Skocz do zawartości

BADANIE OKRESOWE A NAKLEJKA KONTROLNA NA SZYBIE


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

no i te "badawcze' to tez pewnie nie dla wszystkich, a tu proszę!

 

No fakt.

Tylko kiedy te, będą w ofercie WK :(

W końcu dopasowujemy to prawo krajowe do unijnego.

Dlaczego nigdy w zakresie takich ułatwień :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    22

  • blakop

    20

  • winerek

    16

  • Olga

    12

Top Posters In This Topic

Proste wyjście nawet jak się wszystkie krajowe procedury zapętą :x

Zastanawiam sie w jakim celu wprowadzasz to zamieszanie na forum ?

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:C:2007:068:0015:0024:pl:PDF

Dyrektywa Unii Europejskiej nr C68/2007

 

Komunikat interpretacyjny Komisji w sprawie procedur rejestracji pojazdów silnikowych pochodzących z innego państwa członkowskiego

3.4. Badanie zdatności pojazdu używanego do ruchu drogowego

Celem badania zdatności do ruchu drogowego jest potwierdzenie, że dany pojazd silnikowy jest w

momencie rejestracji faktycznie w dobrym stanie. Jednakże fakt, iż pojazd silnikowy był używany w

ruchu drogowym od ostatniego badania zdatności do ruchu drogowego może uzasadniać badanie zdatności do ruchu drogowego w momencie jego rejestracji w innym państwie członkowskim.

W związku z tym, zgodnie z orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości (1), państwa członkowskie mogą wymagać badania pojazdu silnikowego zarejestrowanego wcześniej w innym państwie członkowskim pod względem zdatności do ruchu drogowego przed rejestracją, pod warunkiem że taka kontrola wymagana jest zawsze w razie przekazania prawa własności do podobnego pojazdu silnikowego lub zmiany posiadacza świadectwa rejestracji, bez względu na to, czy pojazd był zarejestrowany w tym samym, czy w innym państwie członkowskim. Badanie zdatności do ruchu drogowego przed rejestracją musi spełniać przynajmniej takie same warunki proceduralne, jak zatwierdzenie charakterystyki technicznej pojazdu silnikowego, czyli:

itd. itd. itd.

 

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/wpr/index.php?id_category=329&el_id=4803

INFORMACJA DOTYCZĄCA UŻYWANIA POJAZDÓW Z ZAGRANICZNYMI; TYMCZASOWYMI TABLICAMI REJESTRACYJNYMI NA DROGACH PUBLICZNYCH W POLSCE

 

Zanim coś znowu napiszesz to warto to sobie przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś, jak niewidomy do karaoke....

INFORMACJA DOTYCZĄCA UŻYWANIA POJAZDÓW Z ZAGRANICZNYMI; TYMCZASOWYMI TABLICAMI REJESTRACYJNYMI NA DROGACH PUBLICZNYCH W POLSCE

"Podsumowując, należy stwierdzić, że pojazdy sprowadzane z Niemiec z tablicami rejestracyjnymi – np. z tzw. czerwonymi i żółtymi wyróżnikami są tablicami krótkoterminowymi i uprawniają do korzystania z pojazdu na terytorium RP oczywiście w okresie ich ważności."

Sam zacznij czytać to co wklejasz :evil::evil::evil:

 

 

Zastanawiam sie w jakim celu wprowadzasz to zamieszanie na forum ?

 

Zastanawiam się skąd takie mną zainteresowanie...

Bardzo źle lokujesz swoje uczucia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś, jak niewidomy do karaoke....

Sam zacznij czytać to co wklejasz :evil::evil::evil:

Zastanawiam się skąd takie mną zainteresowanie...

Bardzo źle lokujesz swoje uczucia :cool:

Nie chcę być złośliwy choć wyrażnie do tego prowokujesz.

