Skocz do zawartości

Auto terenowe...przedłużona buda...wspawana grodż...vat :)


Mario_Gdynia

Rekomendowane odpowiedzi

SAM nie może mieć ramy fabrycznej z VINem.

Na pewno ? Już pisałem o przyczepie żywcowej którą mamy w firmie ,miała 17 znaków na ramie . Miała ,ale już nie ma ,ostatnio nabijaliśmy bo skorodował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    13

  • diwhizz

    13

  • Marek1

    11

  • Psuj

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

SAM nie może mieć ramy fabrycznej z VINem.

Na pewno ? Już pisałem o przyczepie żywcowej którą mamy w firmie ,miała 17 znaków na ramie . Miała ,ale już nie ma ,ostatnio nabijaliśmy bo skorodował.

 

Przecież SAMom nr ramy nadaje WK.

Więć był to VIN w tym znaczeniu?

http://www.pimot.org.pl/pol/nadawanie-kodow-wmi-vin

To był jakiś zarejestrowny producent SAMów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się doścignąć w tym Ciebie ;)

Ja myślałem że jest na odwrót... :-P

 

Spotkałem się już z VIN'em na SAM'ie również.

Jak ktoś ma taką fantazję

 

Chyba raczej zbędne pieniądze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale już słyszymy, że rama też nie będzie fabryczna hehe ;)

Tak, tak proszę wysokiego sądu.

Ta rama nie jest fabryczna tylko tak podobnie wygląda. :-P

Zrobiłem ją sam z kolegą.... :cool:

 

Zaraz, Panowie a jeśli wykonam ramę, która będzie stanowiła wierną kopię ramy fabrycznej to nikt mi tego nie przykepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, Panowie a jeśli wykonam ramę, która będzie stanowiła wierną kopię ramy fabrycznej to nikt mi tego nie przykepie?

 

Nie ma tak łatwo, są przepisy:

RMin Infr

z dnia 22 października 2004 r.

w sprawie badań zgodności pojazdów zabytkowych i pojazdów marki "SAM" z warunkami technicznymi

Dz.U. 2004 Nr 238 Poz. 2395

§ 1. Rozporządzenie określa:

1) zakres i sposób przeprowadzania badań zgodności z warunkami technicznymi pojazdów:

b) zbudowanych przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, których markę określa się jako "SAM", zwanych dalej "pojazdami marki "SAM"";

Chodzi o rame WŁASNEJ KONSTRUKCJI a nie np. wierna kopię :) no chyba że sam taką skonstruujesz.

Jednak jeśli idziesz do tej przeróbki przez PiMOT, to oni Ci już tam wszystko wyjaśnią 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o rame WŁASNEJ KONSTRUKCJI a nie np. o plagiat :) no chba że sam go zaprojektujesz.

Jednak jeśli idziesz do tej przeróbki przez PiMOT, to oni Ci już tam wszystko wyjaśnią 8)

 

Oczywiście, sprawa prosta jak konstrukcja ramy samochodu terenowego. Nie ma co wydziwiać i nie sądzę, żeby ktos dywagował czy jest jej bliżej LJ, LR ... jednym słowem, typowa polska przypadłość, po co ma być prosto jak może być skomplikowanie, najważniejsze aby obywatel czuł się odpowiednio sponiewierany, ale to już temat bardziej z zakresu socjologii i polityki niż techniki samochodowej.

 

Co do użycia oryginalnej ramy i zbudowania nadwozia na konstrukcji rurowej to czy taka produkcja przeszła by przez badanie diagnostyczne Waszym zdaniem:

03.JPG04.JPG02.JPG18.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, sprawa prosta jak konstrukcja ramy samochodu terenowego

 

Oczywiście że prosta tylko przepisy trzeba umieć czytać:

b) zbudowanych przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, których markę określa się jako "SAM", zwanych dalej "pojazdami marki "SAM"";

 

Co do użycia oryginalnej ramy i zbudowania nadwozia na konstrukcji rurowej to czy taka produkcja przeszła by przez badanie diagnostyczne Waszym zdaniem:

Obrazek Obrazek ]

 

I tu już NADWOZIE konstrukcji własnej masz :roll:

Oczywiście to "własnej konstrukcji" oznacza że musi być projekt tej konstrukcji i wykonanie zgodne z projektem. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.