Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne


Janusz S

Rekomendowane odpowiedzi

cześć koledzy co robicie w przypadku jeśli w DR jest adnotacja "tablic oryginalnych nie wydano",pojazd jest sprawny,wiec P,ale DR jest ten stary,miejsca na wpis są, czy ten DR jest jeszcze ważny czy wydać zaświadczenie tylko i z jakim wynikiem bo troche sie pogubiłem ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • blakop

    10

  • Janusz S

    5

  • Marek1

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Może chodzi o baaaardzo stary DR z lat 80/90?? Faktycznie spotykało się wtedy takie dziwne wpisy... Tylko jak on się uchował od tylu lat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to ciagnik rolniczy z lat osiemdziesiątych,więc dawniej o ile dobrze pamiętam ludzie robili tablice sami na jakis tam wzór,wiec tablice jako tako ma nie mam teraz dowodu wiec nie sprawdze dzis kiedy dokladnie był on wydany,chociaz jak pamiętam to ostatnie badanie było wbite w dowód chyba w 2004r ,dowód jest jeszcze ten na dwie pieczątki i na ostatniej stronie widnieje pieczątka jw. tablic orginalnych nie wydano,no iteraz klient przyjeżdza na badanie ,pojazd jest sprawny tylko co ztą tablicą i ztym wpisem bo daty wpisu tam nie ma wiec pewno od momentu wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten DR jest jeszcze ważny czy wydać zaświadczenie tylko i z jakim wynikiem bo troche sie pogubiłem ::hey

Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P , w uwagach tablice nielegalizowane i WK wymienia DR i tablice, tak się robi u nas ,,,

, bo we Wrocławiu musiałby pewnie mieć PC i czerwone tablice ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P , w uwagach tablice nielegalizowane i WK wymienia DR i tablice, tak się robi u nas ,,,

, bo we Wrocławiu musiałby pewnie mieć PC i czerwone tablice ,,,

 

Tak sie własnie zastanawiałem bo zaswiadczenie z wynikiem P to przy sprowadzonych i przy braku miejsca w DR( z tego co ja wiem),PC raczej nie ,bo dla mnie DR ma jeszcze ważność,chyba,ze jest jakis przepis,który by to uchylił odgórnie ze względu na ten wpis(ale tego też nie wiem) i sa jeszcze miejsca na wpis

Dzieki za podpowiedż,tak pewno zrobię żeby nie gonic klienta tam i z powrotem.

 

A jesli już przy tym jesteśmy to inne pojazdy z czarnymi tablicami pomimo miejsca na wpis też tak powinno sie załatwić czy chodzi tylko o ten wpis w DR

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten DR jest jeszcze ważny czy wydać zaświadczenie tylko i z jakim wynikiem bo troche sie pogubiłem ::hey

Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P , w uwagach tablice nielegalizowane i WK wymienia DR i tablice, tak się robi u nas ,,,

, bo we Wrocławiu musiałby pewnie mieć PC i czerwone tablice ,,,

 

TE tablice są tylko nieoryginalne.

Mało tego za wiedzą i zgodą WK.

Jedyne co można zrobic to sprawdzić ich stan wymiary i rozmiar liter i jak nie odpowiadają wymaganym to dopiero wtedy je kwestionować.

Nielegalizowane są także każde "czarne" tablice....więc N ?

 

Jednak nie kpij z Wrocławia bo tu i nie tylko, zły stan TR, ich nieczytelność to jest N.

Jeśli P to znaczy że wysyłasz na drogę pojazd z nieczytelnymi TR który teoretycznie może sobie jeszcze jeździć do 30 dni a praktycznie wiemy że i do końca terminu ważności OBT na zaświadczeniu. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o baaaardzo stary DR z lat 80/90?? Faktycznie spotykało się wtedy takie dziwne wpisy... Tylko jak on się uchował od tylu lat??

 

jutro sprawdze kiedy był wydany,a jesli tak to czy jest on na dzien dzisiejszy ważny czy nie?