To tylko Tobie tak się zdaje że jesteś przeze mnie atakowany. Niestety piszesz bardzo dużo i na każdy temat i ja się nie muszę z tym zgadzać . Inni nie próbują wszystkich przekonać do swoich racji i po prostu nie ma powodu abym miał zabierać głos jak piszą słusznie i na temat. Pewnie wszystkich zadziwiłeś tym że przejechałeś amerykańskim samochodem 200 000 km i że masz jeszcze kilka takich w garażu. Jak na diagnostę to nie lada wyczyn z uwagi choćby na koszty bo te samochody mało nie pala a poza tym to potrzeba sporo czasu aby tyle kilometrów wykręcić , chyba że masz siedemdziesiątkę albo i więcej. Proszę mi wybaczyć ale wiele relacji o których piszesz nie mogę uznać za wiarygodne. Bardzo też przepraszam Admina i Moderatorów że napisałem nie w temacie.

Jeżeli chcesz mi zwracać uwagę, że coś wkleiłem nie tak to bardzo proszę czytaj uważniej.

http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/wpr/index.php?id_category=329&el_id=4803

Na naszych drogach, szczególnie w ostatnim czasie, pojawia się co raz więcej pojazdów z zagranicznymi czasowymi tablicami rejestracyjnymi. Dotyczy to w szczególności pojazdów sprowadzanych z Niemiec.

W związku z licznymi opiniami w tym zakresie, należy wskazać zgodne z przepisami prawa możliwości używania tych pojazdów na drogach publicznych oraz odpowiedzialność jaka ciąży na kierowcach takich pojazdów.

DOPUSZCZENIE POJAZDÓW DO RUCHU - zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym.

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Zgodnie z treścią art. 94.§ 2 Kodeksu wykroczeń

§ 2. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu, podlega karze grzywny.

Wskazany powyżej § 2 art. 94 kw dotyczy konieczności posiadania decyzji o rejestracji stanowiącej dopuszczenie pojazdu do ruchu na drodze publicznej. Potwierdzeniem takiej decyzji jest posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego.

 

Itd. Itd.,

Natomiast wracając do tematu to diagnosta może zbadać pojazd na podstawie takiego skierowania tylko w dwóch przypadkach reszta odpada .

a) w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji.

b) jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym, lub narusza wymagania ochrony środowiska;

Bzdurą więc jest że we Wrocławiu urzędnik może wystawić PC i skierować na badanie okresowe bo został zatrzymany DR za brak badań . Takie badanie jest badaniem okresowym i diagnosta je może wykonać ale nie ze skierowania i to w dodatku na PC.

Obydwa przypadki ujęte w skierowaniu w których badania może wykonać diagnosta odnoszą się do pojazdów niezarejestrowanych :

a. …….ustalenie danych niezbędnych do jego rejestracji

b. jeżeli z dokumentów wymaganych do rejestracji……

 

Art. 81.11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3—5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

2) skierowany przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu:

a) w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do jego rejestracji.

b) jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym, lub narusza wymagania ochrony środowiska;

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktyk - nie wiem o co Ci chodzi, bo rozwlekasz te posty niepotrzebnie i serwujesz przydługie cytaty. Marek1 stwierdził prosty fakt - każdy obywatel Polski w przypadku jakichkolwiek komplikacji z taką czy inną formą rejestracji w kraju, zawsze może sobie zamówić "czasówki" z Niemiec, które przez wszystkie organy w Polsce będą honorowane, w pełni dopuszczą pojazd do ruchu, nawet jeśli nie spełnia on żadnych norm. Czyli bezprawie w świetle prawa - i o tym traktowała nasza dyskusja... A Twoje linki jeśli już tylko są poparciem tez Marka1.

 

Proponuję, że jeśli chcesz mu jakoś tam dopiekać, to rób to na PW, ewentualnie jak Cie to jakoś podbuduje zakabluj go do skarbówki jakim prawem ma więcej niż jedno auto, do tego zachodnie i jeszcze nim jeździ w dobie kryzysu :P Bo czytanie tego jest naprawdę żałosne praktyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem jest absolutnym zaprzeczeniem tego co twierdzi Marek . :razz:

Z tego co wynika z przepisów unijnych i polskich to takie czasówki musza mieć również ważne badania techniczne i tyle. To oznacza że z innych dokumentów powinno to wynikać. Policja natomiast napisała, że taka jazda bez ważnych badań technicznych przenosi odpowiedzialność na właściciela i to oni podali jaka z tego wynika kara i to tyle i aż tyle. Jeżeli to co pisze jest dla Ciebie żałosne to nie musisz tego czytać. Markowi nic nie dopiekam i bardzo to źle odebrałeś . Napisałem tylko tyle ile On sam o sobie napisał, nic nie zmyśliłem i nic nie dodałem.

