Skocz do zawartości

Pierwszy Przeglad - data waznosci


malymis

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest skomplikowana. Zrobilem kilka miesiecy temu pierwszy przeglad dla sprowadzonego auta. Niestety nie zdazylem go zarejestrowac w Polsce. Mieszkam za granica i po prostu wrocilem tym samochodem do UK. Zalozylem tam instalacje gazowa. Teraz znow jestem w Polsce i na stacji diagnostycznej powiedziano mi , ze nie da sie zalegalizowac w Polsce LPG bo mam juz pierwszy przeglad. Oczywiscie nie mam zadnych kwitow na to bo w UK daja certyfikat, ktory do nikomu nie jest potrzebny oprocz wlascicieli kilku marek samochodow , ktorzy moga na LPG wjezdzac za darmo do centrum Londynu. Dla mnie ok. Moge zaplacic po raz drugi za ten przeglad ale czy wogole mozna go zrobic drugi raz? Czy ma jakas date waznosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zaplacic po raz drugi za ten przeglad ale czy wogole mozna go zrobic drugi raz? Czy ma jakas date waznosci?

Możesz zrobić drugi bez problemu (ewentualnie na innej SKP). Tylko na zbiornik gazu musisz mieć polski dozór techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego. Auto nie przerabiane. Normalne LHD tylko na brytyjskich blachach a ja bardzo pokojowy. Instalacja sekwencyjna profesjonalnie zalozona. Dlatego wolalbym juz jezdzic na obcych tablicach niz demontowac bo za duzo mnie to kosztowalo. Ostatnim razem byly totalne korowody. W koncu na ktorejs stacji trafil sie taki starszy gosc , ktory spojzal na numer seryjny i odrazu stwierdzil, ze auto nie jest przekladka. nie przeszkadzal mu nawet brak nabitych numerow nadwozia. Drugi diagnosta klocil sie z nim jeszcze ale ustapil. Ja nie wiem co bedzie jak moj drugi wynalazek przywioze. Mam zamiar wrocic do kraju i predzej czy pozniej bede musial wszystko pozalatwiac ale po kilku latach za granica odwyklem od tego domu wariatow.

 

Nie ma takiej opcji zeby byl wpis w DR bo w UK nie ma czegos takiego jak wpis w DR.

Zglasza sie tylko do ubezpieczalni ewentualnie do TfL zeby za darmo jezdzic w centrum Londynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma wpisu GAZ w DR LPG to raczej nie tak prosto.

 

Dokładnie. Fakt montażu instalacji lub dwupaliwowość powinno być odnotowane w zagranicznym dowodzie rejestracyjnym. W innym wypadku do legalizacji tego w Polsce jest potrzebna faktura na montaż i wyciąg świadectwa homologacji na instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji zeby byl wpis w DR bo w UK nie ma czegos takiego jak wpis w DR.

 

A rodzaj zasilanego paliwa?

 

nie przeszkadzal mu nawet brak nabitych numerow nadwozia.

 

Że jak???? Co to za marka i model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TfL zeby za darmo jezdzic w centrum Londynu.

 

T Wy tam macie klawe życie,bo u nas chcąc jeżdzić to trzeba zatankować za wlasne pieniądze. To taki żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem Buicka Regala

 

W hamerykańcach się zgodzę, że numer jest na podszybiu, ale nastawialiśmy się na europejczyka i stąd to zdziwienie. Co do gazu to jak wyżej, do zalegalizowania w Polsce musisz mieć

faktura na montaż i wyciąg świadectwa homologacji na instalację.

 

Chyba, że był juz "zalegalizowany" za granicą. Jeśli nie był to pewnie i tak to gdzieś załatwisz, ale nie bez naruszenia prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj paliwa - petrol. Gdyby fabrycznie mial LPG to byloby wbite. albo gdyby przyjechal juz z instalacja LPG do UK. Bo wtedy nastepuje pierwsza rejestracja do systemu. Tutaj LPG jest praktyczne bo przechodzac MOT diagnosty nie obchodzi czym jest zasilany pojazd. Wjezdza sie na LPG i wyniki sa jak przy super ekologicznym Priusie :).

 

[ Dodano: 02-01-2012, 17:46 ]

TfL zeby za darmo jezdzic w centrum Londynu.

 

T Wy tam macie klawe życie,bo u nas chcąc jeżdzić to trzeba zatankować za wlasne pieniądze. To taki żarcik.

