Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

benz13

Czy podczas BT z zagranicy pobieracie opłatę za hak?

Polecane posty

benz13

Witam mam pytanie czy podczas badania okresowego za granicy gdy auto ma hak to pobieracie opłatę dodatkową 35 zł czy tylko za okresowe ? Bo na ostatnim spotkaniu z PISKP

nikt konkretnej odpowiedzi nie udzielił jedni pobierają inni mówią że się nie pobiera? Pozdrawiam

mirek.g

My pobieramy.Teoretycznie jeśli w zagranicznym DR jest wpis to nie powinno się pobierać,(nie spotkałem takiego wpisu)

TOSPOL

Tak jak mirek.g

grzegorz70

Ja również pobieram.

radek.m

U nas też pobieramy.

mmiodzio

U nas również pobieramy.

darkdog
Teoretycznie jeśli w zagranicznym DR jest wpis to nie powinno się pobierać,(nie spotkałem takiego wpisu)

Ja też więc pobieram zresztą na szkoleniu w Bydgoszczy też tak mówili :-D

luket

Też chciałbym pobierać, ale z konkurencji nikt tego nie robi więc wiadomo gdzie handlarz jedzie.

jarek1

Popieram Mirka też pobieram

OLEK

Z tłumaczenia nie wynika że hak a ma to należy pobrać grajcary.

JANUSZ60
Z tłumaczenia nie wynika że hak a ma to należy pobrać grajcary.

Musiałbyś przetłumaczyć to zdanie, abym wiedział jak postępujesz ,,,

Heniek

Na naszej stacji, podobnie jak na konkurencyjnych stacjach, nie pobieramy dodatkowej opłaty za hak.

pablos

Witam

A jak należy postąpić jeżeli pojazd przyjechał tylko na ustalenie danych do pierwszej rejestracji ??

Pozdrawiam Paweł

Qnick
tylko na ustalenie danych

Ustalenie danych to ustalenie co Cię hak obchodzi :) jak ma w zagranicznym DR wpisany to powinno się to znaleźć w naszym DR a jak mu nie wpiszą to przyjedzie na badanie jak mu zatrzymają Panowie Policjanci DR lub przy najbliższym okresowym :lol: i wtedy zapłaci :P

hugol22

badanie dodatkowe ,na zaświadczeniu wpisujesz brakujące dane ,pobierasz opłatę 60 zł,nie ustalasz terminu .

Psuj
A jak należy postąpić jeżeli pojazd przyjechał tylko na ustalenie danych do pierwszej rejestracji ??

Jesli w zagranicznym DR jest adnotacja o zamontowanym haku to przepisuje w nasze zaświadczenie do pkt 2, jeśli nie to informuje klienta o konieczności wykonania badania. Jego decyzja.

A reszta to:

badanie dodatkowe ,na zaświadczeniu wpisujesz brakujące dane ,pobierasz opłatę 60 zł,nie ustalasz terminu .

IVVO

Ja ustalam dane za 60 złociszy, jeśli jest hak to w uwagach wpis / pojazd wyposażony w hak/ nie badam prawidłowości jego zamontowania więc nie pobieram 35 złociszy/ do decyzji WK/

ketiw38

Dobre - nie sprawdzasz nie czytasz tabliczki i wpisujesz O1, O2 itd i piszesz pewno zamiast

(...)/ pojazd wyposażony w hak/(...)

czasami piszesz pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy

bo znaczenie obydwu wpisów uważam za jednoznaczne.

Oczywiście nie przeczę ty tego nie sprawdzasz za to ja tak (nawet jak jest wpis w dr innego państwa - hak) - bo ustalam dane :evil:

IVVO

Nie jest jednoznaczne- hak wpisuje się w warunkach dodatkowych a nie uwagach /pojazd przystosowany do....... O1 i O2. W uwagach wskazuje tylko że on jest to nie to samo.

ketiw38

to rozumie, że tabliczki samochodu znamionowej (nie mylić z tabliczką haka) też nie musisz oglądać bo po co przecież wszystko jesyt w porządku na TZ 1500 kg a w dowodzie 1300 ( na tabliczce 2 kN ciągu a w dowdzie 0 - 2000 kg) - widzisz może jakieś podobieństwo :?:

Regan55
tylko na ustalenie danych

Ustalenie danych to ustalenie co Cię hak obchodzi :) jak ma w zagranicznym DR wpisany to powinno się to znaleźć w naszym DR a jak mu nie wpiszą to przyjedzie na badanie jak mu zatrzymają Panowie Policjanci DR lub przy najbliższym okresowym :lol: i wtedy zapłaci :P

A ja własnie nawet w takim wypadku wpisuję... :razz:

Qnick
A ja własnie nawet w takim wypadku wpisuję...

Nie lubię wychodzić "przed szereg" i robić coś, czego się ode mnie nie wymaga :-P pozwala to zaoszczędzić trochę nerwów :)

adam1501
Nie lubię wychodzić "przed szereg" i robić coś, czego się ode mnie nie wymaga :-P pozwala to zaoszczędzić trochę nerwów :)

Dokładnie, nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Chce klient ustalenie danych to je ustalam i dalej nie wnikam, chyba ,że we wolnych wnioskach z klientem...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.