Skocz do zawartości

Czy podczas BT z zagranicy pobieracie opłatę za hak?


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy podczas badania okresowego za granicy gdy auto ma hak to pobieracie opłatę dodatkową 35 zł czy tylko za okresowe ? Bo na ostatnim spotkaniu z PISKP

nikt konkretnej odpowiedzi nie udzielił jedni pobierają inni mówią że się nie pobiera? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jeśli w zagranicznym DR jest wpis to nie powinno się pobierać,(nie spotkałem takiego wpisu)

Ja też więc pobieram zresztą na szkoleniu w Bydgoszczy też tak mówili :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumaczenia nie wynika że hak a ma to należy pobrać grajcary.

Musiałbyś przetłumaczyć to zdanie, abym wiedział jak postępujesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam

A jak należy postąpić jeżeli pojazd przyjechał tylko na ustalenie danych do pierwszej rejestracji ??

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na ustalenie danych

 

Ustalenie danych to ustalenie co Cię hak obchodzi :) jak ma w zagranicznym DR wpisany to powinno się to znaleźć w naszym DR a jak mu nie wpiszą to przyjedzie na badanie jak mu zatrzymają Panowie Policjanci DR lub przy najbliższym okresowym :lol: i wtedy zapłaci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie dodatkowe ,na zaświadczeniu wpisujesz brakujące dane ,pobierasz opłatę 60 zł,nie ustalasz terminu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak należy postąpić jeżeli pojazd przyjechał tylko na ustalenie danych do pierwszej rejestracji ??

 

Jesli w zagranicznym DR jest adnotacja o zamontowanym haku to przepisuje w nasze zaświadczenie do pkt 2, jeśli nie to informuje klienta o konieczności wykonania badania. Jego decyzja.

A reszta to:

badanie dodatkowe ,na zaświadczeniu wpisujesz brakujące dane ,pobierasz opłatę 60 zł,nie ustalasz terminu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustalam dane za 60 złociszy, jeśli jest hak to w uwagach wpis / pojazd wyposażony w hak/ nie badam prawidłowości jego zamontowania więc nie pobieram 35 złociszy/ do decyzji WK/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre - nie sprawdzasz nie czytasz tabliczki i wpisujesz O1, O2 itd i piszesz pewno zamiast

(...)/ pojazd wyposażony w hak/(...)

czasami piszesz pojazd przystosowany do ciągnięcia przyczepy

bo znaczenie obydwu wpisów uważam za jednoznaczne.

Oczywiście nie przeczę ty tego nie sprawdzasz za to ja tak (nawet jak jest wpis w dr innego państwa - hak) - bo ustalam dane :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jednoznaczne- hak wpisuje się w warunkach dodatkowych a nie uwagach /pojazd przystosowany do....... O1 i O2. W uwagach wskazuje tylko że on jest to nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rozumie, że tabliczki samochodu znamionowej (nie mylić z tabliczką haka) też nie musisz oglądać bo po co przecież wszystko jesyt w porządku na TZ 1500 kg a w dowodzie 1300 ( na tabliczce 2 kN ciągu a w dowdzie 0 - 2000 kg) - widzisz może jakieś podobieństwo :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na ustalenie danych

 

Ustalenie danych to ustalenie co Cię hak obchodzi :) jak ma w zagranicznym DR wpisany to powinno się to znaleźć w naszym DR a jak mu nie wpiszą to przyjedzie na badanie jak mu zatrzymają Panowie Policjanci DR lub przy najbliższym okresowym :lol: i wtedy zapłaci :P

A ja własnie nawet w takim wypadku wpisuję... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie nawet w takim wypadku wpisuję...

 

Nie lubię wychodzić "przed szereg" i robić coś, czego się ode mnie nie wymaga :-P pozwala to zaoszczędzić trochę nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię wychodzić "przed szereg" i robić coś, czego się ode mnie nie wymaga :-P pozwala to zaoszczędzić trochę nerwów :)

Dokładnie, nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Chce klient ustalenie danych to je ustalam i dalej nie wnikam, chyba ,że we wolnych wnioskach z klientem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.