Skocz do zawartości

Wojskowa interpretacja Art. 71 Ustawy PoRD


thesperado

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie pamiętacie, że D-ca JW. Powinien wcześniej powiadomić OSKP o skierowaniu pojazdu na badania

 

Może i powinien a ja mam to gdzieś (pracuję na cywilnej) do mnie jak przyjeżdża pojazd i kierowca, oświadcza że chce przeprowadzić badanie to jest to wszystko czego potrzebuję. Robię badanie a kierowca płaci i dostaje fakturę i to wsio, mnie ich rozkazy nie ruszają no chyba że zostanę powołany do rezerwy :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i powinien a ja mam to gdzieś (pracuję na cywilnej) do mnie jak przyjeżdża pojazd i kierowca, oświadcza że chce przeprowadzić badanie to jest to wszystko czego potrzebuję.

 

Ja na twoim miejscu taki pewien bym nie był. prosty przykład , masz na badaniu pojazd Honker -Patrol Saperski. I co ,jak będziesz znał Dziennik Ustaw Nr 116, poz. 974 z 2005 r.§ 9. 1 i § 13. 1. to babola nie puścisz i ominą cię kłopoty . Czy warto się tak narażać za te głupie 100 zł.

 

[ Dodano: 06-01-2012, 16:34 ]

taki nasz zawód ,że lepiej dużo czytać. Pracując na Cywilnej i w MON jestem do tego zmuszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na badaniu pojazd Honker -Patrol Saperski

 

Na szczęście nie mam takich pojazdów co najwyżej jakieś Iveco Eurocargo lub Trakker lub karetka IVECO w miarę cywilne (jeśli chodzi o zabudowy) ewentualnie jakiś ADR EXII lub III, i dla mnie jak przyjeżdża żołnierz kierowca i mówi że chce zrobić badanie to mu po prostu robimy nie wymagamy od niego jakiś zgód, rozkazów itp. po prostu nas to nie interesuje i jak do tej pory nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czekałem jak temat się rozwinie i miałem nadzieję, że ktoś podrzuci coś w rodzaju warunków technicznych, o których wspomniał mmiodzio, a będzie dotyczyło moich wątpliwości, że niby w wojsku przepisy działają inaczej, a tu nic. A jak nic to znaczy, że dobrze interpretuje Art. 71, a wojskowi źle. Szkolenia diagnostów wojskowych są do d... , wg moich obserwacji od 10 lat i nic się nie zmieniło w Grudziądzu, bo jak mniemam tam się ich nadal doszkala diagnostów.

Jeżeli macie wiedzę, to mam pytanie. Czy dalej wykłada tam pewien gość, który 10 lat temu był majorem, prowadził kursy dla diagnostów, a ja oraz wiele innych osób zawdzięczamy mu ponowne kursy i egzaminy na diagnostę, po wprowadzeniu Ustawy o swobodzie działalności gosp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem jak temat się rozwinie i miałem nadzieję, że ktoś podrzuci coś w rodzaju warunków technicznych, o których wspomniał mmiodzio

wystarczy wpisać nr. Dziennika w Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmiodzio, w zasadzie problemy wojska przy BT na chwilę obecną średnio mnie interesują, nie mniej mam w tej instytucji wielu kolegów i znajomych, a oni znowu mają problemy z przełożonymi, którzy wiesz co ..., ponieważ jak zauważyłem masz z MON coś wspólnego i stąd temat.

wystarczy wpisać nr. Dziennika w Google.

O jakim Dz.U. wspominasz? Tym o warunkach technicznych spec pojazdów?

Wiem, że są inne lub dodatkowe warunki techniczne dla pojazdów wojska, różne rozporządzenia w sprawie SKP. Czy jest w jakimś Dz.U. zapis, że Art 71 PoRD nie dotyczy pojazdów wojskowych. Sorki, że jestem dociekliwy, ale to co się od Was dowiem pomoże wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w jakimś Dz.U. zapis, że Art 71 PoRD nie dotyczy pojazdów wojskowych.

 

Nie, z takim zapisem się nie spotkałem ,ponieważ pojazdy Sił Zbrojnych podlegają rejestracji i dopuszczenia do ruchu na warunkach zgodnie z Dziennikiem Ustaw Nr 84, poz. 723 z 2005 r.,ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 29 marca 2005 r.-w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

(Dz. U. z dnia 16 maja 2005 r.)

 

[ Dodano: 15-01-2012, 19:13 ]

Na dodatek jest jeszcze zapis w tym Dz.U. pod § 5. 1 punkt. 4) - co stanowi że ;

inne dokumenty stanowiące podstawę dokonania rejestracji, określone w art. 72 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

 

[ Dodano: 15-01-2012, 19:20 ]

Co do Art.71 PoRD to stosujemy bez zmian.

 

[ Dodano: 15-01-2012, 19:52 ]

 

Mam pytanie --- czy twoi koledzy to Diagności cywilni czy wojskowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, z takim zapisem się nie spotkałem ,ponieważ pojazdy Sił Zbrojnych podlegają rejestracji i dopuszczenia do ruchu na warunkach zgodnie z Dziennikiem Ustaw Nr 84, poz. 723 z 2005 r.,ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 29 marca 2005 r.-w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten Dz.U chyba jest bardziej o rejestracji, wzorach tablic i DR i ma dziwny status prawny "uznany za uchylony" . Art. 72 także porusza kwestię bardziej rejestracji niż dopuszczenia do ruchu. Nie mniej wielkie dzięki za zainteresowanie, ponieważ jak wspomniałem wielu moim kolegom to pomoże. A skoro o nich mowa to nie są to diagności lecz ich klienci czyli dowódcy drużyn, plutonów, obsług, itd. mający sprzęt samochodowy w zakresie obowiązków, którzy mają problem ponieważ ich przełożeni często upierają się że na zaświadczeniu N przez 14 dni można jeździć skoro jest ważne i nie stanowi to naruszenia przepisów . Proceder opisałem na początku tematu.

Podsumowując. Na zaświadczeniu N jazdy nie ma i nie jest ono podstawą aby pojazd opuścił jednostkę w sposób inny niż na lawecie czy przyczepie nisko-podwoziowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy były poruszane tematy co upoważnia pojazd do ruchu i nie ważne kto i na jakiej stacji wykonał badanie - wyrocznią do wszystkich rozporządzeń jest ustawa prawo o ruchu drogowym -a jak to jest w MON to dużo można było by pisać i wszystko opiera się na nie wiedzy i swojej interpretacji prawa osób którym tak pasuje - wieczna walka z betonem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaświadczeniu N jazdy nie ma i nie jest ono podstawą aby pojazd opuścił jednostkę w sposób inny niż na lawecie czy przyczepie nisko-podwoziowej.

 

Oczywiście ,że jazdy nie ma ,ale tylko w przypadku gdzie brak aktualnych badań.[no chyba ,że jest zabrany DR]

Tak wiem ,że w tych DZ.U przeważnie chodzi o rejestrację , ale jest też o warunkach dopuszczenia. Ale nie chodzi o to ,chciałem tylko Ci miej więcej naświetlić obraz jakimi DZ.U i Rozporządzeniami operujemy. Tak że Art 71 PoRD dotyczy i nie ma ustępstw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wszystkim.

wieczna walka z betonem :cool:

Sam sobie nieźle łeb poobijałem o ten betom, i chcę tego oszczędzić innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.