Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

thesperado

Wojskowa interpretacja Art. 71 Ustawy PoRD

Polecane posty

Qnick
Może nie pamiętacie, że D-ca JW. Powinien wcześniej powiadomić OSKP o skierowaniu pojazdu na badania

 

Może i powinien a ja mam to gdzieś (pracuję na cywilnej) do mnie jak przyjeżdża pojazd i kierowca, oświadcza że chce przeprowadzić badanie to jest to wszystko czego potrzebuję. Robię badanie a kierowca płaci i dostaje fakturę i to wsio, mnie ich rozkazy nie ruszają no chyba że zostanę powołany do rezerwy :evil::evil::evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Może i powinien a ja mam to gdzieś (pracuję na cywilnej) do mnie jak przyjeżdża pojazd i kierowca, oświadcza że chce przeprowadzić badanie to jest to wszystko czego potrzebuję.

 

Ja na twoim miejscu taki pewien bym nie był. prosty przykład , masz na badaniu pojazd Honker -Patrol Saperski. I co ,jak będziesz znał Dziennik Ustaw Nr 116, poz. 974 z 2005 r.§ 9. 1 i § 13. 1. to babola nie puścisz i ominą cię kłopoty . Czy warto się tak narażać za te głupie 100 zł.

 

[ Dodano: 06-01-2012, 16:34 ]

taki nasz zawód ,że lepiej dużo czytać. Pracując na Cywilnej i w MON jestem do tego zmuszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qnick
masz na badaniu pojazd Honker -Patrol Saperski

 

Na szczęście nie mam takich pojazdów co najwyżej jakieś Iveco Eurocargo lub Trakker lub karetka IVECO w miarę cywilne (jeśli chodzi o zabudowy) ewentualnie jakiś ADR EXII lub III, i dla mnie jak przyjeżdża żołnierz kierowca i mówi że chce zrobić badanie to mu po prostu robimy nie wymagamy od niego jakiś zgód, rozkazów itp. po prostu nas to nie interesuje i jak do tej pory nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
i jak do tej pory nie było problemów.

 

To dobrze ,aby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesperado

Czekałem jak temat się rozwinie i miałem nadzieję, że ktoś podrzuci coś w rodzaju warunków technicznych, o których wspomniał mmiodzio, a będzie dotyczyło moich wątpliwości, że niby w wojsku przepisy działają inaczej, a tu nic. A jak nic to znaczy, że dobrze interpretuje Art. 71, a wojskowi źle. Szkolenia diagnostów wojskowych są do d... , wg moich obserwacji od 10 lat i nic się nie zmieniło w Grudziądzu, bo jak mniemam tam się ich nadal doszkala diagnostów.

Jeżeli macie wiedzę, to mam pytanie. Czy dalej wykłada tam pewien gość, który 10 lat temu był majorem, prowadził kursy dla diagnostów, a ja oraz wiele innych osób zawdzięczamy mu ponowne kursy i egzaminy na diagnostę, po wprowadzeniu Ustawy o swobodzie działalności gosp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Czekałem jak temat się rozwinie i miałem nadzieję, że ktoś podrzuci coś w rodzaju warunków technicznych, o których wspomniał mmiodzio

wystarczy wpisać nr. Dziennika w Google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesperado

mmiodzio, w zasadzie problemy wojska przy BT na chwilę obecną średnio mnie interesują, nie mniej mam w tej instytucji wielu kolegów i znajomych, a oni znowu mają problemy z przełożonymi, którzy wiesz co ..., ponieważ jak zauważyłem masz z MON coś wspólnego i stąd temat.

wystarczy wpisać nr. Dziennika w Google.

O jakim Dz.U. wspominasz? Tym o warunkach technicznych spec pojazdów?

