Skocz do zawartości

tablice rejestracyjne


Janusz S

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nowelizacja rozporządzenia, nad którą pracuje resort transportu, przewiduje zniesienie obowiązku wydania nowych tablic rejestracyjnych, czyli również znaków legalizacyjnych, w takich przypadkach. Dotyczy to takich sytuacji, jak: wydanie wtórnika dowodu, nowego dowodu, gdy zabraknie miejsca na kolejne wpisy terminu badania technicznego, a także przy wydawaniu nowego dowodu rejestracyjnego na obszarze tego samego starostwa.

 

Przecież w tych przypadkach dzisiaj też nie wymienia się tablic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    11

  • blakop

    10

  • Janusz S

    5

  • Marek1

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prawdopodobnie chodzi o to, że nie trzeba będzie przynosić TR i wymieniać nalepek legalizacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o to, że nie trzeba będzie przynosić TR i wymieniać nalepek legalizacyjnych.

 

Dokładnie. Dziś każda z tych czynności to konieczność przyniesienia tablic do WK (nie są wymieniane, ale dla większości motłochu to bez różnicy, no bo i tak muszą je przynosić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w tych przypadkach dzisiaj też nie wymienia się tablic...

Ale wymienia się znaki legalizacyjne na tablicach ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - ja mam klientów :)

 

(a co do urzędów - w większości - jak nie wszędzie, odchodzi się już od pojęcia petent na rzecz klienta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Koledzy dziś miałem taki przypadek że powtóżył się taki sam numer rejestracyjny na drugim

pojeżdzie. Okazało się że wszystko jest zgodne z prawem.

Takie same numery rejestracyjne występują na motocyklach i motorowerach.

Różnią się tylko wielkością tablic rejestracyjnych.

W rejestrze badsań technicznych pod tym samym numerem rejestracyjnym mam dwa różne

pojazdy. Chyba ustawodawca tego do końca nie przemyślał. Za zięcie zrobione przez

fotoradar może dwóch klientów otrzymać mandat karny.

Czy Wy też mieliście takie przypadki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ustawodawca tego do końca nie przemyślał.

 

Dokładnie tak. Jest pewna niepisana zasada, której większość WK przestrzega, aby dla tych dwóch rodzajów tablic wybierać inne pojemności numerów, ale nie jest to wymóg formalny. Jak widać niektóre WK wręcz na złość nie wiem komu - sobie czy innym - świadomie do tego doprowadzają i wykorzystują tą lukę dokładając swoje do tego bałaganu...

bez wątpienia jednak błąd leży po stronie autora przepisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie same numery rejestracyjne występują na motocyklach i motorowerach.

 

Też już mi się tak trafiło. Ten sam numer rejestracyjny w motocyklu i motorowerze po telefonie do WK już wiedziałem że to jest poprawnie i może tak być :D

 

To jeszcze jedno pytanie odnośnie tablic a w zasadzie znaków legalizacyjnych. Czy spotkał się ktoś z tym że w DR nie było hologramu (naklejki) ale był wpisany a w zasadzie wydrukowany w adnotacjach urzędowych NL/AAB .......... i oczywiście podpis i pieczątka WK pod tą adnotacją a na tablicach ten sam numer AAB.......... . Dowód rej. był nowy w tamtym roku wymieniany, wobec tego pytanie czy możliwa jest wymiana DR bez zmiany znaków legalizacyjnych na tablicach i w DR bo doszedłem do takiego wniosku że wydano nowy DR a znaków nie wydano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie odnośnie tablic a w zasadzie znaków legalizacyjnych. Czy spotkał się ktoś z tym że w DR nie było hologramu (naklejki) ale był wpisany a w zasadzie wydrukowany w adnotacjach urzędowych NL/AAB .......... i oczywiście podpis i pieczątka WK pod tą adnotacją a na tablicach ten sam numer AAB.......... . Dowód rej. był nowy w tamtym roku wymieniany, wobec tego pytanie czy możliwa jest wymiana DR bez zmiany znaków legalizacyjnych na tablicach i w DR bo doszedłem do takiego wniosku że wydano nowy DR a znaków nie wydano :)

Tak, ja się z tym spotykam codziennie :)

Z tym, że DR nie mógł być wydany w zeszłym roku, jak napisałeś, ale w tym i to stosunkowo niedawno.

Jest to możliwe, ponieważ 07.06.2012 r. weszło w życie rozporządzenie MTBi GM poz. 481 - szczegóły znajdziesz tu:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=10997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam numer rejestracyjny w motocyklu i motorowerze po telefonie do WK już wiedziałem że to jest poprawnie

 

Ja bym tak tego nie nazwał. Jest to zgodnie z przepisami - owszem, ale z poprawnością nie ma nic wspólnego. Biorąc pod uwagę podobną konstrukcję wielu motorowerów i motorów fakt dublowania na nich tablic przeczy z założenia idei nadawania numerów pojazdom w celu ich JEDNOZNACZNEJ identyfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, ponieważ 07.06.2012 r. weszło w życie rozporządzenie MTBi GM poz. 481

Pod warunkiem, że znaki legalizacyjne na TR podczas wymiany DR nie są uszkodzone,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że znaki legalizacyjne na TR podczas wymiany DR nie są uszkodzone,,,

 

Ale tego nikt nie sprawdza. To sprawa właściciela dbać o to - jak i SKP podczas OBT, żeby to sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja się z tym spotykam codziennie

Z tym, że DR nie mógł być wydany w zeszłym roku, jak napisałeś, ale w tym i to stosunkowo niedawno.

 

Całkiem możliwe do na datę wydania DR nie zwróciłem uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego nikt nie sprawdza. To sprawa właściciela dbać o to - jak i SKP podczas OBT, żeby to sprawdzać.

 

Właśnie, dlatego przy braku miejsca na wpis w DR, piszę w zaświadczeniu np "znaki legalizacyjne tablic uszkodzone" to nie boli a WK wie wtedy co ma zrobić,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech weszły przepisy dopuszczające rejestrację przez jednego użytkownika dwóch pojazdów o tym samym numerze - prawie. Właściciel może tak zarejestrować swoje cuda z tym, że w tych nowych tablicach jest wyróżnik po prawej stronie - tablica dzielona na dwie części - o numerach 1 i 2 określających dany rodzaj pojazdu.

 

Ot tak mi się przypomniało i w sumie nie w temacie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego nikt nie sprawdza. To sprawa właściciela dbać o to - jak i SKP podczas OBT, żeby to sprawdzać.

Właśnie, dlatego przy braku miejsca na wpis w DR, piszę w zaświadczeniu np "znaki legalizacyjne tablic uszkodzone" to nie boli a WK wie wtedy co ma zrobić,,,

Myślę, że to dobry pomysł! :)

A jakbyś jeszcze w takim przypadku powiedział klientowi, że jak będzie szedł do WK to żeby zabrał ze sobą tablice rejestracyjne, to już w ogóle byłoby super :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś jeszcze w takim przypadku powiedział klientowi, że jak będzie szedł do WK to żeby zabrał ze sobą tablice rejestracyjne, to już w ogóle byłoby super :D

Właśnie od tego zaczynam dyskusję z klientem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak przychodzi petent do WK (przynajmiej u mnie) to na drzwiach jest karteczka że w zwiazku ze zmiana rozp. blebleble przy wymianie DR konieczne tablice do okazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak przychodzi petent do WK (przynajmiej u mnie) to na drzwiach jest karteczka że w zwiazku ze zmiana rozp. blebleble przy wymianie DR konieczne tablice do okazania.

Pożółkła już chyba trochę, i powinna być zdjęta,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.