Skocz do zawartości

Pierwszy Przeglad - data waznosci


malymis

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem uwage w rodzaju - przepis mowi tak i tak lub jeszcze bardziej mi sie podoba gdy ktos napisze jak to ominac.

Msz bardzo "polski" stosunek do przepisów a u nas obowiązuja takie które niedopuszczają ww świateł.

Jednak mogę dordzić jak to ominąć.

Jak ostatecznie przerejestrujesz pojazd na Polskę wymień światła na takie jakie są u nas wymagane. Wiem że dla potrzeb jazdy w przypadku RHD są naklejki na szybę reflektora które rozpraszają ten asymetryczny promień światła i zapobiegają oślepianiu.

Dobija mnie gdy ktos kto nie ma zielonego pojecia jak sie jezdzi amerykanskim lub brytyjskim autem madrzy sie a wszystko usprawiedliwia troska o bezpieczenstwo.

No to tu właśnie źle trafiłeś!

Mam stale od 1990 roku BUICK-a Skylark 3.0 V6 wersję LIMITED /jeśli wiesz co to w amerykańcach znaczy/ i w tym czasie także parę innych amerykańców.

BUICK nie jest moim jedynym autem a domu a najechałem nim już ponad 200.000 km z wielką przyjemnością i dla przyjemności.

Jednak reflektory mam tak ja trzeba asymetryczne LHD z europejską homologacją że świetle przeciwmgłowym nie wspomnę którego u Ciebie pewnie też brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tu trafiłeś pod zły adres ...
:ok

 

[ Dodano: 04-01-2012, 08:37 ]

Dobija mnie gdy ktos kto nie ma zielonego pojecia jak sie jezdzi amerykanskim lub brytyjskim autem madrzy sie a wszystko usprawiedliwia troska o bezpieczenstwo.

 

Nie cwaniakuj. Nie podoba Ci się nasz kraj to zostań za granicą i nie wracaj do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz bardzo niepolskie podejscie do przepisow i dlatego szlag mnie trafia. Rozumiem , ze przepisy sa absurdalne i nie da sie na to nic poradzic ale nie rozumiem po kiego diabla je jeszcze usprawiedliwiac. Zadalem pytanie na forum , na ktore dostalem odpowiedz natychmiast. Reszte doczytalem, znalazlem rozwiazanie i super.

Jesli Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! ni urzednicy postawia przy mnie straznika z bronia i kaza skakac na jednej nodze to moze i bede skakal ale z pewnoscia nie bede opowiadal , ze to dobre dla zdrowia. I tylko o to mi chodzi.

Gratuluje skylarka i wiem co to znaczy limited po angielsku choc w zaleznosci od modelu i marki moze znaczyc cokolwiek. Sam mialem Buicka Regala 1991 coupe wlasnie w wersji limited.

 

[ Dodano: 04-01-2012, 09:17 ]

Bardzo podoba mi sie nasz kraj. Nie podoba mi sie tylko , ze czasami przypomina dom wariatow. A gdy pacjenci zaczynaja mowic , ze kaftany maja dla wlasnego dobra i wogole to sa gustowne to zaczyna to byc beznadziejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam juz bardzo niepolskie podejscie do przepisow i dlatego szlag mnie trafia.

 

Jedyne co masz to nie polskie podejście do biurokracji, której w Anglii jest duuużo mniej. Podejście do przepisów zostało Ci po polsku - czyli jak zakombinować, żeby ominąć przepis...

ale nie rozumiem po kiego diabla je jeszcze usprawiedliwiac.

 

My nie usprawiedliwiamy, nie tworzymy, ani nie wymyślamy prawa. My mamy je stosować i wymagać ich stosowania przez kierowców. Nie podoba się? Cóż... świat jest wielki... np w niektórych stanach USA badań technicznych nie ma w ogóle... droga wolna, nawet wizy mają znieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjczyk glupie przepisy po prostu ignoruje dlatego radiowoz stoi przed przejsciem a ludzie przechodza na czerwonym. Takich przykladow jest mnostwo. Wszelkie interpretacje rozstrzyga na korzysc klienta. Diagnosta dostaje szczegolowa liste rzeczy , ktore musi zrobic na przegladzie i potrzebuje do tego kilku prostych narzedzii i to urzadzenie do mierzenia skladu spalin. Nie musi wtedy dbac o wlasna dupe bo robi od A do Z a wreszta nie wnika. Ma 40 czy 45 minut na wszystko i jesli umowi sie ze mna to nie moze juz wziac nikogo innego. Co wiecej moge jechac na MOT bez ubezpieczenia i podatku drogowego. Jesli policja mnie zatrzymuje to dzwoni do warsztatu i jade dalej.

Ja wiem , ze w Polsce jest inaczej dlatego nie oczekiwalem od was cudow a moje pytanie brzmialo czy da sie przejsc pierwszy przeglad dwa razy. Jesli tak to juz ja sobie te durne polskie przepisy zgrabnie obejde i to calkiem legalnie. Napisales , ze bedzie formalny problem i to tez jest ok bo sprawdzilem i rzeczywiscie masz racje ale drugi pierwszy przeglad zalatwia mi moje problemy. Jesli system narzuca durnowate nakazy to moim prawem jest znalezc sposob zeby je ominac, a ze wy wiecie jak to formalnie dziala to zadalem pytanie zeby juz nie miec niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moje pytanie brzmialo czy da sie przejsc pierwszy przeglad dwa razy.

 

Nie ma żadnych przeciwwskazań. Nie zagłębiając się w warunki techniczne - płacisz i masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.