Wiesz coś może o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC raczej nie ,bo dla mnie DR ma jeszcze ważność

Do PC także wydajesz zaświadczenie z wynikiem P w przypadku czasowej rejestracji z urzędu, kiedy ważność OBT wygasła w międzyczasie, a klient ma do odbioru DR ,,,

Nielegalizowane są także każde "czarne" tablice....więc N ?

A to ciekawe , bo ja wiem, że wszystkie czarne tablice mają znaki legalizacyjne( co prawda pięciu różnych producentów),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PC także wydajesz zaświadczenie z wynikiem P w przypadku czasowej rejestracji z urzędu, kiedy ważność OBT wygasła w międzyczasie, a klient ma do odbioru DR ,,,

 

Tak oczywiscie masz racje,miałem na mysli,że niepotrzebne PC no bo DR jeszcze ważny(czego nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielegalizowane są także każde "czarne" tablice....więc N ?

A to ciekawe , bo ja wiem, że wszystkie czarne tablice mają znaki legalizacyjne( co prawda pięciu różnych producentów),,,

No tak!

Tam o nalepkach tu o legalizacjach :roll:

A te stare mają wtłoczone. :x

Jednym słowem celna uwaga! :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te stare mają wtłoczone.

 

Nie wszystkie! Te plastikowe i z blachy stalowej nie mają znaku legalizacji a czasami jeszcze się taka trfi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastikowe i z blachy stalowej nie mają znaku legalizacji a czasami jeszcze się taka trfi.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=9020&highlight=stary

tablice rejestracyjne wykonane z materiałów innych niż blacha mogą być wydawane do dnia 31 grudnia 1993r. Tablice te zachowują ważność do dnia 31 grudnia 1995..." rozporządzenie z 14 kwietnia 1993 w sprawie rejestracji, ewidencji i oznaczania pojazdów.
1. Dowody rejestracyjne wydane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują swoją ważność.

2. Pozwolenia czasowe wydane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują swoją ważność na okres, na który zostały wydane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te stare mają wtłoczone.

 

Nie wszystkie! Te plastikowe i z blachy stalowej nie mają znaku legalizacji a czasami jeszcze się taka trfi.

Nie ma znaczenia.

U Janusza jaka by nie była to i tak ma P. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale doprecyzuj ...

bo jest

JANUSZ60, i

Janusz S,

 

:D

 

 

janusz

janusz godyn

Janusz S

Janusz.k5

Janusz/Śląsk/

Janusz1971

Janusz40

janusz54

janusz55

JANUSZ60

JANUSZ66

Janusz69

januszbis

JANUSZEK

januszek000

januszelka

januszr

 

 

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janusz

...

 

 

:evil::evil::evil:

 

ale po porównaniu z tym obrazkiem ...

 

 

lub ewentualnie biorąc pod uwagę zabierających głos w tym temacie ...

 

 

::hey

5ae1a4f07a2a4_janusz123.JPG.806b24beb039a04afee7221f6d97ccd5.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że chyba nie to jest tematem rozmowy. Mamy tu kolejny przykład pisania postów nie na temat, do tego wklejanie niepotrzebnych materiałów obciążających serwer. Zdaje się, że jeden z Was ma już ostrzeżenie za takie zachowanie. Jak mało jednego paska, to za chwilę może być drugi!!

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia.

U Janusza jaka by nie była to i tak ma P. :lol:

 

A jeśli nie ma to : poczytaj 155 ,identyfikacja ,,,

albo,

CYTAT "Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P , w uwagach tablice nielegalizowane i WK wymienia DR i tablice, tak się robi u nas ,,, "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT "Wystawiasz zaświadczenie z wynikiem P , w uwagach tablice nielegalizowane i WK wymienia DR i tablice, tak się robi u nas ,,, "

No o tym właśnie piszę że zgodnie z zał. nr 1 RMinInfr z 18.09.2009 Dzu 155 z 2009

jak tablice są nielegalizowane to N a nie P bo tak chce WK.

U nas jest N i klient przyjeżdża drugi raz z PC i na TR tymczasowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest N i klient przyjeżdża drugi raz z PC i na TR tymczasowych.

A ile przy tym innych niezgodności to już tu pisaliśmy, nie ma więc póki co mądrego rozwiązania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.