Wiem, że są inne lub dodatkowe warunki techniczne dla pojazdów wojska, różne rozporządzenia w sprawie SKP. Czy jest w jakimś Dz.U. zapis, że Art 71 PoRD nie dotyczy pojazdów wojskowych. Sorki, że jestem dociekliwy, ale to co się od Was dowiem pomoże wielu osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
w zasadzie problemy wojska przy BT na chwilę obecną średnio mnie interesują,

To całkiem jak konflikt między prokuraturami ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesperado
:-D, tylko że nie będzie takiego finału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Czy jest w jakimś Dz.U. zapis, że Art 71 PoRD nie dotyczy pojazdów wojskowych.

 

Nie, z takim zapisem się nie spotkałem ,ponieważ pojazdy Sił Zbrojnych podlegają rejestracji i dopuszczenia do ruchu na warunkach zgodnie z Dziennikiem Ustaw Nr 84, poz. 723 z 2005 r.,ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 29 marca 2005 r.-w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

(Dz. U. z dnia 16 maja 2005 r.)

 

[ Dodano: 15-01-2012, 19:13 ]

Na dodatek jest jeszcze zapis w tym Dz.U. pod § 5. 1 punkt. 4) - co stanowi że ;

inne dokumenty stanowiące podstawę dokonania rejestracji, określone w art. 72 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

 

[ Dodano: 15-01-2012, 19:20 ]

Co do Art.71 PoRD to stosujemy bez zmian.

 

[ Dodano: 15-01-2012, 19:52 ]

 

Mam pytanie --- czy twoi koledzy to Diagności cywilni czy wojskowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesperado
Nie, z takim zapisem się nie spotkałem ,ponieważ pojazdy Sił Zbrojnych podlegają rejestracji i dopuszczenia do ruchu na warunkach zgodnie z Dziennikiem Ustaw Nr 84, poz. 723 z 2005 r.,ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 29 marca 2005 r.-w sprawie rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten Dz.U chyba jest bardziej o rejestracji, wzorach tablic i DR i ma dziwny status prawny "uznany za uchylony" . Art. 72 także porusza kwestię bardziej rejestracji niż dopuszczenia do ruchu. Nie mniej wielkie dzięki za zainteresowanie, ponieważ jak wspomniałem wielu moim kolegom to pomoże. A skoro o nich mowa to nie są to diagności lecz ich klienci czyli dowódcy drużyn, plutonów, obsług, itd. mający sprzęt samochodowy w zakresie obowiązków, którzy mają problem ponieważ ich przełożeni często upierają się że na zaświadczeniu N przez 14 dni można jeździć skoro jest ważne i nie stanowi to naruszenia przepisów . Proceder opisałem na początku tematu.

Podsumowując. Na zaświadczeniu N jazdy nie ma i nie jest ono podstawą aby pojazd opuścił jednostkę w sposób inny niż na lawecie czy przyczepie nisko-podwoziowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal

Wiele razy były poruszane tematy co upoważnia pojazd do ruchu i nie ważne kto i na jakiej stacji wykonał badanie - wyrocznią do wszystkich rozporządzeń jest ustawa prawo o ruchu drogowym -a jak to jest w MON to dużo można było by pisać i wszystko opiera się na nie wiedzy i swojej interpretacji prawa osób którym tak pasuje - wieczna walka z betonem :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio
Na zaświadczeniu N jazdy nie ma i nie jest ono podstawą aby pojazd opuścił jednostkę w sposób inny niż na lawecie czy przyczepie nisko-podwoziowej.

 

Oczywiście ,że jazdy nie ma ,ale tylko w przypadku gdzie brak aktualnych badań.[no chyba ,że jest zabrany DR]

Tak wiem ,że w tych DZ.U przeważnie chodzi o rejestrację , ale jest też o warunkach dopuszczenia. Ale nie chodzi o to ,chciałem tylko Ci miej więcej naświetlić obraz jakimi DZ.U i Rozporządzeniami operujemy. Tak że Art 71 PoRD dotyczy i nie ma ustępstw .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thesperado

Jeszcze raz dzięki wszystkim.

wieczna walka z betonem :cool:

Sam sobie nieźle łeb poobijałem o ten betom, i chcę tego oszczędzić innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.