 

Ha ha . Ci co musze wjezdzac tak sie nie ciesza bo to sporo kosztuje naprawde. Dlatego niektore firmy jak Jeep zrobily taka homologacje, i teraz np Cherokee jako pojazd ekologiczny moze jezdzic po cantrum za free. Niestety taka homologacja jest droga i nie oplaci sie jej robic na pojedyncze egzemplarze ale sporo ludzi zaklada instalacje i odkrywa to po fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czegoś wystraszyli :-D

 

No najpewniej tego, że zrobili OBT pojazdu ze światłami asymetrycznymi dla RHD a już na pewno z symetrycznymi

Bo przecież nikt Ci w Anglii nie mruga, że oślepiasz :lol:

 

[ Dodano: 02-01-2012, 21:17 ]

Instalacja sekwencyjna profesjonalnie zalozona...... za duzo mnie to kosztowalo.

Zakładałeś gaz w Anglii :shock: Polsce za te pieniądze miałbyś pewnie wtrysk gazu a sekwencję za połowę tego co w Anglii :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt nie wymienia symetrycznych swiatel. W Polsce juz nawet policja sobie odpuszcza. Tak samo w Niemczech. Nikt tez nie mruga bo amerykanskie swiatla nie oslepiaja :) Kto ma amcara ten wie jak swieca.

Co do instalacji to juz sie zmienilo odkad Polacy weszli mocno na rynek. Sekwencje juz za 850-1000 f zalozysz bez problemu w Londynie. Podatki sa tu duzo nizsze niz w Polsce wiec jakos sie ludziom oplaci. Kiedys owszem zalozenie sekwencji kosztowalo 2500 i dostawalo sie od Anglika zmasakrowany samochod z dziura na srodku tylnego blotnika. Podobnie bylo z mechanikami i naprawami. Dlatego trzeba szukac polskiego zakladu choc moich samochodow to nawet Polacy robic nie chca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanskie swiatla nie oslepiaja

 

Nie chodzi o oślepianie ,tylko o lepsze oświetlanie pobocza drogi(asymetria)=bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi o oślepianie ,tylko o lepsze oświetlanie pobocza drogi(asymetria)=bezpieczeństwo

Kolega się takimi pierdołami nie przejmuje bo wie, że zajmie się tymi światłami prokurator jak potrąci pieszego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o oślepianie ,tylko o lepsze oświetlanie pobocza drogi(asymetria)=bezpieczeństwo

Jest to najbardziej widoczne gdy przegląda się statystyki wypadków, gdzie zimą najwięcej ofiar smiertelnych stanowia piesi.

Tutaj nikt nie wymienia symetrycznych swiatel. W Polsce juz nawet policja sobie odpuszcza.

Tak Ci się tylko wydaje. Zmienisz zdanie gdy potrącisz pieszego i biegły orzeknie, ze miałeś nieprawidłowe reflektory. Wtedy to Ty będziesz winny a nie pijany pieszy co wtoczył Ci sie pod samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienisz zdanie gdy potrącisz pieszego i biegły orzeknie, ze miałeś nieprawidłowe reflektory

a kierowca-właściciel powie że był na przeglądzie i tam mu powiedzieli że mogą być takie światła :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kierowca-właściciel powie że był na przeglądzie i tam mu powiedzieli że mogą być takie światła

 

Za stan techniczny pojazdu odpowiada kierujący a nieznajomośc prawa niczego nie tłumaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajda sie zyczliwi z dobrymi radami. Moze dlatego Polska jest takim porabanym krajem, ze tylu tu madrali , ktorzy wszystko wiedza najlepiej. Bardzo glupi ci Amerykanie , ze maja takie swiatla. Tam nie ma pieszych przeciez. Jacy glupi sa Niemcy , ktorzy pozwalaja samodzielnie tankowac gaz. Zreszta Holendrzy, Belgowie, Brytyjczycy i Francuzi tez :). Gwoli scislosci doskonale wiem jak dzialaja swiatla. Jesli jezdze w UK to samochod musi przejsc MOT , ktore z pewnoscia jest niedbale przeprowadzane skoro dopuszczeja symetryczne swiatla i auta LHD i nikogo nie obchodzi na jakim paliwie jezdzi moj samochod.

Rozumiem uwage w rodzaju - przepis mowi tak i tak lub jeszcze bardziej mi sie podoba gdy ktos napisze jak to ominac. Dobija mnie gdy ktos kto nie ma zielonego pojecia jak sie jezdzi amerykanskim lub brytyjskim autem madrzy sie a wszystko usprawiedliwia troska o bezpieczenstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo glupi ci Amerykanie
glupi sa Niemcy
Holendrzy, Belgowie, Brytyjczycy i Francuzi tez

A oni jakie mają zdanie o nas ? Jak Kuba Bogu ,tak Bóg Kubie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.