 

Kto na jakich tablicach chce jeździć , czy z ważnymi lub też nie badaniami, każdy ma swój własny rozum i potrafi to ocenić. Proszę się też nie popisać tego typu tekstami, nie mam zamiaru prowadzić bezsensownych sporów i jeżeli uważasz wyjaśnienie Marka za istotne niech tak zostanie.

Ktoś z nas nie rozumie prostych spraw albo nie chce ich zrozumieć. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wynika z przepisów unijnych i polskich to takie czasówki musza mieć również ważne badania techniczne i tyle.

 

Proszę przytocz mi ten fragment jeszcze raz - bo jakoś doczytać nie mogę.

 

A uwagi na temat tego, czy Twoim zdaniem kogoś powinno czy nie powinno stać na poruszanie się takim a nie innym samochodem zostaw dla siebie i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przytocz mi ten fragment jeszcze raz - bo jakoś doczytać nie mogę.

Jeżeli rejestracja pojazdu dokonana w Niemczech ma charakter czasowy i według niemieckiego krajowego porządku prawnego wygasa z określonym terminem, termin ten staje się również wiążący na gruncie polskiego prawa.

Zgodnie z treścią art. 94.§ 2 Kodeksu wykroczeń

§ 2. Kto prowadzi na drodze publicznej pojazd pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu, podlega karze grzywny.

Wskazany powyżej § 2 art. 94 kw dotyczy konieczności posiadania decyzji o rejestracji stanowiącej dopuszczenie pojazdu do ruchu na drodze publicznej. Potwierdzeniem takiej decyzji jest posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego.

A uwagi na temat tego, czy Twoim zdaniem kogoś powinno czy nie powinno stać na poruszanie się takim a nie innym samochodem zostaw dla siebie i tyle.
Trzeba mieć jeszcze powód żeby w to uwierzyć. :P Jeżeli Marek jest diagnostą to powinien wiedzieć że na takich czasówkach przyjeżdżają klienci ale z ważnym dowodem rejestracyjnym w celu rejestracji takiego pojazdu na terenie naszego kraju.Tak też jest na terenie Wrocławia :-(Czy nadal uważasz że jest to coś niezwykłego ? Nie miałem innych przypadków , no i co miałem Ci odpisać
Bardzo źle lokujesz swoje uczucia :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazany powyżej § 2 art. 94 kw dotyczy konieczności posiadania decyzji o rejestracji stanowiącej dopuszczenie pojazdu do ruchu na drodze publicznej. Potwierdzeniem takiej decyzji jest posiadanie ważnego dowodu rejestracyjnego.

 

To już jest interpretacja autora tekstu, która nijak ma się do stanu prawnego, który mówi, że i PC dopuszcza pojazd do ruchu. Nijak się też ma to do końcowej sentencji tego artykułu, który mówi wprost - niemieckie czasówki należy honorować, a jedynym dokumentem, który dodatkowo należy wymagać przy kontroli to OC, a nie jeszcze zaświadczenie z badania. Nigdzie się o tym nie wspomina. Zresztą czytając jasno wynika z niego, że był pisany w oparciu o stan prawny sprzed 2009 roku - to już Ci pewnie umknęło.

 

Ty zaś tworzysz coś, czego nie ma...

 

I skąd niby wiesz, czy gość ma oprócz tych niemieckich czasówek jakikolwiek inny ważny lub nie dowód rejestracyjny? A może wcale nie ma żadnego dowodu!!

 

Niemieckie "żółte blachy" wraz z dowodem "różowym" są wydawane każdemu obywatelowi UE. Nawet Ukrainiec jadący z Francji do siebie może sobie je po drodze wyrobić (na pojazd zakupiony powiedzmy w Hiszpanii). I wcale nie musi mieć w tym celu Hiszpańskiego DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście takie wyłączenie dotyczy tylko i wyłącznie takiej rejestracji czasowej.

