Skocz do zawartości

Jaki dokument odpowiada DR


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat, bo chyba warto, żeby to nie zginęło.

 

Panowie - bzdurą jest podejście, że dokument odpowiadający dowodowi rejestracyjnemu to wyłącznie PC. Owszem - nieraz będzie to PC, ale innym razem pokwitowanie z Policji czy zaświadczenie, a jeszcze innym razem nic!!

 

 

Na NIC i za nic nie przeprowadzam BT ;)

Na takie zaswiadczenie i dodatkowo okazaną przez klienta KP(nie musowo) z przyjemnością :)

 

zasw.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    20

  • blakop

    9

  • DARIO64

    8

  • JANUSZ60

    7

Czy w przypadku zagubienia DR, WK nie powinien wydać PC i TTR jeśli właściciel nie przedstawi zaświadczenia z ważnym OBT :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku zagubienia DR, WK nie powinien wydać PC i TTR jeśli właściciel nie przedstawi zaświadczenia z ważnym OBT :?: .

 

Jak nie ma OBT to powinien wydać PC i TTR na dojazd do SKP celem wykonania badania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma OBT to powinien wydać PC i TTR na dojazd do SKP celem wykonania badania

 

I zaraz dojdziemy do naklejek na szybie itp. i znowu się zapętlimy :P

 

A poza tym WK które wyda PC i "czerwone blachy" na dojazd do badania pewnie można policzyć na palcach, u mnie wszystko na gębę - Jedź Pan i zrób badanie, ale na podstawie czego to dopiero u mnie się dowiaduje, pół biedy jak ma KP wtedy mu robię a jak nie ma to z powrotem azymut do WK po jakiś papier :razz: i tak se jeździ ludzik w tą i z powrotem wku...ny jak nic :?

 

Tylko nie zaczynajmy znów tematu czy KP odpowiada DR please :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku zagubienia DR, WK nie powinien wydać PC i TTR jeśli właściciel nie przedstawi zaświadczenia z ważnym OBT :?: .

 

WK wyda to o co zawnioskuje właściciel. Chce zaświadczenie - dostanie zaświadczenie. Chce PC i tablice tymczasowe - dostanie je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK wyda to o co zawnioskuje właściciel. Chce zaświadczenie - dostanie zaświadczenie. Chce PC i tablice tymczasowe - dostanie je :)

 

Pamiętaj, że są też WK co działają ciągle w myśl zasady:

"co podać - kawa i wuzetka są obowiązkowe" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam nowy temat, bo chyba warto, żeby to nie zginęło.

 

Panowie - bzdurą jest podejście, że dokument odpowiadający dowodowi rejestracyjnemu to wyłącznie PC. Owszem - nieraz będzie to PC, ale innym razem pokwitowanie z Policji czy zaświadczenie, a jeszcze innym razem nic!!

 

 

Na NIC i za nic nie przeprowadzam BT ;)

Na takie zaswiadczenie i dodatkowo okazaną przez klienta KP(nie musowo) z przyjemnością :)

 

Obrazek

Taka własnie "bumagę"tez przerabiałem...

 

[ Dodano: 29-02-2012, 22:59 ]

Pamiętaj, że są też WK co działają ciągle w myśl zasady:

"co podać - kawa i wuzetka są obowiązkowe"

:shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK wyda to o co zawnioskuje właściciel

A właściciel powinien "chcieć" to czego zażąda od niego diagnosta.

Widzę wyraźną przewagę na korzyść PC wydanego nawet na stałe TR.

 

[ Dodano: 01-03-2012, 09:16 ]

Tylko nie zaczynajmy znów tematu czy KP odpowiada DR please :-P

Nie ma potrzeby, we Wrocławiu ten dylemat już jest dawno rozstrzygnięty.

Z tego co wiem w lubuskiem też już SKP otrzymują pisma z taką jak wrocławska wykładnią.

Czyli zakaz wykonywania OBT na innym dokumencie jak DR lub PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie - jak dotąd - za zabrany DR przez policję (brak aktualnego BT) robimy normalne OBT .

W WK nie robią problemów - na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wyraźną przewagę na korzyść PC wydanego nawet na stałe TR.

 

Nie ma możliwości wydania PC w celu dojazdu na BT na stałe tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w lubuskiem też już SKP otrzymują pisma z taką jak wrocławska wykładnią.

 

Nie nie otrzymujemy. I np powiat grodzki gorzowski wydaje próbne, a starostwo bez problemu przyjmuje na pokwitowaniu. Ale już chyba wszyscy, albo prawie wszyscy diagności wołają PC i czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w lubuskiem też już SKP otrzymują pisma z taką jak wrocławska wykładnią.

Nie nie otrzymujemy.

 

No to znowu Zielona Góra was wyprzedza.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zachęcam do zerknięcia na 1 stronę tego tematu.

 

Pismo tam zamieszczone zostało przeredagowane z aktualną datą jako oficjalne stanowisko MI :) Będzie piwo, to wkleję ;)

 

Czyli reasumując:

OBT robimy albo z DR, albo z czymkolwiek innym w zależności od sytuacji (pokwitowanie, zaświadczenie, skierowanie itp. - w zależności od sytuacji pojazdu), albo... z niczym (np. nowy - badanie jednostkowe)

 

To tak dla informacji dla tych, co opierają się na opiniach MI... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za jedno na pewno nie wrzuci ,,,

Ja juz swoje postawiłem. :-P

ale faktycznie, że zależy jak bardzo chce mu się "pić", bo może to po szewskim poniedziałku... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.