Psujku czy to aby aktualny przepis.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za tak obszerną i serdeczną odpowiedź zakończoną tak miłym akcentem

Czyżbyś liczył, że będę Cię głaskał podczas, gdy Ty nie stosujesz tego wobec żadnego z nas ?

Na temat tego przepisu powstało mnóstwo sprzeczności zakończonych wyrokami

Nadal nie wiem, czy chcesz rozmawiać o przepisach jakie są i nas dotyczą czy o tym co mogą z nimi zrobić wytrawni prawnicy ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ktoś "kto robi w tym interesie" nie wiedział tego

Widzę jednak, że są jeszcze tacy wśród nas ,,,

 

Ale pomału wyrabiają się...

Nie wiem tylko po co zaprzątać czyjąś uwagę wyrokami w sprawach sprzed nowelizacji PoRD w tym zakresie tj, stanu prawnego sprzed ustawy z 22,05,2009 (Dz. U. z 2009r. Nr 97, poz. 802) o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Sentencja tego wyroku z 18 stycznia 2008 nie ma już żadnego zastoswania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd to wynika „W/g nowych przepisów podstawowa jest ABT lub ABTE i koniec.”

Kolega skpauto zadeklarował się, że ma stację odebrana ponownie w 2010r po "nowemu" i nadal robi zmiany konstrukcyjne i ma małe literki na pieczątce. Po nowemu to tak nie może być, bo stacje nie mają małych literek i podstawówki nie robią zmian, tylko okręgówki. Chyba, że nastąpiło przejęzyczenie i ma odebrane "po staremu" nie dłużej niż do 2015. Wtedy mógłby zachować literki

http://gitd.gov.pl/pliki/prawo/ustawa3.pdf

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów - w zakresie:

a) sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w

szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) badań technicznych, o których mowa w lit. a, oraz niektórych badań technicznych, o których mowa w pkt 2, jeżeli stacja posiadała zezwolenie starosty na wykonywanie tych badań wydane przed dniem wejścia w życie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej;

To jest właśnie ustawa, która gdyby obowiązywała miała by zastosowanie do tego co napisałeś . Została zmieniona bo budziła wiele niepotrzebnych emocji. Właśnie dlatego zadałem przekornie pytanie czy zacytowałeś aktualną ustawę. Jakiś był cel właśnie zmiany tamtych przepisów i z tego co się orientuje niema żadnych powodów aby starosta nie mógł dokonać wpisu do rejestru na zakres z jakim występuje przedsiębiorca także o małe literki z wyjątkiem (nabicia numerów), pod warunkiem, że dysponuje wyposażeniem umożliwiającym wykonywanie tych badań.

Proponuje abyś to jednak sobie rozważył a dla pozostałych adwersarzy nie mam zamiaru nic im sugerować. Aktualne rozważania dotyczą uruchomienia stacji kontroli tylko dla pojazdów kategorii A.

Myślę że kulturalna wymiana poglądów może być ciekawa w dalszej debacie i do tego powinniśmy zmierzać, bo jak widać przepisy się często zmieniają i efekty tego mogą być zaskakujące.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe przejęzyczenie, może skrót myślowy i woda na młyn.

Chyba czasem worto to zrobić specjalnie, żeby podgrzać atmosferę. :mrgreen:

Opisując pieczątkę źle się wyraziłem. Pisząc "oprócz" miałem na myśli, że oprucz małych literek są tu dwie duże. Fakt, ten opis mi trochę nie wyszedł.

A w rzeczywistości jet tak jak kolega Psuj napisał. Odebrano ją w grudniu 2010r i dopuszczono na starych zasadach do grudnia 2015r.

Mogłem po nowemu, ale szkoda tracić uprawnienia dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maturę zdawałem dwa razy, przez ortografię.

Na studia, też załapałem się na wolnego słuchacza, bo dostałem banie z pisemnego.

Może chociaż forumowicze będą łaskawsi dla dysortografika. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż forumowicze będą łaskawsi dla dysortografika.

Nie ma problemu pod warunkiem że nie będzie mylił liter w oznaczeniu SKP. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów - w zakresie:

a) sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w

szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) badań technicznych, o których mowa w lit. a, oraz niektórych badań technicznych, o których mowa w pkt 2, jeżeli stacja posiadała zezwolenie starosty na wykonywanie tych badań wydane przed dniem wejścia w życie ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej;

 

Zamiast się oburzać, sprawdź proszę z którego roku PORD-u używasz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chociaż forumowicze będą łaskawsi dla dysortografika.

Nie ma problemu pod warunkiem że nie będzie mylił liter w oznaczeniu SKP. :evil:

 

Literki to ja dobre napisałem. Z "oprócz" wystąpił problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.