Tak?? A podasz podstawę prawną, że akurat ta rejestracja jest zwolniona z tego wymogu?

 

Pytanie - mam auto z zagranicy, bez ważnych badań. Mogę je zarejestrować czasowo w Polsce na przejazd na badanie? Na podstawie jakich dokumentów? Muszę mieć akcyzę i VAT i takie tam? Bo recyklingu chyba mi nie każesz płacić - co? Przecież to tylko przejazd na badanie :)

 

Nie ma takiego przepisu, który wprost o takim wyłączeniu z obowiązku mówi. Ale jak WK ma wołać od Ciebie zaświadczenie z badania tech., skoro właśnie chcesz na nie pojechać, właśnie chcesz je zrobić!? Jest zapis, że w takim celu dokonuje się czasowej rejestracj? Jest. Więc jej dokonuje. Nie może odmówić, nie ma na to podstawy.

A że nie jest dokładnie napisane jak należy postępować, to trzeba sobie jakoś z tym radzić. :)

Według mnie, żebyś mógł pojazd zarejestrować czasowo na przejazd na badanie, musisz do wniosku załączyć cały komplet dokumentów, recykling też.

A możesz, bo to badanie jest Ci potrzebne do złożenia wniosku o rejestrację "stałą". W zagranicznym DR badanie jest już nieważne, więc jeżdzić nie możesz. Zwyczajnie nie masz lawety, a i nie chcesz nikogo prosić o zawiezienie swojego auta do SKP. Wszystkie formalności już dopełniłeś, w UC i US też, dokumenty przetłumaczyłeś, brakuje Ci tylko tego jednego papierka - zaświadczenia z badania technicznego, na wykonanie którego musisz przecież jakoś dojechać.

 

I jeszcze jedno, gdybyś miał ważne BT, to do rejestracji czasowej z urzędu mógłbyś ewentualnie nie załączyć akcyzy czy VAT-u (oczywiście po spełnieniu określonego warunku), natomiast w przypadku rejestracji czasowej na przejazd na badanie - takiej "ulgi" już bym Ci nie dała. :)

 

I nie zgadzam się, że można sobie wszędzie legalnie jeżdzić z PC wydanym z art. 74.2.2c. Ono zostało wydane tylko w jednym określonym celu. To, że ktoś tak sobie pomyka, nie znaczy, że jest to o.k.

Trzeba się zapytać brodategomazura, czy jest na taki przypadek jakiś paragraf? :-P co by zrobił, gdyby zatrzymał nocą auto do kontroli, w którym siedzi rozbawione towarzystwo wracające z imprezy, a kierowca okazałby PC, gdzie w miejscu CEL wydania jest wpisane z art. 74.2.2c.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zgadzam się, że można sobie wszędzie legalnie jeżdzić z PC wydanym z art. 74.2.2c. Ono zostało wydane tylko w jednym określonym celu. To, że ktoś tak sobie pomyka, nie znaczy, że jest to o.k.

 

A jak niby chcesz to badać, czy ja jadę na zakupy, czy istotnie na owo badanie? Na nie rozśmieszaj mnie :)

 

Według mnie, żebyś mógł pojazd zarejestrować czasowo na przejazd na badanie, musisz do wniosku załączyć cały komplet dokumentów, recykling też.

 

Ale po co? Nawet nie wiem czy będę rejestrował!! może nie przejdę badania i zwrócę go do Niemiec!!

 

Powiedz mi - mam niesprawne auto. Kompletnie niesprawne - zagrażające bezpośrednio życiu mojemu i innych. Przy czym jako laik tego nie wiem. Mam PC w ręku. Wyjeżdżam spod WK. W drodze na SKP zabijam trzech ludzi, bo okazuje się, ża auto nie posiada hamulców. Czy ten pojazd był dopuszczony do ruchu prawidłowo, czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zgadzam się, że można sobie wszędzie legalnie jeżdzić z PC wydanym z art. 74.2.2c. Ono zostało wydane tylko w jednym określonym celu. To, że ktoś tak sobie pomyka, nie znaczy, że jest to o.k.

