Skocz do zawartości

Pojazd uprzywilejowany - przekroczone warunki techniczne


max72

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjechał (do kolegi) na BT pojazd straży pożarnej sprowadzony z zagranicy, który pracował na lotnisku ma po przekraczane wszelkie możliwe masy i wymiary

wynik badania P czy N, bo tyle wersji co słyszałem to już się pogubiłem

ps.

podobnież § 1. Dz U. 32 dotyczy tylko homologacji a nie odstępstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał (do kolegi) na BT pojazd straży pożarnej sprowadzony z zagranicy, który pracował na lotnisku ma po przekraczane wszelkie możliwe masy i wymiary

wynik badania P czy N, bo tyle wersji co słyszałem to już się pogubiłem

ps.

podobnież § 1. Dz U. 32 dotyczy tylko homologacji a nie odstępstwa

 

A był rejestrowany za granicą?

Bo może nie jest w ogóle nie przeznaczony do ruchu drogowego?

Generalnie to N i wystapienie do MTiB o odstępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki były w

Dziennik Ustaw z 2000 r. Nr 45 poz. 524

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW: SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI, OBRONY NARODOWEJ ORAZ SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 18 maja 2000 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych Policji, Urzędu Ochrony Państwa, Straży Granicznej, Służby Więziennej i straży pożarnej.

 

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0524.htm

 

ale ten DzU został uchylony przez

Dz.U. 2001 nr 129 poz. 1444 2004.01.01 (akt objęty tekstem jednolitym)

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym.

 

to wg http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20000450524

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Ci piwa nie postawił, że o zaznaczeniu "pomógł" juz nie wspomnę :shock:

 

ja tam wylewny nie jestem, tym bardziej przed sylwestrem :)

 

§ 1.

 

2. Przepisy rozporządzenia stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu wejścia w życie rozporządzenia.

 

3. Pojazd musi być budowany na bazie pojazdu posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu lub podwozia posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu niekompletnego.

 

najgorzej jak się pisze w czyimś imieniu, tak jak wcześniej napisałem gdzieś to funkcjonowało na terenie lotniska w Niemczech, po długiej debacie z WK wynik badania N i wystąpienie o odstępstwo, nie mniej jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Ci piwa nie postawił, że o zaznaczeniu "pomógł" juz nie wspomnę :shock:

 

ja tam wylewny nie jestem, tym bardziej przed sylwestrem :)

 

§ 1.

 

2. Przepisy rozporządzenia stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu wejścia w życie rozporządzenia.

 

3. Pojazd musi być budowany na bazie pojazdu posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu lub podwozia posiadającego świadectwo homologacji typu pojazdu niekompletnego.

 

najgorzej jak się pisze w czyimś imieniu, tak jak wcześniej napisałem gdzieś to funkcjonowało na terenie lotniska w Niemczech, po długiej debacie z WK wynik badania N i wystąpienie o odstępstwo, nie mniej jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem

 

Tego to Brodaty nie mógł wiedzieć ale rozporządzenie podał prawidłowe, więc wylewność jak najbardziej wskazana :lol:

No to jednak stanęło na tym co sugerowałem ale to wiesz i bez forum. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Czy pojazd specjalny 3-osiowy (2 osie napędowe wyposażone w opony blizniacze) RP1991 - dzwig o DMC 30 ton musi posiadać odstępstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.