A jak niby chcesz to badać, czy ja jadę na zakupy, czy istotnie na owo badanie? Na nie rozśmieszaj mnie :)

To Ty mnie rozśmieszasz :) A po co mam Cię śledzić? ;) Twoja sprawa. Sam wiesz w jakim celu brałeś to PC.

Powiedz mi - mam niesprawne auto. Kompletnie niesprawne - zagrażające bezpośrednio życiu mojemu i innych. Przy czym jako laik tego nie wiem. Mam PC w ręku. Wyjeżdżam spod WK. W drodze na SKP zabijam trzech ludzi, bo okazuje się, ża auto nie posiada hamulców. Czy ten pojazd był dopuszczony do ruchu prawidłowo, czy nie? :)

Nawet laik wie, że jak wciska pedał hamulca, a samochód nie hamuje, to znaczy, że coś jest nie tak. :)

Chcesz mi powiedzieć, że w takiej sytuacji urzędnik też odpowiada za ten wypadek? Powiem Ci, że nie raz o tym pomyślałam...

Za stan techniczny pojazdu odpowiada przede wszystkim kierowca, prawda?

 

Dodam jeszcze. Z art. 74.2.2c wynika, że takiej czasowej rej. można dokonać nie tylko, żeby dojechać na badanie techniczne, na które (można założyć) właściciel raczej przygotował tak pojazd, aby to badanie zakończone było wynikiem P, ale również w celu umożliwienia przejazdu pojazdu związanego z koniecznością dokonania jego naprawy. Zatem ustawodawca musiał przewidzieć, że takie PC będzie wydane na pojazd niesprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet laik wie, że jak wciska pedał hamulca, a samochód nie hamuje, to znaczy, że coś jest nie tak. :)

 

Tylko że przekonujesz się o tym dopiero w momencie hamowania.

 

Przed każdym rozpoczęciem jazdy sprawdzasz stan techniczny pojazdu? Łącznie z układem hamulcowym? Hmmm - no może bym uwierzył, gdyby nie to, że zdaję sobie sprawę, że nawet nie wiedziałabyś pewnie gdzie szukać elementów tego układu 8)

 

Zmierzam do czego innego - właściciel może być nieświadomy tanu technicznego swojego pojazdu, albowiem wiele - nawet rażących usterek - można zdiagnozować tylko w warunkach SKP i dobra wola kierowcy to za mało. Tymczasem Ty, wydajesz na takie auto decyzję administracyjną, w której z całym majestatem prawa stwierdzasz, że pojazd przez najbliższy miesiąc może uczestniczyć w ruchu.

 

To Ty mnie rozśmieszasz :) A po co mam Cię śledzić? ;) Twoja sprawa. Sam wiesz w jakim celu brałeś to PC.

 

Wiem w jakim celu - ale dobrze wiesz, że nie jesteś w stanie tego zweryfikować w warunkach kontroli gdzie człowiek jedzie, a dobrze wiesz, że w praktyce właśnie tak te tablic są wykorzystywane - jako dojazdówki... Zresztą - nawet wzorowy obywatel jadąc prościuteńko na SKP może być niebezpieczny w swoim naruszającym warunki techniczne pojeździe.

 

Ciągle nie rozumiem, dlaczego mam płacić recykling i te inne opłaty, jak wcale nie wiem czy będę rejestrował pojazd na stałe - proszę o odpowiedź!!!

 

[ Dodano: 09-01-2012, 09:10 ]

Zatem ustawodawca musiał przewidzieć, że takie PC będzie wydane na pojazd niesprawny.

 

Czyli ustawodawca chciał usankcjonować dopuszczanie pojazdów niesprawnych - odważna teza 8) Wyślij takie zapytanie Bogdanowiczowi - ciekawe czy potwierdzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć ale wiele relacji o których piszesz nie mogę uznać za wiarygodne.

Przekonasz się kiedyś osobiście!

Tylko góra z górą się nie schodzi...

 

[/b]]Bzdurą więc jest że we Wrocławiu urzędnik może wystawić PC[/b] i skierować na badanie okresowe bo został zatrzymany DR za brak badań .

Trafna uwaga, mogę nawet podać adres tego urzędu i nazwisko urzędnika.

Prześlij tam swoje cenne uwagi, na pewno zostaną wysłuchane.

 

Bardzo też przepraszam Admina i Moderatorów że napisałem nie w temacie.

Nie przepraszaj, trolluj dalej!

To najwyraźniej jest tutaj bezkarne jeśli takie wypociny mogą tu wisieć tu od soboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwyraźniej jest tutaj bezkarne jeśli takie wypociny mogą tu wisieć tu od soboty.

 

Mamy na forum dosyć niski próg wrażliwości, nie tylko na praktyka, ale na innych również...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwyraźniej jest tutaj bezkarne jeśli takie wypociny mogą tu wisieć tu od soboty.

 

Mamy na forum dosyć niski próg wrażliwości, nie tylko na praktyka, ale na innych również...

W tym przypadku wyraźnie obniża to poziom na forum, no ale trudno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w tym zawodzie pracuje, to doskonale wieże że tablice z żółtym paskiem są stosowane od lat . Osoba która po raz pierwszy to okryła liczyła na niebywałą sensacje i tak to potraktowała. Zresztą jest autorem bardzo licznych niespotykanych przedziwnych interpretacji ale o tym nie tutaj. Sprzedający blachy nie robi tego bezinteresownie i zawsze to co najistotniejsze będzie zapisane drobnymi literkami, albo w mało znaczącym miejscu . Tutaj jest to zapisane na końcu. http://www.zolte-tablice.pl/sofunktionierts.html

Proszę zauważyć, że zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej nr C68/2007 tablice krótkoterminowe są ważne na terenie Europy. W razie ewentualnych komplikacji za granicą podczas kontroli drogowej, możecie Państwo podać tę podstawę prawną.

Ja nie kwestionuje ważności tablic rejestracyjnych ale legalności używania pojazdu w przypadku braku dokumentu o jego sprawności . Prześledźmy z tej podstawy prawnej , moim zdaniem dość istotny i znaczący fragment.

4.2. Pojazd silnikowy z tymczasowymi tablicami rejestracyjnymi

’’ Swobodny ruch pojazdu silnikowego posiadającego tymczasowe tablice rejestracyjne i świadectwo rejestracji może być utrudniony wyłącznie z przyczyn związanych z bezpieczeństwem ruchu (takich jak umiejętności kierowcy, przestrzeganie przez niego lokalnych zasad ruchu drogowego lub zdatność pojazdu silnikowego do ruchu drogowego), w przypadku zasadnych podejrzeń, że pojazd jest kradziony lub jeśli władze kontrolujące mają uzasadnione wątpliwości dotyczące ważności świadectwa. ’’

Jak można więc mieć pretensje do mnie że zamieściłem niby to stary link . Moim zadaniem stanowisko policji jest dosyć jasne, powołała się na aktualny stan prawny obowiązujący do końca ubiegłego roku.

Prywatnie to mnie guzik obchodzi na jakich blachach ktoś będzie jeździł po kraju, jednak chyba dla wszystkich jest istotne czy taki pojazd jest sprawny i dopuszczony do ruchu. Proszę mi nie wmawiać, że tutaj coś kombinuje żeby celowo prowadzić spór na forum i wyszukuje nieistotnych argumentów aby przeciwstawić się absurdalnej hipotezie jaka byłą lansowana . Stan techniczny pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowych jest istotny dla wszystkich tylko ciężar odpowiedzialności nieco inny .

To Dyrektywa Unii Europejskiej nr C68/2007 mówi o zdatność pojazdu silnikowego do ruchu drogowego i to w Polsce jest tak rozwiązywane jak opisała policja.

Mając na uwadze art. 74. 2a. co do czasowej rejestracji obecny stan prawny wyraźnie nakazuje przedstawienie niżej zapisanych dokumentów.

Art. 72. 1. 4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) — strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;

5) dowodu rejestracyjnego, jeżeli pojazd był zarejestrowany;

Można by dyskutować, czy dotyczy to DR państwa członkowskiego z ważnymi badaniami czy bez, czy też naszego DR.

 

Pozdrawiam

To najwyraźniej jest tutaj bezkarne jeśli takie wypociny mogą tu wisieć tu od soboty.

Mamy na forum dosyć niski próg wrażliwości, nie tylko na praktyka, ale na innych również...

I myślisz że ja w to uwierzę i to tyle komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że w zasadzie to właściciel powinien pilnować stanu technicznego auta i pilnować, żeby nie uczestniczyć autem niesprawnym. Ale powtarzam - mimo szczerych chęci, pewne usterki i wady można zweryfikować tylko w warunkach diagnostycznych na SKP!!! Tymczasem ja mam w ręku decyzję administracyjną, która mi mówi "dobra - możesz jechać na tą stację" - normalnie, po drodze publicznej... I ja jadę na tą stację - w dobrej wierze. Ale pytanie - co w tej drodze?? Czy ja na pewno mam pojazd dopuszczony do ruchu?? Co w razie W??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się dlaczego w poprzednim WK, nowy właściciel nie otrzymał by wtórnika brakującej nalepki. Jeśli posiada dotychczasowy DR, umowę kupna-sprzedaży + złoży odpowiednie oświadczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam się dlaczego w poprzednim WK, nowy właściciel nie otrzymał by wtórnika brakującej nalepki. Jeśli posiada dotychczasowy DR, umowę kupna-sprzedaży + złoży odpowiednie oświadczenie???

 

Witaj!

Jak wchodzisz na temat to warto poczytać wcześniejsze posty żeby się nie powtarzać :ok

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10248&postdays=0&postorder=asc&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Tylko czy wydanie wtórnika=rejestracji???

Wg. mnie to nadinterpretacja...

Przecież w tym paragrafie (§ 11) nie jest napisane z ważnym OBT, tak jak np. w przypadku rejestracji gdzie wprost zapisano: zaświadczenie z pozytywnym wynikiem badania technicznego+ inne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do czego innego - właściciel może być nieświadomy stanu technicznego swojego pojazdu, albowiem wiele - nawet rażących usterek - można zdiagnozować tylko w warunkach SKP i dobra wola kierowcy to za mało. Tymczasem Ty, wydajesz na takie auto decyzję administracyjną, w której z całym majestatem prawa stwierdzasz, że pojazd przez najbliższy miesiąc może uczestniczyć w ruchu.
Zresztą - nawet wzorowy obywatel jadąc prościuteńko na SKP może być niebezpieczny w swoim naruszającym warunki techniczne pojeździe.

Ja to wszystko dobrze wiem. Ale jest możliwość takiej rejestracji? Jest.

Zatem ustawodawca musiał przewidzieć, że takie PC będzie wydane na pojazd niesprawny.

No taki wniosek można wysnuć z art. 74.2.2c PoRD, bo raczej w pełni sprawnym pojazdem do naprawy się nie jedzie. :-P

Ciągle nie rozumiem, dlaczego mam płacić recykling i te inne opłaty, jak wcale nie wiem czy będę rejestrował pojazd na stałe - proszę o odpowiedź!!!

A co tu rozumieć? Trzeba, to trzeba. :) Wprowadziłeś pojazd na teren RP, to musisz dokonać wszelkich formalności celnych, skarbowych i innych. I nieważne czy chcesz zarejestrować na stałe, czy tylko czasowo, żeby zrobić OBT.

 

Szczegółowe czynności... INSTRUKCJA W SPRAWIE REJESTRACJI POJAZDÓW

§ 2 ust. 5. W przypadku czasowej rejestracji pojazdu w celu umożliwienia przeprowadzenia jego badania technicznego lub naprawy, organ rejestrujący przyjmuje do depozytu dotychczasowy dowód rejestracyjny i tablice rejestracyjne, jeżeli pojazd jest zarejestrowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przepis ust. 4 stosuje się odpowiednio.

 

A w ust. 4 mamy: (...)organ rejestrujący dokonuje rejestracji takiego pojazdu na podstawie wniosku o rejestrację z dołączonym dowodem własności pojazdu. Jeżeli pojazd zakupiony lub odebrany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej został sprowadzony z zagranicy, przepisy § 1 ust. 7 pkt 3-9 stosuje się odpowiednio.

 

No a w tych punktach ust. 7 są wymienione m.in. zaświadczenia z UC i US oraz dowód dokonania opłaty recyklingowej.

Jasne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.